бебета с вродени аномалии на ръчичките

  • 1 351
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Родих момиченце с вродена аномалия на ръчичките и все още не съм направила генетична консултация.Бях записана да вляза в педиатрията за изследвания,но престоя ни там беше кратък-около 3 минути и се подписах че не желая да остана повече.Не съм била много по болници но "това"в което попаднах ме потресе и не знам коя нормална майка би си завела детето там,освен ако не е спешно и няма накъде.Така че ,ако някой е наясно дали е възможно да се направят изследвания другаде моля да ми каже.

# 1
  • Мнения: 729
Каква е аномалията на ръчичките и къде е това"ТАМ"-където си попаднала?Дай малко повече инфо,за да може по-вече мами да се включат.

# 2
  • Мнения: 3
 Детето ми е със скъсена предлакътна кост(не е луксация -би било по просто и лесно ако е така) и с изкривени китки на 90градуса .Случаят ни е изключително рядък 1 на 100000 и нямам много надежда ,че ще открия някой като нас.Но става въпрос за това какви са детските болници в българия   Sad  Shocked Аз лично попаднах в националната клиника по генетика и ендокринология в София-звучи помпозно,нали?- и представата ми беше друга.....

# 3
  • Мнения: 729
Съжалявам за детенцето.Дано намерите правилно лечение.Незнам за друга такава клиника.В името на детето,аз бих изтърпяла и най-тежките и мизерни условия.Успех ти желая и пиши как е детенцето.

# 4
  • Мнения: 3
Детенцето ми си е много добре-развива се нормално,папка,спинка-въобще бебе мечта  Grinning
Ръчичките са функционални и тя прави всичко което правят и другите бебета,аз не крия че имаме проблем и всички хора около нас знаят.Дори понякога си давам сметка че това е страхотен тест за мен като майка и за всички други хора с които се срещаме.Още от сега ми се иска понякога да извикам че не желая да ни съжаляват,а по скоро да ни приемат такива каквито сме .Много искам да се свържа с родители които са в  сходно положение по скоро за да обсъждаме  как се справяме емоционално и как всъшност се интегрираме в обществото.   
А що се отнася до мизерните болници-изследванията на моето момиченце не са спешни-ако реша мога да ги направя и на 1годинка като стане-тя сега е на 5месеца-и действително ако бяхме останали там щяхме да излезем болни -наличието на хлебарки,спане на единично легло двете заедно(не че възможно)две  врати една срещу друга и ние между тях на течението и още две болни деца в стаята-няма как да го понеса и не заради себе си а именно заради детето си-това че е с увреждане не значи че трябва да расте и да се примирява с всичко!.....

# 5
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119

... не желая да ни съжаляват,а по скоро да ни приемат такива каквито сме .Много искам да се свържа с родители които са в  сходно положение ...

Звездолина,  Hug добре доша си и в този форум "Деца с увреждания и хронични заболявания".
Тук пишат доста опитни мами, минали през какви ли не болници и доктори.

Общи условия

Активация на акаунт