олекотената завивка и пералнята

  • 1 444
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 146
Здравейте, след като прочетох тук мнения, разбрах, че олекотените завивки ги перат повечето хора в пералнята с центрофуга. С малките, на детето, не съм имала проблем, но с нашите (двойните) - възникна.
Първоначално нямах проблем, но с новата завивка пералнята започна д а подскача на центрофугата и явно нещо барабанът се е откачил, та сега не върви.  SadУтре ще идва техник. Но въпросът ми е - колко време отнема съхненето на олекотена завивка, без да е центруфугирана? Звучи ми като вечност...

Дайте съвет!

# 1
  • Мнения: 18 542
Ами доста. Ако е навън на въздух с това време  навън като сегашното ~ 2-3 дни.
Явно е прекалено голяма завивката ти за пералнята, за това ти прави проблеми.

# 2
  • Мнения: 3 146
Явно е голяма. Странното е, че и другата завивка е със същите размери, но не ми е подскачала пералнята. Нямам избор, ще я пера без центрофуга и ще чакам.

Сега така или иначе се принудих да я оставя да съхне, ще видя колко време трае. Но представям си, ако времето е лошо...

# 3
  • Мнения: 646
На майка и подскача пералната когато прането вътре не е добре разпределено в барабана. Тя спира и пуска отново и тогава по звука си познава добре ли върви.
Бързо съхнат олекотените завивки. До 2 дни ще си я ползваш.


Аз лично си я слагам в чаршаф- плик и така не ми се налага да я пера чак толкова често.

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 15:10 от Радостина

# 4
  • Хасково
  • Мнения: 995
Зависи колко грама вата има в олекотената завивка.Явно в твоята е повече и като се намокри пералнята не може да я върти.
Аз ими една двойна за спалнята която не може да влезна в нормална пералня по никой начин, затова я ползвам с калъф и пера чаршафа.
А завивката само на обществена пералня където има от големите перални машини може да се пере.

# 5
  • Мнения: 3 146
Да, очевидно е, че подскачането е от неправилното разпределение на теглото.  Confused

Иначе, NadiaNGX, тя моята си влиза в пералнята и си се върти, само на центрофугата е проблем.

Мислите ли, че мога да я пера без центрофуга просто?
newsm78

# 6
  • Мнения: 646
Можеш, питай и майстора какъв според него е проблема.

# 7
  • Мнения: 4 187
Не може ли да я дадеш на химическо, според мен ще поеме много вода и ще съхне трудно .....

# 8
  • Мнения: 3 146
Можеш, питай и майстора какъв според него е проблема.

Ще питам, разбира се.  Peace

Не може ли да я дадеш на химическо, според мен ще поеме много вода и ще съхне трудно .....

Нито имаме химическо наблизо, нито кола - ще се озоря страшно, всеки път да я мъкна на голямо разстояние  Sad Иначе, зная за този вариант.
Ми, в 12.30 на обяд съм я сложила и сега изглежда наполовина суха, може би все пак само си мисля, че ще съхне бавно...

# 9
  • Мнения: 4 187
Е, ми тогава дано да духа ветрец, и до утре да е готова  Grinning!

# 10
  • Мнения: 3 146
Е, ми тогава дано да духа ветрец, и до утре да е готова  Grinning!
Laughing Laughing Laughing

Ама зимата ще се превърне в кубче лед, предполагам  hahaha

# 11
  • Мнения: 646
Най-лесно ще ти еда купуш чаршаф/калъф и да обличаш олекотената завивка. След което сваляш, переш и пак слагаш. Лятото като е топло пускаш и завивката, която ще изсъхне за няма и 1 ден.

# 12
  • Мнения: 3 146
Най-лесно ще ти еда купуш чаршаф/калъф и да обличаш олекотената завивка. След което сваляш, переш и пак слагаш. Лятото като е топло пускаш и завивката, която ще изсъхне за няма и 1 ден.

Да, и това съм го мислила, но малкият е с астма алергична, та трябва да се перат нещата, с които е в контакт, а понякога идва при нас в леглото. Тъкмо затова изобщо купих тези завивки, на него също съм купила, но с неговите нямам този проблем, вероятно заради по-малкия обем.

Общи условия

Активация на акаунт