Account Manager -какво точно представлява и какви са задьлженията?

  • 27 598
  • 29
  •   2
Отговори
  • Мнения: 3 216
 Следя от известно време обявите за работа и срещам много нови (поне за мен) и странни наименования на дльжности,които в последствие се оказва,че не са това,което са. Тоест на обявата пише еди-каква си дльжност,но се оказва ,че е нещо сьвсем различно.
Ще сьм много благодарна ,ако някой ми разясни от практическа гледна точка какво точно прави Account Manager-а.   bouquet

# 1
  • Мнения: 274
с две думи - отговаряш за определени акаунтс = клиенти

обикновено е key account manager, щото разни прошляци нямат нужда от специално на тях дедикейтван мениджър Simple Smile

# 2
  • София
  • Мнения: 2 271
Например представителите на мобилните оператори и на БТК, които поддържат връзка с клиентите на фирмата, набират нови клиенти и осъществяват продажба на продуктите. Практически, Акаунт Мениджъра ходи в офиса на клиента си, взема му заявката и я обработва и пуска за изпълнение по служебен път.

# 3
  • София
  • Мнения: 38 210
Казано по нашенски - търговец. Но се употребява повече за търговец на услугите на рекламните агенции. Демек - човека дето зарибява балъците търговци, че много им трябва реклама и трябва да си дадат паричките точно на тази РА да им я направи.

# 4
  • Мнения: 5 228
Зависи за кой бранш става въпрос. Обикновено е свързано с обслужване на определени клиенти - акаунти, казано на чист български.

# 5
  • Мнения: 3 447
Демек - човека дето зарибява балъците търговци, че много им трябва реклама и трябва да си дадат паричките точно на тази РА да им я направи.
И след това да обира псувните на търговците, ако не са доволни  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 401
На мен ми е интересно що  вече всякви елементи ги кръщават мениджъри?  Като се почне от офис мениджъри до търговци на гише.
Вижте даже кво пише в SA:
 my wife is an excellent MANAGER -  жена ми отлично се справя с домакинството

# 7
  • Мнения: 5 647
На мен ми е интересно що  вече всякви елементи ги кръщават мениджъри?  Като се почне от офис мениджъри до търговци на гише.

Да, и на мен ми е смешно като чета какви позицийки са се навъдили. И все мениджърски. Нали знаеш приказката "Много вожд, малко индианец."

# 8
  • Мнения: 2 401
Това  разбира са елементи на  мотивационните техники в  дребните български фирмички, като нема кинти, дайте им титли.  Сигурна съм, че върви.   Laughing 

# 9
  • Мнения: 1 212
Демек - човека дето зарибява балъците търговци, че много им трябва реклама и трябва да си дадат паричките точно на тази РА да им я направи.
И след това да обира псувните на търговците, ако не са доволни  Simple Smile

Аз не познавам доволни търговци . Доволен ли е - не го брой търговец  Wink
Ей ме на - аз съм / малко former вече, верно /  Mr. Green Мениджър ключови клиенти  Grinning
Между другото от известно време насам се въведоха едни стандарти - относно длъжности, изискуемо образование и параметри на възнаграждението - има едни кодове : колко го спазват,обаче незнам.
Така, де .... мениджър е всичко : от секретарка до шеф  Grinning

# 10
  • Мнения: 5 647

Така, де .... мениджър е всичко : от секретарка до шеф  Grinning

Е да де. Точно в това е трагедията.

# 11
  • Мнения: 2 401
Между другото от известно време насам се въведоха едни стандарти - относно длъжности, изискуемо образование и параметри на възнаграждението - има едни кодове : колко го спазват,обаче незнам.

Я дай малко инфо, че съм си наумила да се сертифицирВам в скоро време, ама мноого зор требе да си дам, та събирам информация.

# 12
  • Мнения: 1 212
Не съм аз човекЪТ  с инфото Минзухар ....  Joy
От четящите в момента обяви и аз съм  Wink

# 13
  • София
  • Мнения: 38 210
Между другото от известно време насам се въведоха едни стандарти - относно длъжности, изискуемо образование и параметри на възнаграждението - има едни кодове : колко го спазват,обаче незнам.

Я дай малко инфо, че съм си наумила да се сертифицирВам в скоро време, ама мноого зор требе да си дам, та събирам информация.


Има един НКПД /национален кодекс на професиите и длъжностите/, ама той се гледа от работодателите само като трябва да определят минималната заплата, на която да те осигуряват. Close
За друго не съм чувала.

# 14
  • Мнения: 5 228
НКПД е национална класификация на професиите и длъжностите. Всяка длъжност си има код, който се вписва в трудовия договор и в длъжностната характеристика, която е задължителна част от трудовия договор. Изисквания има само за някои професии, и те са свързани основно с образование или стаж -  за еди каква си длъжност трябва да имаш висше образование или пък средно-специално и не знам си колко години стаж.

Общи условия

Активация на акаунт