zaradi edin - vsichki stradat (Toplofikaciya)

  • 830
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Привет на всички!
Не зная дали е за тук поста, но съм отчаяна и моля за помощ.
Нова сграда и ни предстои присъединяване към Топлофикация. Всички документи са събрани, обработени, всички собственици са съгласни, без един. Той отказва да говори с нас, не вдига телефона, не присъства на събранията. Ако успеем да се свържем - веднага затваря като се представим. Повечето не са си сложили бойлери, имайки предвид, че ще сме клиенти на Топлофикация. От дружеството са категорични, че при подаването на документите трябва 100% от собствениците да подадат. А след това той може да се откаже да ползва услугите. Разбира се като загуби и общите части ще трябва да плаща някаква сума.....
Как да го принудим да подпише, наистина ли няма друг вариант да се присъединим?Трябва ли ние да му обещаем, че ще плащаме всичко и да му опростим делът за общите части? Моля Ви - дайте съвет,споделете мнение и предварително благодаря на всички, които ще ми отговорят.

# 1
  • Мнения: 1 492
Явно човекът знае, че е мисия невъзможна да се отървеш после от Топлофикация и затова е категоричен, но е гадно, че желаещите не могат без него.

# 2
  • Мнения: 3 830
Можете да го изгоните, ако е единственият, който отказва нещо, което другите единодушно приемат.
Има си законов ред за подобен случай, но за това се налага обща жалба.
Кофти избор е, но щом спъва всички останали, ако прецените и се обедините, можете да го изгоните.
Законът е нов и не знам дали знаете за него.

# 3
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 471
Законът за етажната собственост още мисля, че не е приет. 
Но има вариант, в който всички останали собственици декларирате пред нотариус, че се задължавате със сметките за сградна инсталация и мощност (има ли още такова чудо newsm78) на  нежелаещия да се включи. Или поне преди години го правеха.
 

# 4
  • Мнения: 5
mmmm da mamcheta....za sazhalenie mai naistina opira do tam - da mu poemem smetkite. No sori i tova ne mojem da mu predlozhim, zashtoto nito mozhem da govorim s nego, nishto. A noviya zakon za etazhnata sobstvenost e zhelezen, no prielt li e? Az mislya, che mina samo kato predlozhenie? Nyakoi znae li neshto?

# 5
  • Мнения: 3 830
Мисля, че го приеха. newsm78

# 6
  • Мнения: 3 830
http://www.dnevnik.bg/show/?storyid=383545
Тука все още е законопроект.

И след това е приет- http://www.imotibg.com/novini-imoti/%D0%B8%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0% … ,-enno152923.html

pdf формат на ПУРНЕС - http://www.preciza.net/pdf/PURNES.pdf

# 7
  • Мнения: 1 259
Наистина е неприятно...
Използвам темата да кажа... абе защо ние трябва да плашаме на ТИЯ че минават тръбите през апартамента ми... Искам те да ми плащат наем за това, защото аз неискам тези тръби... така че... Mr. Green

# 8
  • Мнения: 3 830
Наистина е неприятно...
Използвам темата да кажа... абе защо ние трябва да плашаме на ТИЯ че минават тръбите през апартамента ми... Искам те да ми плащат наем за това, защото аз неискам тези тръби... така че... Mr. Green

Това се нарича "български абсурд". Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 930
Не е коректно от страна на този ваш съсед да се крие. Ако не иска да е клиент на Топлофикация, просто трябва да ви го каже и вие да се оправяте по-нататъка.
Обаче,..... ху-у-у-убаво си помислете за последствията от връзката ви с Топлофикация.
Кошмарите ви могат да бъдат безкрайни. Вероятността да плащате вместо некоректни съседи е голяма. Хубаво е, че сте ново строителство и предполагам, че тръбите са хоризонтални, топломерът е преди входа на апартамента и се ограничава донякъде (българинът е изобретателен) кражбата на топлоенергия от съседите. Защото, ако на всеки радиатор има топломер, ще ти изпратя кратък списък какви кражби се заформят между съседите - нашите такива съседи ги зная и всеки път като срещна някой от тях .... #2gunfire
Отделно за тръбите (лирите) в банята ще ви вземат толкова пари, колкото за целия апартамент (в банята обикновено няма топломер и Топлофикация начислява на БАЗА).
Независимо къде е топломерът, ако зимата се случи мека и се зарадвате, че сте икономисали някой лев от отопление, не бързайте да се радвате. Ще плащата сградна инсталация (може да се нарича и по друг начин), но целта е прибиране на пари за измислени неща. Преди няколко години имаше много топла зима и като свърши от Топлофикация казаха, че независимо че абонатите са икономисвали, те са подавали пара до абонатната станция като за минусови температури и тя там е изстивала, а не е отивала до радиаторите, но и общата неконсумирана пара трябва да се плати от абонатите. И много подобни положения. Аз лично се надявам нашите 2 входа (1 абонатна станция) да успеят да се "разведат" с любимата Топлофикация.

# 10
  • Мнения: 1 492
Аз лично се надявам нашите 2 входа (1 абонатна станция) да успеят да се "разведат" с любимата Топлофикация.
И аз се надявам, ама отърване няма Tired

# 11
  • София
  • Мнения: 4 005
Kalinkata, защо трябва 100% да са съгласни? Преди 2 години наши приятели се включиха и тогава искаха 90% от апартаментите да са съгласни. Сигурна ли си,че сега са необходими 100%?

# 12
  • Мнения: 5
За да се отворят индивидуални партиди искат 100% подаване на документи. А след това вече за включване - 2/3 от апартаментите трябва да станат абонати.
Може би и ние след време ще желаем развод с Топлофикация, но за момента е приемлив вариант. И в случая не мога да разбера няколко неща: - прости ли са от дружеството да изпуснат 20 клеинта заради 1; - защо този тъпанар си купува жилище с Топлофикация, като няма да я ползва. о това за приетия закон много ме успокоява за момента. Благодаря на всички, взели отношение:)

Общи условия

Активация на акаунт