Облеклото на дъщеря ми!!!

  • 4 700
  • 82
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 4 974
такаааааааааааааааааа....

току що влизам от вратата и бързам да споделя, защото ми стана криво!

малката ми дъщеря е на почти 6 години.
Ходи на детска градина.много и харесва.Госпожите са малко по строги от нужното, даже не точно строги ми де да знам -серт.

обикновенно, каквито и дрехи да обличам на щерка си, виаги са по-спортен тип - не нацузи, но не и рокли, блузи с паети , синджирчета и т.н.
Не че ги отписвам тотално, просто не са мой тип и стил , съответно липсват и при децата ми.

И пак обикновенно в повечето случай е с панталон за да и е удобно.
Ако е с рокля или пола, то те са пак спортно ежедневен тип.

Днес беше с пола.Много джиджана, с ризка на рае в същите тонове и отгоре с блузка дълго ръкавче с две цветенца.Тънък чорапогащник и чорапки, все пак сутрин е студено.И с маратонки - на мен поне са ми любимите и обувки (даже за момента са единствените).

и отивам аз сега да си взема детето.Усмихнтата, бях на фризьор, та с настроение отивам.Те играят на двора.Малката ме вижда и се втурва към мен и тя усмихнта "мамооооо, ееейййй имаш нова прическа"

идва госпожата към мен и какво Shocked  ми казва.
"Госпожа вие ли я наредихте така сутринта?"
отговарям да и питам защо - не и ли беше много удобно?!
но какъв е проблема мислите:
"Първо, госпожа , обувките и са големи, второ, погледнете другите деца, друго такова виждате ли, къде сте виждали чорапи върху чорапогащник...., в цялата градина друго така облечено няма да намерите....!!!"

" Е - отвръщам аз, ние сме уникални!"

а друга госпожа се обажда отзаде, "баба ми ходеше едно време така"

и ми стана криво, много, защото в този момент се усетих тъпо, как ме оглеждат, и най вече панталано ми, който не ми стоиосоенно добре - напълняла съм, и съм му навила на всичкото отгоре крачолите.

Много кофти се почуствах, много.

та така, да знаете - вече си поставяме и забележки за стила на об личане ooooh!

# 1
  • Мнения: 5 228
За мен винаги ще остане загадка как може хората да се бъркат толкова много в чужди работи. Как обличаш детето си е лично твоя работа. И на мен не ми харесват много неща - лакирани 4 годишни момиченца, пайети и перушина, но не бих се бъркала където не ми е работата, особено когато никой не ме пита.
Хич не им обръщай внимание и не си разваляй настроението.
Дядо ми, Бог да го прости, в такива ситуации с усмивка отговаряше: "Това не е магарешка грижа".  Wink

# 2
  • Мнения: 1 305
Ооо, въобще не трябва да се терзаеш за такива неща! Изобщо не им обръщай внимание.

# 3
  • Мнения: 2 197
Честно казано и аз не приемам пола с маратонки, а чорапи върху чорапогащник винаги са ме отвращавали.
Но никога не бих ти го казала в лицето. Обикновено коментарите се правят по-късно. А пък обличането на децата в градината е повод за коментар само и единствено ако на детето му е неудобно с облеклото, избрано от родителите му.

# 4
  • Мнения: 2 131
Егати кокошките /с извинение/, ама това бе първата ми мисъл, след като прочетох думите ти. Всеки си има различно виждане за обличането на детето си. Ама така както описваш отношението на госпожите, звучи супер просташко и елементарно.
А по темата за обличането - предпочитам Алекс да ходи на ясла с анцуг, защото смятам, че така е по-удобно. Е, слагам също дънки, джинси и т.н.  Grinning

# 5
  • Мнения: 9 814
Гадничко е да коментират по този начин вкусът ти относно облеклото.
Но за съжаление често срещам на улицата безумно облечени деца поне според мен.
Според родителите обаче съм сигурна, че децата им са облечени добре и с вкус.
Дори и това да са деца на близки приятели не коментирам и не отправям критики.
Всичко е въпрос на вкус.
Комбинацията маратонки, пола и тънък чорапогащник и на мен не ми допада, но ако съм учителка на детето ти никога не бих си позволила такъв упрек и то пред детето. Просто защото не бих желала да накърнявам авторитета на майката пред детето и да го вкарвам в излишни приключения и размисли от сорта на "грозни ли са ми дрехите?".
А иначе каквото и да говорят учителките щом на теб това ти харесва продължавай да обличаш детето си както на теб и на него му харесва.
 Peace

# 6
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Не винаги успявам да я накарам да  облече каквото съм решила, облича си каквото тя иска. Днес например с розово долнище и жълта блуза, на всичко отгоре не даде да я среша и ходи с плитките от вчера, вече не си личаха че са плитки след цяла нощ въртене. Скоро беще с рокля и маратонки, удобни са и и отказа да обуе другите си обувки, ами няма да правя драми сутрин заради това.

# 7
  • Мнения: 581
 Аз бих отвърнала на госпожата по същия начин- все ще намеря нещо в облеклото й, което не ми харесва и ще я подредя както подобава.
 

# 8
  • sofia
  • Мнения: 4 296
Много се ядосах след като прочетох случката! Не знам как си се овладяла,аз ако бях щях да вдигна скандал,честно!!!
Първо,това е неуважение към теб
Второ,как ли се е почувствало детето?!
И не смятам,че ценностите на децата трябва да са материалните неща!
Ти си майката,ти преценяваш дали ще сложиш 5 чифта чорапи на детето!
А относно твоето облекло-ами аз много често ходя по анцуг да си взимам детето,излизайки на 100м от нас няма да си сложа балната роля,я!

# 9
  • софия
  • Мнения: 4 974
Аз бих отвърнала на госпожата по същия начин- все ще намеря нещо в облеклото й, което не ми харесва и ще я подредя както подобава.
 
ей това не го умея!А понякога така ми се иска да мога да отвръщам нахакано!
Уви, комплекс ли е какво ли е, избягвам конфликтни ситуации.



# 10
  • Мнения: 1 479
"Днес беше с пола.Много джиджана, с ризка на рае в същите тонове и отгоре с блузка дълго ръкавче с две цветенца.Тънък чорапогащник и чорапки, все пак сутрин е студено.И с маратонки - на мен поне са ми любимите и обувки (даже за момента са единствените)." Виж товаhttp://www.youtube.com/watch?v=56T_XtK5KLo и хич да не ти пука Wink

# 11
  • Мнения: 2 448
Пълни глупости!!!  ooooh! Могат да правят забележка за дрехите на децата само, ако са трудни за самостоятелното им обличане или намек, ако са къси блузките и съответно кръстчето на детето е през по голямата част от времето голо и е по лесно да се разболее.
Не съм от тези дето си мълчат, особено при подобни излишни коментари и щях да кажа нещо в техния стил за тяхното собствено облекло, в което със сигурност винаги има за какво да се хванеш. И то само, защото са го казала пред детето и то може да се почувства зле. Инак на мен никак не ми дреме за подобен род обсъждане. Не им се връзвай толкоз. Утре я заведи пак в този стил.  Wink

# 12
  • Мнения: 22 343
Като чета подобни неща и имам чувството, че тези госпожи, или лелки както там се наричат в градината си нямат друга работа освен да коментират облеклото на децата, играчките, които носят и всичко друго, но не и да си вършат работата.
Тегли и една майна и следващият път да не си позволява така да коментира облеклото на детето пред него самото.-

# 13
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 729
Тя щом си е позволила да говори така на майката, кой знае какво говори пред децата.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 952
Направо целия филм изгледай и ще забравиш кокошките, които са те нагрубили.
dannyangel, филма вървеше по кината, когато бях още в училище, смяната на обувките в офиса е нещо което помня много добре. Явно сцената е достатъчно ярка, за да ме е впечатлила още в последните соц години.
Амели, след като видиш как Мелани Грифит се преобува, се запитай, а госпожите добре ли изглеждаха днес и ще ти стане готино?

Общи условия

Активация на акаунт