Подутина над окото на бебе

  • 2 648
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 404
От два месеца забелязах,че на лявата вежда на бебето има малка подутинка,твърда е на пипане,сега ми се вижда порастнала...вече е около сантиметър някъде.Нямам представа на какъв лекар да я заведа обаче newsm78Хирург,очен,онколог?Педиатърът каза,че трябва да се чака до годинката,но на мен ми е притеснено така.

# 1
  • Oslo
  • Мнения: 659
Малкият ми син има такава подутина на същото място. Беше на няколко месеца, когато обърнах внимание на личния лекар, прати ме на снимка на черепа.  Хирургът, който разчете снимката каза, че не е опасно и ако искаме, може да се премахне оперативно. Аз реших да не го пипаме засега - детето е на 6г. в момента, подутината си стои. Понякога ми се вижда по-голяма, понякога като че се смалява, но може така да ми се струва просто. Не му пречи и не мисля да я отстраняваме .

# 2
  • В лудницата на 2-рия етаж.
  • Мнения: 2 026
Дъщеря ми имаше такава подутинка по рождение,нарастваше бавно,беше си ограничена,капсулирана дермоидна киста.Оперирахме я на 2 години и 2 месеца с пълна упойка,нямаше никакъв проблем,даже белега не личи вече,той е точно на веждата.Заведи детето на детски офталмолог,той ще прецени как да се процедира,но все пак изчакват да мине годинка детето ако се налага операция.

# 3
  • Мнения: 1 404
Благодаря ви за отговорите HugЩе се консултирам с детски офталмолог тогава и ще видим,дано не се наложи операция Praynig

Общи условия

Активация на акаунт