Да кажем ли на роднините, че сме бременни в началото?

  • 23 797
  • 144
  •   1
Отговори
  • Мнения: 20
Здравейте,
искам с две думи да разкажа, какво ми се случи миналата година и защо поставям темата.
Много исках да си имам бебче, не само защото около мен се 'заплодиха' много мои близки, но и защото искрено желаех едно мъниче вкъщи, което да сбъдне мечтите ми. Както и да е! 6 месеца се опитвахме със съпруга ми да забременея, пих фолиева киселина, пробвахме всякакви техники и накрая, на рождения ден на половинката, разбрахме, че ще ставаме родители. Всички бяха много радостни за нас и сипеха благопожелания. Малко по-късно, вече във втория месец, направих спонтанен аборт. Още със започването на 4-дневните болки и спазми, се започнаха и едни истории, едни разкази, едни чудесии. Обясняваше ми се как е нормално да не се получи от първия път (което знам, че е така, но не беше необходимо да ми се казва), как не е чак такава драма, тъй като съм в началото на бременността, как Пенка и Драганка (не искам да обидя никой, който се казва така) са имали по 3-4 аборта и нищо им няма и така нататък... #2gunfire #2gunfire #2gunfire
Сега, една година по-късно, пак съм бременна Simple Smile, и колкото и тъпо да звучи, не съм казала на никого. Дори и на най-добрата ми приятелка. Знаят само съпругът ми, личния ми лекар и гинеколожката. Смятам да изчакам да минат още 1-2 месеца и тогава ще кажа на родата.
Моля, споделете с мен и вашите преживявания и мнения.

# 1
  • BG
  • Мнения: 1 900
Аз не съм за ранното разпространяване,но всичко е Божа работа.

# 2
  • Мнения: 4 111
При твоят случай и аз бих изчакала. А щом ти си го чувстваш отвътре, че не бива да споделяш - недей. Скоро, след месец-два или когато си готова ще им кажеш. Не си длъжна и не бива да чувстваш вина за това. Те ще разберат. Пожелавам ти лека бременност и здраво бебче.   bouquet

# 3
  • Мнения: X
Това, което мога да кажа със сигурност е, че, на който му  е писано да се роди - ще се роди! Няма значение кога се съобщава. Също не е вярно, че не става от първия път. Забременях и двата пъти много лесно, не съм имала никакви сериозни проблеми, освен ниска плацента първия и изчезващ близнак втория път. За себе си реших да кажа, след установяване на сърдечна дейност на най-близките и след 12 г.с. на приятели и колеги, не от суеверие, а, за да си спестя обясненията и съжалителните погледи ако нещо все пак стане.
И като ти писах, че на който му е писано ще си се роди, когато му е писано, ще ти дам един пример. Март месец сме родени майка ми, баща ми, девер ми, аз, също майка ми и баща ми иат годишнина от сватбата. За това исках да "избегна" този месец. Да, но малката ми дъщеря се роди точно тогава, два дни преди моя рожден ден и точно на годишнината на нашите.  Grinning А бях сигурна, че няма да забременея, оставаха няколко дни, докато ми дойде, но......

# 4
  • Мнения: 3 092
Нормално е след онова , което си изпитала да си мълчиш сега .
Може би и аз на твое място бих го направила .
чакай толкова време ,колкото ти е необходимо , за да го съобщиш .
Лека и успешна бременност ти пожелавам !  Hug

# 5
  • Мнения: 1 674
Постъпи,както го чувстваш.Недей да се ръководиш от това кой какво ще каже.Искренно ти пожелавам този път всичко да е наред.Аз на твое място също не бих разпространила толкова рано,като се имат предвид предхождащите обстоятелства.Има време,то бременността е нещо което не може да се скрие/все по-вече ще личи,а не обратното./Късмет.  bouquet

# 6
  • Мнения: 2 803
И аз не бих казала, но съм от хората които не обичат да тръбят. Не е от суеверие, просто докато не проличи няма нужда да знаят. Пожелавам ти от сърце на финала хубаво и здраво бебче.  bouquet

# 7
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Не е необходимо,щом и желанието ти е такова.Аз също си премълчах в началото.

# 8
  • Мнения: 1 795
Всеки сам си преценя, аз на най-близките казах още като разбрах Peace

# 9
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Аз не възприемам това да се тръби на всички, че си бременна. За мен това е един вид "свещено нещо", което се случва на двама души.
Аз и двата пъти казах след третия месец.
Но всеки сам преценява за себе си.

# 10
  • Мнения: 110
Аз също не казах на никой! Знаехме го само аз, съпругът ми и гинеколожката ми. Казахме на родителите си на една вечеря чак в 12-та г.с. и не съжалявам. Освен това ги предупредих, че не искам да казват на никой друг(визирах други роднини- лели, вуйчовци и т.н.). В момента съм в края на 16-та г.с. и мисля в петък да кажа на колегите, т.е. всички вече да знаят най-вече защото се налага да ходя на консултации в работно време и трябва да се обяснявам на началството.
Желая ти лека бременност и сладко бебче на финала! Peace

# 11
  • Мнения: 209
Здравей Бобчо - Тропчо Simple Smile - като начало искам да ти пожелая да изкараш една прекрасна, лека бременност и да се радваш на всеки миг от нея. Накрая да родиш едно прекрасно малко същество, което да изпълни живота ти.
Моята история е следната - още в деня, в който разбрахме, че съм бременна разказахме на всички. Исках ако мога да крещя и целия свят да разбере какво щастие ни е споходило. В последствие започнах да съжалявам, че така бързо се похвалихме. От всякъде чувах, че не е хубаво да се споделя преди 4-тия месец, че не било редно и т.н. Уплаших се. Вярно не давам ухо на слухове и суеверия - ама ....
В последствие разбрахме, че зълва ми е бременна - но разбрахме чак след 4-тия месец. Тя така беше преценила.
И честно да ти кажа сега започвам да си мисля, ако някой ден забременея отново (за което се моля и надявам най-искрено)- няма да казвам докато не минат поне 4 месеца.

# 12
  • Мнения: 20
Много благодаря за отговорите.
Наистина се радвам, че не осъждате решението, което със съпруга ми сме взели, и го намирате за нормално.
 Hug

# 13
  • Мнения: 6 712
Аз лично казах накъде в средата на втория месец на най-близките. На приятели и колеги и т.н. по-късно, на някой дори след като се роди бебето. Crazy

# 14
  • Мнения: 22 343
Казах на родителите ми веднага щом потвърдиха бременността ми. Те съответно веднага зазвъняха на баби и т.н. ))
Ако ти обаче прецениш, че отново ще има подобни неща, шантави разкази, които да те плашат и т.н. изчакай малко и тогава ги уведоми.

Общи условия

Активация на акаунт