подходящо време за изследване на пролактин

  • 2 936
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте, Някой би ли ми казал кога е най- подходящия период за изследване на пролактин? Някой може ли да ми препоръча специалист в тази област,практикуващ в София.

# 1
  • Мнения: 478
 Zarya, не съм особено веща по въпроса, незнам защо другите са се разсеяли и са пропуснали да ти отговорят. по принцип хормоните имат референтни стойност за всеки етап от месечния цикъл, аз съм мерила пролактин в произволен ден. други препоръчват пакета хормони за жена да се пускат от 2-до 8ми ден от цикъла. С голяма изненада в съседен форум разбрах че пролактина се делял на активна форма пролактин и неактивна форма...по класове IgM активната, и IgG неактивната, та неактивната не била проблем като е висока стойност и да не се търси заболяване.
На моя позната в лабораториите и мерят високо ниво, а полседно в цибалаб беше отличен, явно трябва да си поръчаме по-специален тест или нещо подобно.
Ти за какво ще го мериш пролактина.
 Пробвай в цибалаб ако досега си мерила другаде и свери резултатите, носи се мълва че цибалаб ползват най-добри реактиви, дали е така незнам...на мен на място(сердика) доста търпеливо ме понасят с тъпите ми въпроси, стига да не е натоварено. Тази лаб са машини нечовеци, обработват над 20 000 пациента месечно, не съм рекламатор, просто се луднах от лекари и останах само на себе си и лаборатория да вярвам, тва е отчаянието

# 2
  • Мнения: 1 849
На мен ми го мереха някъде между 8 и 14 ден. Да знаеш, че не трябва да си пила кафе, да не си тичала по стълбите или нещо такова. Ако ти дадат да пиеш Парлодел или Бромокриптин, да знаеш че се пие с натоварване. Пие се 3 дни по 1/4 сутрин, после по 1/2, после сутрин и вечер по 1/2. Може да ти става лошо от него. Внимавай! Абе, дано не ти се налага. Оказа се, че аз се повлиявам добре от 1/2 на ден, но ми бяха дигнали дозата и направа припадах.  Close Иди на добър специалист за хормоните, в София - проф. (не помня или доц.) Коларов в Майчин дом.

# 3
Здравейте,
Благодаря за отговорите! Днес бях на консултация и ми казаха,че трябва да имам под 8 цикъла на година, за да ми се пускат въобще изследвания. Shocked Аз отидох, защото гърдите ми са болезнено чувствителни от 3 месеца насам и цикъла ми започна да става нередовен.

Общи условия

Активация на акаунт