Да спра ли антибиотика?

  • 912
  • 5
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Малката ми дъщеря (2г. 3м.) от сряда е с температура. В четвъртък вечер започнах "Цефзил", защото и сложиха диагноза ангина. От вчера наблюдавам около вратлето, ситни червени петъца (обрив), които днес са по ръчичките и крачетата. Първоначално мислех, че е от претоплянето и обилното потене, но сега съм почти сигурна, че е реакция на антибиотика. Личната, естествено не си вдига тел. #2gunfire, а най- рано утре на обяд мога да отида при нея и се чудя, ако тя реши да сменя антибиотика, дали ще е фатално като престана да го давам? Странно е също, че малката вчера нямаше изобщо Т и беше весела, а днес е сънлива и е с 38 градуса. Дали не прави гнойна ангина въпреки, че пие антибиотик? Възможно ли е?

# 1
  • Мнения: 2 821
При малката ми дъщеря се появи подобен обрив при прием на Дурацеф. С Цефзил доколкото знам имат еднакви съставки. След 3 приема доктора го замени с друг. И тогава диагнозата беше ангина.


# 2
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Най - добре отиди до някой педиатър . В спешен център или дежурен кабинет.
Ние тук можем само да гадаем...

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 268
И аз така си мисля да направя, въпреки, че ходенето при личната няма да го пропусна. Бясна съм, че не мога да се свържа с нея. Толкова рядко я търся (да чукам на дърво), че си е направо извращение да не я открия сега. Twisted Evil

# 4
  • Мнения: 2 005
И синът ми от Дурацеф ставаше на петна по лицето и шията  Rolling Eyes Отиди на спешен кабинет , за да и го сменят с друг  Peace Успех и скорошно оздравяване   bouquet

# 5
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Връщам се от спешният кабинет. Не и смени антибиотика, а го спря. Гърлото все още е червено. Изписа ни Фенистил (защото това казах, че имам) и вит.Ц. Ще видим утре личната какво ще каже.
Благодаря на включилите се с отговори!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт