Трик за миене на мааааазеннн фритюрник!

  • 25 213
  • 50
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 545
Съжалявам, ако темата не е за тук, но ако не е, ще я преместят.
Много ми е мръсен отвън фритюрника.   Уж го мия редовно, но незнам що така - имам чувството, че само моя уред се наслоява с мазно. Познатите препарата помагат, но пак си трябва търкане. Та мисълта ми е ако знаете някакъв трик, да го накисна с нещо, или нов препарат. Много ще съм благодарна.

# 1
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
С интерес ще следя темата, защото живо ме интересува Mr. Green
И не бой се, Бимба, не само твоят фритюрник е такъв Laughing

# 2
  • Мнения: 1 205
Накисване с Меглио помага до някъде, но в общи линии с доста търкане.
Аз също се присъединявам към питането за "трик" Mr. Green

# 3
  • Мнения: 589
 Непосредствено след употреба го напръсквам отвън с обезмаслител на "Смак" и избърсвам с домакинска хартия.Така мазнината,която е покапала отвън,не се втвърдява и се отстранява лесно.Отвътре го чистя само когато сменям мазнината.За нещо,в което да го потопиш не се сещам,освен може би за силен р-р на белина,ама това все пак не е тиган...ще се скапят кабелите вътре може би? newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 6 210
Уф, най-ефикасния трик е търкането, за съжаление  Crossing Arms Когато ме хване маниятата по почистването го пръскам с Меглио - отвън и отвътре. Накисвам и оставям така; по някое време търкам и пак пръскам и накисвам и така, докато не го докарам в желания от мен вид... отвратителна работа! По принцип най-голямата мазнотия е от вътрешната страна, там където се държи олиото, иначе много лесно го почиствам отвън, отново с обезмаслителя. Имам и една паста на Дионис, от която също съм сравнително доволна.
Ама внимавайте с препаратите и търкането, че кумата ми в старанието си да лъсне туй чудо на домакинската техника, направо му изтри де що имаше надписи  Joy

ПС: Сетих се още нещо! Ако бях си купила фритюрник, който се разглобява, можеше да си мия съдинката за мазнината в миялната машина - там няма мърдане при високите температури и специалните препарати! Даже съм се замислила следващия път, вместо да го мия с меглиото, да взема да пробвам с прахта, която ползвам за миялната машина... Не знам дали ще има ефект, ама съм решила да пробвам!

# 5
  • Мнения: 1 545
Непосредствено след употреба го напръсквам отвън с обезмаслител на "Смак" и избърсвам с домакинска хартия.Така мазнината,която е покапала отвън,не се втвърдява и се отстранява лесно.Отвътре го чистя само когато сменям мазнината.За нещо,в което да го потопиш не се сещам,освен може би за силен р-р на белина,ама това все пак не е тиган...ще се скапят кабелите вътре може би? newsm78
Не винаги мога да го бърша. Нали затова уж тия препарата са със по 100 действия и накрая пак търкане...пфу...
Иначе определено не мога да го потопя. А проблема наистана е отвън мазното.

# 6
  • София
  • Мнения: 604
ако имаш откъде да си намериш обезмаслител, професионален, за 5 мин ще блесне фритюрника. На мен мъжа ми ми носи по мъничко от работата му, използва се задължително по много малко, разтворен с вода Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 545
Никъде ли не се продава?  Я питай от къде го поръчват .... звучи ми много лесно!

# 8
  • София
  • Мнения: 604
докарват си всички препарати от германия. Като се завърне мъжа ми утре от гурбет, ще го попитам за някакъв аналог на такъв препарат, който да се продава в БГ Peace

# 9
  • Мнения: 2 471
Аз си хвърлих скоро фритюрника от яд, че не можах да го измия хубаво. А го купих началото на годината

# 10
  • Мнения: 2 731
Аз си хвърлих скоро фритюрника от яд, че не можах да го измия хубаво.
Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 1 105
На малко бях да постъпя като Dencho. Въобще нямаше да се замисля, но понеже ми е подарък ми стана съвестно, реших да търкам...до смърт. С много накисване, и цял ден търкане може да се каже, че нищо не направих. Яд ме е, ама няма как. Може би някакъв такъв, както казва Вени***, разглабящ се. Иначе няма спасение!!!

# 12
  • София
  • Мнения: 1 524
Ох, при мен това ще е третият изхвърлен. Оставете, че отвън е като след война, но и цяло лято е седял с олио вътре  Outta Joint просто забутан и забравен.........  doh

# 13
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Аз си хвърлих скоро фритюрника от яд, че не можах да го измия хубаво.
Peace
Ха, мислех си, че само аз постъпвам така  Grinning

Но видях, че до нас отворили магазинче за "професионални почистващи препарати", каквото и да значи това. Ще взема да попитам за такова чудо на чудесата.

# 14
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 505
Откакто ползвам мазнина за фритюник, а не олио нямам проблем с миенето отвън и вътре. Тя не се наслоява така и не става на лепкав цимент,
който за да махнеш, трябва да търкаш цял ден. Сега само пръскам с Меглио и всичко се мие много лесно.  Peace

Преди го миех с Медикс за фурни. Намазвам, изчаквам 5-6 мин. и забърсвам. Повечето падаше от първият път, но за някои по-упорити наслоявания
си трябваше търкане. И интересно, че и надписите си стояха, защото на майка ми на фритюрника няколко дадоха фира от медикса.  Mr. Green
Обаче това не става за тефлонови (или каквито са там) фритюрници. Аз нарочно си избирах емайлиран, точно с цел да се мие по-лесно и
да не се съобразявам с какво да го мажа.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт