Себорея!!!

  • 1 124
  • 4
  •   1
Отговори
Искате ли да споделим опит !
Има ли някой резултат от лечение? Какво и при кого се е лекувал  ?

# 1
  • Мнения: 2 110
Себорея е кожна болест, която се проявява с нарушено отделяне на мастна секреция на кожата. Причини за възникването на себореята са смущения във функцията на половите жлези, смутена дейност на нервната система, смущения на обмяната на веществата като подагра, затлъстяване, заболявания на черния дроб, стомашно-чревния тракт. Себореята се изявява най-силно по лицето, носът, челото, бузите, брадата, окосмената част на главата, гърдите, под мишниците, под гърдите и в слабините. Обикновено започва в юношеска възраст и в пубертета. Състоянието може да се задържи продължително време, като протича с периоди на затишие и обостряне. Кожата на болните е добра почва за различни инфекции. Лесно се появяват комедони, милиуми, младежки пъпки - в пубертета. След пубертета - плешивост, пъпки, розацея. В старост - брадавици. Има два вида себорея - мазна и суха.

Мазна себорея — най-често се появява по кожата на лицето, окосмената част на главата и гърдите. Характерното за нея е усиленото отделяне на кожна мазнина, която има течен вид поради голямото съдържание на олеинова киселина. Кожата на лицето е с тъмно-сивкав цвят и придобива вид на портокалова кора.

Суха себорея — появяват се кръгли петна с розов цвят по кожата на лицето. Повърхността им е покрита с белезникави люспи,т.нар. лишеи.

Възможно е да се срещнат случаи на смесена себорея. В такива случаи мазната себорея се появява по кожата на носа, челото, брадичката, а по бузите и окосмената част на главата е налице сухата. Има вероятност от едната форма да премине в другата.

# 2
  • Мнения: 214
При мен се беше появил някакъв подобен проблем най-интересното след раждането.Най-интересното казвам,защото никога не бях имала проблеми с косата си или с кожата на главата си.За моя радост фризьорат ми даде да ползвам Шампоан АЛГОПИКС.Много гадно мирише,но ефекта е безкрайно добър при почти 2 месечно редовно ползване. Също така и NUDE,със зелена капачка е.Редувах ги и 2-та.Ако имаш подобен проблем обърни се към специалист.Ако е косата,обикновено това е себореен дерматит.
Пожелавам ти успех!

# 3
  • София
  • Мнения: 3 328
Полезно би било да се пусне и една търсачка, преди да възникне поредната тема, посветена на себореята  Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 64
Здравейте момичета, за пръв път пиша във форума, но искам да споделя моя опит за себореята. Имах доста напреднала форма- по лицето, главата и ушите....направо кошмар. Обиколих всички светила във Варна, но нямаше ефект и накрая реших да пробвам една рецепта, която се разпространява от фризьорките. Нистатин на хапчета се разтваря в 400 мл вода....горе долу около 3 хапчета отиват, преди или след къпане (няма значение) се облива главата и лицето и изобщо където има проблем. Прави се всяка седмица може и по два пъти в седмицата. На третия път вече нямах нищо. Лицето и главата ми се изчистиха и сега кожата ми е супер. Само забравих да кажа не трябва да се отмива до следващото къпане. Надявам се да съм помогнала на някой. Успех  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт