Приятелче в детската градина

  • 1 311
  • 15
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 688
сина ми е 1ва група в детската градина.
Всеки ден като го взимам забелязвам,че си играе с едно и също момченце,което аз не харесвам Sad
Струва ми се по-буен,а днес го чух да вика по мойто дете "тъпанар"
От срещите с това детенце след градина не остава с добри впечатления,но явно на Светльо му допада.
Чудя се да опитам ли да му повлиая да не играе все с него или да го оставя да се развива свободно Simple Smile


п.п. сега някой да не реши че пускам темата ,за да похваля идеалното си семейство,напротв,просто искам да споделите вие как бихте реагирали ако не харесате някое от приятелчетата на детето ви... Peace

# 1
  • София
  • Мнения: 5 352
Моят син има няколко приятелчета в дг . С единият докато си нагодят характерите се избиваха , в момента са приятели и играят заедно . Имат още няколко , с които става голям купон - игри страхотни. Но има едно дете от нашият блок . Марто дружи с него , а аз го намирам за страхотен темерут . Това дете цяло лято стоя при баба си на село . Като си дойде , Марто няколко пъти го викаше да си играят , казваше му здрасти ,говореше му , а този - Мъц . Нищо . Само седи и го гледа . На мен ми стана кофти . На Марто също . Мамо , защо не ми казва Здрасти? Питаше ме постоянно . И аз се чудех , какво да му кажа . Накрая му казах , че е по - добре да спре да го закача . Сега се опитвам да огранича контактите с него . Обичам отворените деца . Да се смеят , да играят , да викат , да се радват . Ако не могат да се забавляват заедно по - добре да не дружат . Бих те посъветвала да наглеждаш отстрани . И ако нещата не се развиват в положителна насока за твоето детенце и то се чувства кофти от тази дружба , тогава вземи мерки .

# 2
  • София
  • Мнения: 3 688
Мисля че той се спогажда добре с него.
Той светльо незнае какво означава думата "тъпанар"

# 3
  • Мнения: 3 506
Ако се спогаждат добре, играят заедно, веселят се, ако не виждам у моето дете признаци на проблеми, породени от това общуване, не бих се месила. Говоря за психо-емоционални проблеми обаче, а не за това, че ще научи думичката "тъпанар" примерно - ако не е от него, ще я научи от друго дете. В тази възраст за съжаление децата бързо усвояват употребата на подобни думички, а отучването далеч не е толкова бързо.

# 4
  • Мнения: 3 804
нищо не можеш да направиш все пак не си в градината с тях-моите големите са тинейджърки и не вси4ките им приятелки ми харесват,та следя за вредно влияния и се опитвам да го премахна,но не и да се меся в отношенията им-защото единствения ефект който ще се полу4и ако им забраня да се срещат открито ще е това 4е пак ще се срещат но моми4етата няма да споделят с мен какво им се слу4ва
а не за това, че ще научи думичката "тъпанар" примерно - ако не е от него, ще я научи от друго дете. В тази възраст за съжаление децата бързо усвояват употребата на подобни думички, а отучването далеч не е толкова бързо.
Peace

# 5
  • Мнения: 18 542
Мииии не знам честно.
Не ми е приятно да учат сина ми на обидни думи, но пък знам че ненаучен няма да остане, за това се старая да обяснявам, че е невъзпитано да се говорят такива думи и го правят само непослушните и невъзпитани деца. Опитвам се да му внуша сам да контролира поведението си - тоест въпреки че може и той да обижда да не го прави.
Стига децата да се разбират и да не се бият мисля, че няма да правя постъпки за ограничаване на контактите.

# 6
  • Мнения: 3 506
Бе и на мене хич не ми беше приятно, но откакто тръгна на градина и му се обогати речника, видях колко лесно една дума му влиза в речника и колко трудно излиза, та оцених и другата страна на медала. Та сега не се впечатлявам толкова... Дори избягвам да му казвам, че невъзпитаните деца така говорят, защото и той самият не се е научил да се контролира и да не имитира, а не искам да му внушавам, че е невъзпитан. Просто обяснявам, че не е хубаво, че е обидно, а в някои случаи - нелепо и смешно, като например да нарича сестра си "дъртофелница" или "дрипля"  Mr. Green  (да се чудиш какъв цветущ речник имат наборчетата просто...)

# 7
  • Мнения: 2 467
Не мога да контролирам. Само повтарям да бъде добро дете. Ще намери средата си.

# 8
  • Мнения: 148
Интересно ми е как ще го спреш да не играе с него като са по цял ден в градината заедно, най-много да изтрърси "мама каза да не си играя с теб" и да стане неудобно. Според мен не можеш да го предпазиш, нито да му избираш приятелите, те щом си игрят заедно, значи си пасват, остави ги, а за лошите думи и другите неща, които не ти харесват - говори, говори, говори, не знам какво друго остава

# 9
  • Мнения: 3 506
Е, има начини да се повлияе на децата, не е напълно невъзможно. При нас се е случвало - в старата си детска градина най-доброто приятелче на Ники беше едно момиченце. То обаче изведнъж се отдръпна от него, дори спря да говори с него, абе държеше се все едно не се познават и си личеше, че нещо / някой и е повлияло. Той не беше дал никакъв повод за това и беше много гадно.

# 10
  • Мнения: 1 263
Не мога да контролирам. Само повтарям да бъде добро дете. Ще намери средата си.
Peace Това е!

Оставям малката да играе с който си иска, само се опитвам когато някой я обиди или нарани да го "омаловажа", да й обясня , че хората които обиждат и удрят го правят от безсилие и не заслужават внимание... А това, че се е научила от приятеля си да плюе примерно може само да ме забавлява..Тя е едно малко и нежно момиченце и е забавно като имитира  момчетата...все пак няма да го прави вечно Laughing

# 11
  • Мнения: 2 803
нищо не можеш да направиш все пак не си в градината с тях-моите големите са тинейджърки и не вси4ките им приятелки ми харесват,та следя за вредно влияния и се опитвам да го премахна,но не и да се меся в отношенията им-защото единствения ефект който ще се полу4и ако им забраня да се срещат открито ще е това 4е пак ще се срещат но моми4етата няма да споделят с мен какво им се слу4ва
а не за това, че ще научи думичката "тъпанар" примерно - ако не е от него, ще я научи от друго дете. В тази възраст за съжаление децата бързо усвояват употребата на подобни думички, а отучването далеч не е толкова бързо.
Peace

И аз споделям това мнение. Peace

# 12
  • Мнения: 4 841
Общуването е двустранен процес, никога не можеш да бъдеш сигурна, че въпросното момченце не е "попило" нещо от твоето дете (не е задължително да е лошо), което пък неговите родители да намират за неприемливо  Peace
Имала съм разговори с родители, които ме питат НАИСТИНА ли разрешавам на сина ми да влиза в локвите или да яде целогодишно сладолед, защото го намират за лошо влияние. За тях - лошо, за мен - нормално  Blush Така че - хора разни, критерии за правилно и неправилно - също.

# 13
  • Мнения: 1 187
В ДГ няма как да му ограничиш контактите. Говори по-често с детето и му обяснявай кое е правилно и кое не.
 Имаме съседче, което се обръща към сина ми точно с "тъпанар", а после идва да го търси, за да играят. Понеже е по-голямо, манипулира сина ми и го кара да върши пакости вместо него. Ей това е лошо влияние и се стремя да сведа контактите до минимум като в същото време не спирам да обяснявам защо дадена постъпка е неприемлива.

# 14
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
И ние имахме подобен проблем с едно момиченце,проблема беше,че с майката сме приятелки.
Опитах се да и обърна внимание върху поведението на детето и,но нямаше особен резултат.
Започнах при всеки удобен случай след градината да я събирам да играе с друго детенце,с чиято майка се сближих.
В началото не бяха ентусиазирани и двете,но на 2-3 седмица свикнаха една с друга,започнаха сами да се търсят.
Сега са първи приятелки. Peace

Общи условия

Активация на акаунт