течност от зрънцето на гърдата при бебе

  • 951
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 28
Здравейте д-р.Слънчева, имам един въпрос и реших да попитам вас дано може да ми отговорите.Синът ми е на година и три месеца и от около половин месец забелязвам на бодито му петънца от някаква телесна течност в областта на лявото зрънце на гърдичката му. Сигурна съм че не е кръв, по скоро ми прилича на лимфа.Огледах много добре мястото и зрънцето и не видях никакви външни белези от някакво нараняване или одраскване.Изобщо си нямам идея какво е това и съм леко притеснена. Детето е здраво и е в норми и на килограми и на височина.Ако можете да ми кажете за какво може да става въпрос, или някакви предположения за да знам как да действам ако нещата продължат така. Благодаря ви предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 28
Днес ходихме на лекар и ни пратиха при детски хематолог, диагнозата беше че детето има киста на гърдичката.Взеха му натривка от секрета който като лекарката стисна зрънцето се оказа кръв премесена с лимфа за изследване на клетките. Казаха ни че в повечето случеи резултатите са добри т.е клетките са доброкачествени, и ако се окажат такива нямало нужда от лечение, и операция.Моля отговорете ми какво е възможно евентуално да се направи и доколкото знам кистите не минават от самосебе си, изобщо каава е прогнозата и в двата случая, независимо какви ще са резултатите от натривката.( дано да са добри) И възможно ли е едно малко бебе  да има киста , от какво се е получела. Много се тревожа. Надявам се да може да ми отговорите. Благодаря ви предварително  bouquet

# 2
  • Мнения: 5 760
Най-добре е да се консултирате като начало с детски ендокринолог, за да се изключат хормонални нарушения.

Общи условия

Активация на акаунт