Хранене ПРЕДИ или СЛЕД тренировка?

  • 2 726
  • 4
  •   1
Отговори
  • Бургас
  • Мнения: 176
Та кое е по-разумно? Кое е по-правилно според вас? Чела съм и съм слушала и за двете крайности. Аз лично получавам болки в корема, ако ям нещо (било то и ябълка) непосредствено преди тренировка. Ходя на тае бо и при скачането плодът,та дори и водата си казват думата. Няма начин да не ви се е случвало. По ме интересува вредно или полезно е хапването след тренировката. Едните казват, че е хубаво да се яде веднага след това, защото тогава калориите се изгарят по - бързо от организма - изгорил е достатъчно енергия и поетата след тренировка храна не се лепи.  Другите твърдят, че не трябва да се приема нищо 2 часа преди и след тренировка.
Вие сте  Flutter

# 1
хапвай нормално- не се насилвай и не гладувай! Всичко ще е наред.

# 2
  • Мнения: 673
Недей да ходиш гладна на тренировка, може да падне кръвното и да се строполиш на земята. Недей да ходиш и преяла. Например 1 час преди това можеш да ядеш, но не много. Ако пък си пропуснала да ядеш от 5-6 часа, а идва време за тренировка, тогава излапай малко бързи въглехидрати: вафла, шоколад... След много усилена тренировка на мен не ми се яде, но ако съм маратонствала (примерно 2-3 часа умерено каране на колело), виж ме как поглъщам храна като невидяла. Но след тае-бо например можеш да изчакаш половин-един час и тогава да ядеш. Хубаво е да са белтъчини: месо, яйца.
Успех Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 068
1 час преди тренировка или на гладно, зависи как се чувствам
и изчакавам около час след тренировка.  Wink

Оптималното хранене след тренировка зависи от целта, която сте си поставили. Ако това е отслабване, то храненето след тренировка е добре да бъде отложено във времето, за да се даде възможност на тялото да използва енергията от мастните си депа.

# 4
  • Berlin
  • Мнения: 11 229
о, аз бях така - преди тае бо-то хапвах по малко, обаче всичко ми изскачаше, докато се размахвах в залата. питах пича, дето го води, специално за хранене - каза ми поне 2 часа преди тренировка да е последното хранене и около 1-2 часа след. даже е добре да не ям след тренировка или малко салата (защото са вечер часовете ми). ако не успееш да ядеш, наистина е добре някаква бърза вафла да мушнеш. това също съм го пробвала.

Общи условия

Активация на акаунт