Не иска кухня , защо ?!

  • 1 931
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 802
 Имам дъщеря , от лентичката ми става ясно, че скоро ще навърши годинка .
 Смених вече трета кухня и тя отказва ... до сега го отдавахме на зъби ...
 но много обича  пюрета , домашна храна дори на лютеница не се мръщи , а си похапва доста добре .

 На какво се дължи според вас ?!
 Възможно ли е просто да не харесва кухнята ?!
 Вече се притеснявам ...

# 1
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами възможно е да не харесва храната. Моето дете пък яде храната от кухнята, а домашно готвена не обича. Готовите пюрета ги яде.

# 2
  • Мнения: 394
Може просто да не й харесва, пробвай след няколко месеца пак.

# 3
  • Мнения: 19 272
Ами тя храната в повечето кухни е ужасна. Щом хапва пюрета и домашни ястия няма място за притеснение.

# 4
  • Мнения: 2 467
Защо, майче, се притесняваш? Умно ти е детето.
Какво има в храната от кухнята? В повечето случаи чорбичка с две- три картофчета/морковчета/ оризчета.
И моето дете не я харесваше. Аз правих опит да я употребявам, но установих колко без съдържание е, и я спрях.

# 5
  • Мнения: 5 401
Присъединявам се към мнението на Jes! Кухнята е облекчение за майката, но мисля никой не би спорил, че за предпочитане е домашно сготвената храна. Не виждам защо се тревожиш...  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 440
И моето дете все по-малко неща яде от кухнята.Нооо,всичко което сготвя се приема без проблем!
Вярно,доста е удобно,но децата оформят някакъв вкус и имат предпочитания.
А погледнато реално храната от кухнята не всякога е добра /поне за мен/.

# 7
  • Мнения: 8 242
Защото е гадна  Mr. Green

# 8
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
100 % харесва на мама манджите  Peace

# 9
  • Мнения: 802
 Благодаря Ви за подкрепата и успокоението .
 За сега съм спряла кухните / пробвах две частни и едната държавна /
 Давам пюрета от тези на Семпер - от тях нали има за по големи деца за 8 - 9 - 10 месечни и за годинка .
 От време на време давам от готвеното,  което приготвям за нас и така ...

 Но явно кухните са гадни защото и аз не бих ги яла .

# 10
  • Мнения: 4 433
Ами тя храната в повечето кухни е ужасна. Щом хапва пюрета и домашни ястия няма място за притеснение.
Peace

# 11
  • Мнения: 8 208
Ами всяко дете си има предпочитания. Моят пък изяждаше всичко от кухнята, а от готовите пюрета не искаше изобщо.

# 12

Храната от детската кухня е преходна и ако досега детето е яло пюре и само някоя и друга хапчица, може би се изморява да дъвче.
В една стара българска книга за отглеждане на деца е написано, че първия ден се дават само две-три лъжички преходна храна и детето се дохранва с пюре. Постепенно се увеличава количеството, докато съвсем измести пюрето.  Simple Smile
На малкия ми син пасирах до около 1 година и половина. Ако второто е по-гъсто - примерно месо с ориз на фурна, пасирах с част от супата. Постепенно започна да яде и непасирана храна.  Simple Smile


 
 

# 13
мида, домашната граница си е по добре, стига да имаш време да отделяш за детето без подправки
и да я приготвиш ,със всичките и особености. а за детската кухня малчо за сега я яде, обаче ние имаме друг проблем, не обичаме
супи или течни храни/като млякото не влиза в тази категория

# 14
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз записах синът ни на кухня на 13 месеца. Много му харесва, даже повече от домашните неща.
Моят съвет е да пробваш да я запишеш пак след 2-3 месеца.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт