с какво покривате меката мебел?

  • 5 983
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 639
Купихме си светла гарнитура и сега се видяхме в чудо,трябва да я покриваме с нещо защото дъщеря ми ще я унищожи много бързо.Но незнам какво и от къде да си купя нещо Blush Става въпрос за диван с два фотьойла.

Последна редакция: вт, 14 окт 2008, 23:54 от gudza

# 1
  • Мнения: 1 849
Продават се готови калъфи за мебели, а може и да си поръчаш за да са точно по размер. Иначе може да сложиш отгоре просто плат, който е по-пъстър - не си личи мърсотията от детето. Може да го завържеш долу с панделки от същия плат или да му сложиш ластик, ако умееш. Идеята е нацапаното да се пере бързо и лесно. Избери някой по-лек плат, който съхне бързо, а и е по-евтин, по-лесно се шие и лесно ще прежалиш. Плата може да е в тона на основния на дивана, но задължително по-цветен и с по-тъмни шарки. Можеш да сложиш и 2-3 възглавнички, малчо ги реди с часове и ги използва за борба и скачане (нашите са 6).

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 3 733
С китеник...  Wink

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 14:29 от AlexaS

# 3
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
Принцирно с нищо, но можеш да мяташ по едно "одеялце"/с подходящ десен и материя/. Така хем ще внесеш разнообразие, хем ще предпазиш гарнитурата си  Peace
http://kid.no/produkter/soverom/show/103/10312

# 4
  • Мнения: 2 068
Аз покрих нашата с калъфи от Илиенци...... много са грозни  Close и ми се иска да ги сменя

# 5
  • Countryside
  • Мнения: 11 617
Има дивани със свалящи се калъфи, хем се перат, хем не покриваш с нищо. Вашият случай явно не е  такъв.В такъв случай аз съм за шалте, някакво по-красиво, да ви подхожда на интериора и да се пере по често. Не бих си сложила шарении, само защото имам малко дете, в крайна сметка всичко се захабява, а искам да ми е красиво у дома.

# 6
  • Мнения: 410
С калъфи - избрахме хубав плат, дадохме поръчка за ушиването им - получи се идеално! Поддръжката е мн.лесна, мръсотията винаги може да се изпере!   Peace

# 7
  • София
  • Мнения: 143
И аз искам да намеря подходящи калъфи за диван и фотьойли.Обикалях, но в повечето магазини тези, които видях изглеждаха ужасно.
Някой може ли да ми  препоръча?

# 8
  • София
  • Мнения: 12 550
Аз честно казано с нищо, защото диваните и двата - и в кухнята и в хола са с промазка.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 005
Аз поради тази причина се навих да си купя кожени дивани. Ще ги търпя докато децата са малки, че лесно се чистят, после ще видим какво ще ги правя.

# 10
  • Мнения: 2 926
С нищо, меката мебел ми е кожена и се чисти супер лесно.

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
с нищо, че другото ми се вижда селско и грозно.  Sick
Не ми се свалят калъфите, но след време мисля да викна фирма да ги пере на място... или да си "викна" нов диван.  Laughing

# 12
  • София
  • Мнения: 11 102
С нищо, ужасно грозно е за мен диван с китеник, одеяло или каквото и да е ...

# 13
  • Мнения: 266
Ами с нищо не го покривам! Моя е светло зелен и точно заради тоя цвят си го купих, ако го покрия с нещо тъмно ще се развали ефекта. За чистенето има фирми, така че няма проблем!

# 14
  • Мнения: 1 120
С нищо. Не ми харесва , как стои покрито.

Общи условия

Активация на акаунт