4-ри годишно дете губи съзнание и спира да диша

  • 993
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 271
Здравейте,
имам спешен въпрос.
На наш познат детенцето от август месец започва да губи съзнание и спира да диша!Детето се намира в Мароко, тамошните лекари го преглеждат и казват, че нищо не откриват.Причина-неизвестна.До сега детето е правило тези кризи 5 пъти!
За момента имам само тази информация.Утре ще разпитаме таткото подробно и ще пиша повече.
Моля ви, ако някой се е сблъсквал с подобна криза, нека пише.Ако може да обяснете какви иследвания са проведени и как е диагностициран болният?
Пуснах търсачката в Гугъл с тези симптоми, но ми излизат много болести, една от които е епилепсия.
Предварително благодаря на включилите се   bouquet

# 1
  • Мнения: 186
Ето хубава страница за епилепсия:
http://www.frde.org/zaepilep.htm
Дочети до края - пише как се диагностицира, пише и че може да не е епилепсия, а нещо друго...

# 2
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Мисля , че трябва да заведат детето на невролог и да му бъде направен скенер или ЯМР .
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=315068.0  - тук пишат родители на деца с епилепсия , попитай ги , те ще ти дадат по-точна информация.
А може и да пуснеш тема в "Деца с увреждания и хронични заболявания" .

# 3
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Моето дете губеше съзнание и припадаше, когато започне да плаче.Нарича се още захластване. Посиняваше и спираше да диша за минути.Ходехме по лекари като първо задължително се прави ЕЕГ изследване за да отпадне вариант за епилепсия.Слава богу при нас не беше болестно състояние.След като навърши 3г. малката и спря да го прави.От опит знам колко е шокиращо да видиш така детето си , и най лошото е че си безпомощен в този момент.

# 4
na moq poznata detenceto ima6e surde4en problem,koito ne be6e otkrit pri rajdaneto .otkrixa go pri purvoto izpadane v bezsuznanie,kato malka mnogo 4esto im se slu4va6e,maikata gorkata jivee6e v postoqnen strax,no deteto ve4e e v poberteta i e dobre samo 4e produljavat da si xodqt na pregledi.bqxa im kazali 4e deteto e s vroden porok na surceto.6te se radvam ako sum bila polezna s informaciqta.uspex

# 5
  • Мнения: 3 540
silrai,страшно е когато видиш детето си така ,а още по е когато лекарите вдигат рамена!
Надявам се да си предала на родителите това ,което са те посъветвали ,другите преди мен! Peace

# 6
  • Мнения: 1 271
Момичета благодаря ви за отговорите и линковете.  Hug Изчетох всичко, което намерих в нет-а, обяснихме на бащата , сега той ще трябва да обясни на майката, която е с детето в Мароко.В момента той прави постъпки, за да ги вземе в Испания и тук да мине на лекар.Стискайте палци всичко да мине добре и да дойдат по скоро, за да мине детето на преглед.Тамошните лекари не казват какво е?!?Думи нямам.Много е тежко.
Още веднъж ви благодаря за отзивчивостта и ще пиша, когато имам повече инфо от бащата.   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт