Колко време след антибиотика кърмата е отново годна за бебето?

  • 649
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 666
Направих много гадна ангина и се наложи да пия силен антибиотик - Доксициклин.
През това време се цедя и хвърлям кърмата.
Днес сутринта ми е последното хапче.
Кога ще може бебето ми отново да пие кърмата ми и да е безопасно? Утре, например? Или е по-дълъг периода на изчистване?

# 1
  • Мнения: 468
Този уикенд без малко да ми се наложи да пия антибиотик - ципрофлоксацин. Според лекарката ми трябваше да го пия 5 дни и след това да се изцeждам още два дни. Но пък моята лекарка е от по-предпазливите.

# 2
  • Мнения: 2 829
Според този сайт:
http://www.e-lactancia.org/ingles/inicio.asp
антибиотика е съвместим с кърменето, можеш спокойно да кърмиш докато го приемаш. Значи-можеш да кърмиш веднага.
анима, за твоя антибиотик не можах да намеря информация, не знам как се изписва на латиница.

# 3
  • Мнения: 1 666
Сериозно?! Shocked
А доктора ми каза изобщо даже да си спирам кърмата, защото нямало смисъл  Crazy! А и на листовката пиша "не се прилага по време на бременности и кърмене"....

# 4
  • Мнения: 468
CIPROFLOXACIN се изписва, гледам че в този сайт също го пишат съвместим.

# 5
  • Мнения: 2 829
els, предупреждението на листовката е нормално, слага се за да не се самолекуват бременните и кърмещи майки а да потърсят лекар. Много от лекарите си нямат идея от кърмене и леко ги мързи да се образоват. И ако си случила на такъв, за който кърменето изобщо не е важно-нищо чудно че ти е дал такъв съвет. За тях е по-лесно да ти кажат да не кърмиш "за всеки случай" вместо да прочетат и да потърсят информация. На сайта, към който ти дадох линк (същия сайт използваха докторите в САЩ преди да ми изпишат лекарство докато кърмя) пише, че лекарството се отделя в кърмата, но заедно с калция от млякото образува съединение, което не преминава в кръвта на кърмачето. Пише, че същия антибиотик е безопасен и за употреба от бебета.
В твоя случай има две хубави неща- едното е че бебето ти е случило на упорита и мотивирана майка и че си запазила лактацията си. И второто- все пак, предпазила си детето от контакт с антибиотика, колкото и безопасен да е бил.
Ако пак ти се налага да пиеш лекарства можеш сама да провериш на сайта (имай предвид, че се търси по активната съставка на лекарството а не по търговското име) или да пишеш тук  Simple Smile
Приятно кърмене! Hug

# 6
  • Мнения: 1 666
благодаря ти много, yanast    bouquet Hug

Общи условия

Активация на акаунт