Вявно ли е, че в 8я месец бебетата не оцелявали?!

  • 5 859
  • 63
  •   1
Отговори
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
От много бременни го чувам това но ми звучи пълен абсурд! Само дето ме стряскат..........Вие чували ли сте такова нещо, за родените бебета в 8ми месец? newsm78

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 926
Не, не е вярно!!!
Колкото по-зряло е бебето, толкова по-добре!
И защо си говорите такива неща с бременните ти приятелки?  Thinking

П.П. Темата мисля не е за тук. Има подфорум Недоносени деца

# 2
  • Мнения: 2 197
Не може да се твърди такова нещо. Дали детето ще оцелее или не зависи от болницата, специалистите и условията. Това е ако е родено с фатално недоразвити органи.
Моята дъщеря е родена в 30 гс. Това е 8-ми месец по всички правила. Беше в кувьоз два дена и това е.
Глупаво е да се правят подобни всеобхватни изказвания. Не може да се говори за правила за такива неща.

# 3
  • Мнения: 1 763
Когато бях бременна, питах гинеколожката ми затова. Нейният отговор беше, че това се е случвало в миналото, когато не е имало подходяща апаратура. Сега е по-добре бебето да се износи максимално до термина, в смисъл по-добре в осми месец, отколкото в седми.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
Било е вярно преди много години. Преди да открият сърфактанта, който покрива алвеолите в белите дробове. Тогава осмачетата са оцелявали по-трудно от седмачетата, защото точно в осми месец този сърфактант липсвал или тогава се синтезирал ли..нещо такова, забравила съм. Но вече няма нищо подобно, защото всяко недоносено бебе незабавно се инжектира с медикамент, стимулиращ синтеза на това вещество, благодарение на което белите дробчета функционират. Така че към днешна дата - колкото по-дълго износване, толкова по-добре Peace

# 5
  • Мнения: 4 784
Не е вярно, не мисли за глупости и въобще не си затормозявай главата с такива простотии.

# 6
  • Мнения: 1 277
Не, не е вярно!!!
Колкото по-зряло е бебето, толкова по-добре!
И защо си говорите такива неща с бременните ти приятелки?  Thinking

И аз да попитам- защо си говорите такива неща?
А на въпроса ти- изобщо не е вярно. Аз самата съм родена в осмия месец. Очевидно е, че съм оцеляла Simple Smile.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 550
Пълни глупости.


стрина Ягодина
раздухването на подобни неща е по същата причина, както мазането с мас, стегнатото повиване, за да не са криви краката, леенето на куршуми и прочие простотии.
 

# 8
  • Мнения: 4 335
След обяснението на belinda няма какво да се добави Peace

# 9
  • Велико Търново
  • Мнения: 358
да бе и аз мисля, че ся глупости ама се чудех дале някой вярвя в тези неща.........

# 10
  • Мнения: 4 433
Не е вярно!
Моя приятелка роди в 8мия месец,сега се радва на здраво момиченце

# 11
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Било е вярно преди много години. Преди да открият сърфактанта, който покрива алвеолите в белите дробове. Тогава осмачетата са оцелявали по-трудно от седмачетата, защото точно в осми месец този сърфактант липсвал или тогава се синтезирал ли..нещо такова, забравила съм. Но вече няма нищо подобно, защото всяко недоносено бебе незабавно се инжектира с медикамент, стимулиращ синтеза на това вещество, благодарение на което белите дробчета функционират. Така че към днешна дата - колкото по-дълго износване, толкова по-добре Peace
ДА  Peace

# 12
  • Мнения: 750
Разбира се, че не е вярно. Малко ми дете е родено в осми месец- живо и здраво си е, скоро ще направи две. Не мога да разбера, защо повечето се чувстват длъжни да говорят такива простотии на бременните - за тежки и ужасни раждания, за смърт на бебетата....  
Ти трябва да живееш с нагласата, че ТВОЕТО раждане ще мине леко и ще се радваш на прекрасно бебе. И ще бъде така!

# 13
  • Мнения: 666
Било е вярно преди много години. Преди да открият сърфактанта, който покрива алвеолите в белите дробове. Тогава осмачетата са оцелявали по-трудно от седмачетата, защото точно в осми месец този сърфактант липсвал или тогава се синтезирал ли..нещо такова, забравила съм. Но вече няма нищо подобно, защото всяко недоносено бебе незабавно се инжектира с медикамент, стимулиращ синтеза на това вещество, благодарение на което белите дробчета функционират. Така че към днешна дата - колкото по-дълго износване, толкова по-добре Peace

Именно  Peace

# 14
  • Мнения: 22 343
Това са пълни глупости, разпространявани от елементарни хора.
Родих дъщеря ми в 32г.с., беше известно време в кувиоз и сега си е съвсем нормално и здраво дете.
Разбира се ако бебето има някакви проблеми, генетични малформации и т.н. нещата са различни. Но да се обобщава по този начин е абсурдно.

Общи условия

Активация на акаунт