Възстанояване след раждане секцио

  • 3 745
  • 28
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 47
Здравейте, мами - бъдещи и настоящи!  Simple Smile
На 1 август 2008 година родих моя малък син Георги в частна клиника, при добър доктор и много добри грижи от страна на персонала. Изписаха ме на 4-ия ден и като се върнах у нас бях като парцал - уморена, подтисната, отекла. На 7-ми август вдигнах температура и получих силна треска, за да се оправя ми биха инжекции Гентамицин 10 ампули. Пооправих се, но от тогава нямам апетит, подтисната съм, тъжна и плачлива, притеснена ужасно, нямам покой, но по-лошото е, че устата ми лепне, все е суха и се усеща мисир на дъха ми на ацетон, белят ми се се върховете на пръстите на ръцете, което явно е липса на витамини.
Правих изследвания - те са много добри, страхувах се за диабет и Слава на Бога нямам. Явно проблема може да е психически. Малко с времето се възстанових, но сухотата и лепненето на устата продължава. Понякога и дъха ми е ацетонен, особено когато не съм яла.
Има ли други майки бавно възстановили се от раждане и изпитали подобни неща?  Sad
Как се възстановихте и влязохте в ритъм?  Hug

# 1
  • Мнения: 4 335
По вечето неща,който описваш-тьжна,плачлива,подтисната,притеснена...са си на психична основа.Може би е някаква следродилна депресия(лично мнение,не казвам,че сьм лекар Wink)Но това за лепненето на устата едва ли е на психична основа ThinkingДано се включи някой по компетентен по вьпроса.Желая ти бьрзо вьзстановяване  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 155
Просто си в депресия не се тревожи! Всичко ще се оправи. И аз се чувствах много уплашена от цялата промяна, но с времето нещата си дойдоха на мястото. Радвай се на бебчо и всичко ще е наред! Peace

# 3
  • Мнения: 209
здравей Simple Smile
при мен нещата се стекоха по подобен начин, но доста след като се прибрахме от родилното. в момента, в който стъпихме вкъщи с бебчо забравих и умора и болка. притеснявах се, че сега ги няма акушерките, които да ми помагат във всеки един момент и исках да съм напълно мобилизирана, за да мога да се справя. нямаше кой да ми помага (по мое желание). понеже не го кърмех не ми се налагаше да се храня и карах общо взето на фотосинтеза. кафе и цигари. чак след месец започнах да изпитвам това, от което ти се оплакваш в момента. уморена, подтисната, започна страшно много да ме боли раната и всичко да ме подръпва отдолу. плачех, не спях, не се хранех. беше кошмарно. но се възстанових след около още месец. просто малчо ми даваше сили Simple Smile. надявам се скоро да се оправиш, за да можеш да се радваш на малкия Георги   bouquet

# 4
# 5
  • Мнения: 6 274
Казваш, че нямаш апетит. Знаеш ли, че при продължително гладуване е напълно възможно дъхът ти да мирише на ацетон ? Според мен нещата са свързани, така че, вземи се в ръце, радвай се на бебето си и не мисли за глупости. Късмет ти желая и дано се оправиш по - бързо .  Peace

# 6
  • Мнения: 2 960
Депресията е кофти нещо.Ако усещаш ,че не можеш да се справиш сама бързо с тези си чувства-трябва да потърсиш помощ.Или да споделяш с близките до теб хора или да потърсиш мнение на специалист.
Възстановяване след секцио-така си нарекла темата си ,но в случая мисля ,че начина на раждане няма никакво значение.Психическото натоварване те кара да нямаш апетит ,да си все по уморена и такааааааааааааа....завърта се един кръг.Важното е да се стегнеш ,да видиш прекрасното същество до теб -ти си всичко за него и само за това си струва да си усмихната ,жива и уверена.
Лично аз в началото също от напражение не можех нищо да хапна.За нула време освен ,че свалих 8-те качени през бремеността килца ,свалих още пет надолу.Нищо не ми се услаждаше ,все ми се ревеше ,все ми беше едно такова тъжно и безметежно.Е нещтата си дойдоха на място в крайна сметка.И при теб ще е така Hug  bouquet

# 7
  • Мнения: 1 432
Взимай бебето и навън на слънце  Hug ...
Мириса на ацетон е от това ,4е не се храниш  Confused

# 8
  • Мнения: 22 343
Не съм имала никакви подобни проблеми от тези, които описваш. Консултирай се и с друг лекар и отиди на обстоен преглед.

# 9
  • Мнения: 4 965
Това, което описваш, прилича на следродилна депресия (още повече, щом резултатите от изследванията ти са добри).
Консултирай се с психолог, защото тази депресия е наистина тежка (казвам го от опит).
Аз самата бях в перфектно физическо състояние - буквално няколко часа след секциото. Но психически бях много зле - повече от 6 месеца.
Успех! Hug

П.П. Това не е свързано със секциото (т.е. с вида на родоразрешението), а с типа нервна система, характер, чувствителност, хормони и т.н.

Последна редакция: ср, 15 окт 2008, 17:55 от azaf

# 10
  • Мнения: 2 334
Според мен си в след родилна депресия.Не се притеснявай просто ти трябва време да свикнеш с промяната  Peace

# 11
  • Мнения: 9 894
Просто си в депресия не се тревожи! Всичко ще се оправи. И аз се чувствах много уплашена от цялата промяна, но с времето нещата си дойдоха на мястото. Радвай се на бебчо и всичко ще е наред! Peace
Според мен си в след родилна депресия.Не се притеснявай просто ти трябва време да свикнеш с промяната  Peace

хора, депресията си е за тревога и взимане на мерки. Не може ей тъй с лека ръка да кажеш "не се притеснявай, в депресия си". Това е сериозно.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Не, следродилната депресия не водят нито до дъх на ацетон, нито до сухота в устата, нито до треска. Потърси и други лекари. Няма такова нещо като "явно" е нещо-си. Не се оставяй така, потърси помощ. Изобщо не е трябвало да те изписват в такова състояние, не знам какви са били тези особено добри грижи, при които са изпуснали каквато и да е била тази инфекция!

# 13
  • Мнения: 1 554
не ми се е случвало такова нещо Rolling Eyes

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 296
След секциото се възстанових много бързо - още на 5 ден бях забравила за операцията. Слава Богу и прословутата следродилна депресия ми се размина - просто нямах време да мисля за себе си. Бих те посъветвала да започнеш здравословен начин на живот и да се настроиш по-оптимистично към света, който те заобикаля. Всичко ще се нареди отсамосебе си. Стискам палци.

Общи условия

Активация на акаунт