Билки при зъбобол на мъдрец

  • 10 276
  • 5
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Около раждането получих ужасни болки в мъдреца,който се беше обаждал 1-2 пъти по време на бременността,но нямаше как да се направи снимка.Сега не мога още да оставям детето на никого и трябва временно да облекча болката,докато получа възможност да изляза до зъболекаря.Знаете ли някакви ефикасни билки?

# 1
  • Мнения: 9 077
За билки против болката не съм чувала, но за дезинфекция можеш да си правиш жабурене с лайка.
Обезателно намери начин да си направиш снимка и ако се налага - изваждане на гадния мъдрец.
Съчувствам ти, защото и аз имам проблеми с единия...
Успех Hug

# 2
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
За болка не зная какво може да ти помогне. Можеш да жабуриш с лайка и смрадлика за дезинфекция, но болката не зная дали ще ти мине от това. Мъдрец не се прави, няма  смисъл. Направи си снимка и го вади.

# 3
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
за дезинфекция помага и да моташ из устата си 1 карамфилче (подправката).
дезинфекцира много добре.
аз ползвах лекарство с екстракт от карамфил за силно възпалени венци и съм много доволна Peace

моят зъболекар ми даде 6 месеца срок да се реша на операция за вадене на мъдреца.
като се сетя каква касапница беше преди, направо незнам как ще ида  Sick

# 4
  • Мнения: 2 761
Топла вода с морска сол и се жабури6 по няколко пъти на ден.Маже6 се върху мъдреца с паста за зъби.

# 5
  • Мнения: 8
    
Вземат се 3 зърна карамфил, смилат се или се счукват и се накисват в 2 супени лъжици.Поставя се тампонче памук
////////////////////////////////////////////
    
20 г смрадлика, 10 г нишадър и 10 г готварска сол се смесват добре. Сместа се вари в 1 л вода, докато остане наполовина. Болният се жабури с нея няколко пъти на ден
////////////////////////////
    
Прави се жабурене с разтвор от силен оцет и сол.
///////////////////////////////
Яде се нещо зелено, например магданоз. Болката преминава.
/////////////////////////

Общи условия

Активация на акаунт