стрептококи

  • 2 678
  • 6
  •   1
Отговори
Здревейте
итересува ме дали някой се е сблъсквал с този проблем-стрептококова инфекция.Имам дъщеря страда от това и съм доста притеснена.Пием антибиотици но явно няма голям ефект.Вдига висока температура към 40г.Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 80
Здравей!
Моето дете/ беше с такава инфекция, като се установи, че има стрептококи в гърления секрет.
Той се разболя преди да се установи, че има такива бактерии, като диагнозата му беше вирусна пневмония.След това стана ясно, че има стрептококи в гърлото.Лекуван е с АБ и се повлия от него.Ще правим контролен преглед за стрептококите-пак гърлен секрет.
А на вас какво ви е-бронхит, пневмония, каква е инфекцията?

# 2
Зимата беше пневмония сега незнам не са излезли изследванията на гърления секрет.Но ми се струва същата история.Вдига висока темп.без каквито и да било други симтоми  на някаква болест.Пием какви ли не антибиотици Cry

# 3
  • Мнения: 1 545
Зимата беше пневмония сега незнам не са излезли изследванията на гърления секрет.Но ми се струва същата история.Вдига висока темп.без каквито и да било други симтоми  на някаква болест.Пием какви ли не антибиотици Cry
Детето пие антибиотик преди да са излезли изследванията, така ли? Меко казано е тъпичко да пие АБ при условие, че сте пуснали секрек.
п.п.
По-назад в страниците има страшно много теми за коките. Ползвай търсачката и ще ги отриеш

# 4
Тъпо е да Cry но аз каточели се отчаях.Утаиката и е много ускорена 60.незнам какво точно означава освен че е признак на някаква инфекция.Какви са нормалните показатели на кръвната утайка??

# 5
  • Мнения: 478
да се даде кръвен тест AST -анти стрептолизинов титър ~4.9 лв, това показва колко антитела към стрептококва инфекция има в организма което зависи от възможносттите на различните организми да произвеждат и разграждат антитела, висок антистрептолизинов титър при някои хора е рисков за развитие на РЕВМАТИЧНО ЗАБОЛЯВАНЕ, затова трябва да се следи хода на този антиген, На мен лично ми хрумват още доста идеи за температура и разширяване на изследванията, но други потребители от форума биха ме наругали.
Повишена утайка има при инфекции и при автоимунни състояния.
ДКК -диференциална кръвна картина би трябвало да покаже ако има инфекция(....лимфоцити, гранулоцити, моноцити...еозинофили...). Без тази картина не може да се коментира утайката. Ако няма повишения в ДКК, смело може да се търят специфични имунни белтъци, обаче те не се характеризират с темп 40, характеризират се с 37-37.5 градуса.

 С темп. 40 се характеризират: сепсис, остър вирусен процес, имунен дефицит+инфекция, хемолитична анемия...т.н.

Каква биохимия е изследвано сега при 40 темп.(желязо, чернодробни ензими, билирубин)?

Стрептококите са вече все по-резистентни, ако се сведе въпроса само до тях и въпреки употребата на много антибиотци по антибиограма ако още не се справя можете да потърсите имунологична консултация и да ви изготвят индивидуален препарат инжекции имуноглобулин в НЦЗПБ национален център по заразни и паразитни болести, имунологията при паметник левски, отдел"вирусология" при затвора бул столетов.
http://www.ncipd.org/?category=7
http://www.ncipd.org/index.php?category=2&section=41

# 6
Благодаря за отговора.Малко се пооплаших от този"сепсис"и тн. CryНо трябва да поясня :моето дете е на 11г. и всичките болести които е преболедувала се характеризират с висока темп.Казаха ми че някои деца са предразположени да вдигат такава.Пием сега СТАНДАЦИЛИН.Дано помогне.Откакто го пие няма темп.има си нормалната 36.6

Общи условия

Активация на акаунт