Много съм притеснена, бебчо ака зелено

  • 2 071
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 36
Здравейте майчета!Много сам притеснена,бебчо днес ака два пъти -сутринта зелено и някак особенно на мирис и следобед зелено,но без мирис.На какво ли се дължи?Познати майки ми казват,че сигурно е от зъбките(на4,5мес сме). По принцип сме на АМ от самото раждане,още не съм  го захранила.Да си призная се притеснявам да званна на педито....но ако и утре продалжи...ще я тарся.

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 22:07 от Vivi

# 1
  • Мнения: 1 763
Моето дете от раждането си, докато захраня, акаше само зелено. Пиеше ХА мляко, педи каза, че е от това. Има теории, че зеленото ако може да се причини от колики, настиване, претопляне, аз не вярвам на нито една от тях. Най-вероятно и при вас е млякото или акото е престояло по-дълго в коремчето или в памперса.

# 2
  • Мнения: 1 104
Мисля, че е най-добре да посетите лекар. При нас едно такова зелено ако, по-точно разтройство, се оказа че е в следствие на алергия. Успех!

# 3
  • Мнения: 493
От първия до третия си месец,синът ми пиеше АМ хипоалергенно,при тези млека,акитата са зелени.След като минахме на НАН 1,тогава се нормализира цвета на акитата.Според мен е най-добре да звъннете на педито. Peace

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Най-добре се консултирай с лекар Peace

# 5
  • Мнения: 14 471
Мисля, че е най-добре да посетите лекар. При нас едно такова зелено ако, по-точно разтройство, се оказа че е в следствие на алергия. Успех!

при разстройството е много воднисто и може да има слуз и кръв.

досега какви бяха изпражненията на цвят?

# 6
  • Мнения: 4 335
Синьт ми акаше зелено,докато не го захраних,почити на 5 месеца.Щом за прьв пьт ви се случва консултирайте се с лекар,може би е сьвсем нормално,но за ваше успокоение. Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 672
Меги, здравей Simple Smile

Виж тази тема: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=322540.0

И там майката се оплаква, че бебето и ака зелено и ми направи впечатление, че също я храни с Лактана  newsm78 . Дано се оправи малкия човек, но според мен ако няма кръв и слуз в акото, за сега нямаш повод за притеснение. Ако продължи да ака зелено, звънни на педката.

Маги Wink

# 8
  • Мнения: 2 334
Здравейте майчета!Много сам притеснена,бебчо днес ака два пъти -сутринта зелено и някак особенно на мирис и следобед зелено,но без мирис.На какво ли се дължи?Познати майки ми казват,че сигурно е от зъбките(на4,5мес сме). По принцип сме на АМ от самото раждане,още не съм  го захранила.Да си призная се притеснявам да званна на педито....но ако и утре продалжи...ще я тарся.

Според мен се дължи на това че или не му понася добре млякото или е от зъбките Peace

# 9
  • Мнения: 5 790
От зъбки не се ака зелено, не се вдига температура, не се получават хрема, кашлица и т.н. Моля, не отдавайте всеки здравословен проблем, който не може да си обясните, на зъбите. През периода на зъбоникненето спада имунитета и детето става по-податливо дори и на елементарни вируси, някои от които може да не са безобидни и да имат последствия.

Общи условия

Активация на акаунт