Дърворезба в кухнята?

  • 7 060
  • 15
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 2 697
Привет,

по молба на моя съпруг, проучвам.
Понеже той се занимава с дърводелство, но и с малко дърборезба, иска да съчетае тези свои умения. Идеята е да се правят резбовани вратички за кухненски шкафове. И ме пита той: "Какво иска да види една жена в кухнята си?"

Е, а аз реших да питам вас.  Hug

Идеи за изображения?

# 1
  • Мнения: 18 542
Хм, интересно Simple Smile
На прима виста ми дойде на ум да си направиш вратичките гладки, а само на един или на два шкафа вратите да са с дърворезба, но да е по-пищна да е като акцент.

# 2
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Амии, да споделя и аз..бях луднала по едно време по дърворезби..
Тя тая е тема е безкрайна ,но...може да се вмъкнат букви, думи ,йероглифи, листа...от тез тъй използвани напоследък флорални мотиви и ли пък геометрични фигури..абе с две думи всичко става  Laughing

# 3
  • Мнения: 1 558
Аз лично не съм привърженик на дърворезби в кухнята.
Там винаги има изпарения, повърхностите периодично се забърсват и почистват.
Половината ми шкафчета имат стъкла по вратичките -
всичко е гладко и лесно за поддържане.
А ако е релефно, как ще се почиства  newsm78

А въпреки личното ми мнение - листа, растения, геометрични фигури...

# 4
  • под тепетата
  • Мнения: 9 175
Ако много държи да има, то по мое мнение да е с флорални елементи или плодове, но в никакъв случай ажурна - трудно се почиства наслоения прах.

# 5
  • Мнения: 2 803
Звучи  интересно. Ще може ли снимки, когато стане готово? Hug

# 6
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Хм, по принцип не съм фен на всякакви прахосъбирачки, в случая дърворезба. Особено пък в кухнята, там има и води и мазнина, има шанс да се смени цвета на дървото  Thinking Но пък може да стане интересно с някакви кантове и/или 2 вратички(горни) за акцент с някакъв типично кухненски рисунък  Thinking

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 697
Звучи  интересно. Ще може ли снимки, когато стане готово? Hug
Задължително! Ама няма да е скоро  Embarassed

Благодаря за идеите на всички; нищо не сме решили засега.

# 8
  • Мнения: 1 849
Като за кухня, може да резбова плодове, цветя, тенджерки или някаква закачка - например бирени халби, ухилен готвач, тиква, пиле или облизващо се човече  Simple Smile Важното е да не прекалява, че стои тежко - на 2 вратички и то да е по-нависоко, че долу повече се цапа.

# 9
  • Мнения: 1 259
"Какво иска да види една жена в кухнята си?"


Мисля някакви цветя и плодове (зеленчуци)... веднъж виддях грозде и листа около него... много ми хареса.

# 10
  • Мнения: 4 380
Дърворезбата в кухнята се изразява не в листенца и цветченца по вратичките. Тя е преди всичко в архитектурните елементи на класическата кухня. Ако не може да определи къде и какво може да се обработва художествено, по-добре нищо да не пипа. Няма нищо по-лесно от това да направи никому не нужен кич с цената на много усилия и труд.

Балустради

http://traditionalhome.com/images/img_greenspace_ss1.jpg

Елементи в бар-плота, обшивката на абсорбатора и под шкафчетата

http://traditionalhome.com/images/img_colorfullg_1.jpg

Резба в столовете

http://traditionalhome.com/images/img_honedkitchenlg_2.jpg

Мъжът ти да поразгледа кухните в класически стил за да определи докъде трябва да стига фантазията в резбоването.

http://traditionalhome.com/design_decorating/index.html

# 11
  • Мнения: 2 270
xenia-това , което си показала не е дърворезба.Столовете и елементите по барплата са изработени със струг и фреза и нямат нищо общо с дърворезбата.
Ето това е дърворезба
http://www.rchakarov.hit.bg/galeria2_files/Picture%20057.jpg

# 12
  • Мнения: 3 089
да си кажа честно, на мен грозденце, тенджерки и плодове биха ми дошли малко в повече. мивката, печката и котлоните достатъчно ще ти напомнят, че си в кухнята. не че имам идеи какво бих искала да видя в моята кухня, но явно знам какво не бих искала  Wink
ажурът трудно би се чистил - вярно е това.
може би геометрични фигури не биха ме дразнили.
знам ли  newsm78
пп - моят мъж също се занимава с дърворезби, но като хоби. имаме картини-пана из цялата къща - по-малки, по-големи, по-пищни, по-семпли. май не искам обаче дърворезбите да стоят по шкафовете ми - достатъчно силен акцент са по стените, около камината...

... не че помогнах  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 5 833
Не зная,но на мен не би ми се искало да имам резбовани вратички.Звучи ми архаично.Може би в определен стил  кухня в определен стил къща,тип битова или някаква вила....
Една хубава дърворезба на стената в кухнята е друго нещо.Но и тя ще задължава да се съобразяваш с нея при обзавеждане,съдове,пердета и т.н.

# 14
  • Мнения: 5 833
Не му е тук мястото,но въпросът за дърворезбата ме подсети и за друго.Имам от майка си покривки и покривчици българска бродерия в различни размери-просто шедьоври.Жал ми е за тях,но не мога да ги сложа в съвременно жилище-много ми се "бият" с всичко останало.Плетени на една кука-също.Някакъв съвет?Или да си ги пазя и да чакам кога ще им дойде модата.

Общи условия

Активация на акаунт