Апарат за мерене на кръвна захар от къде и какъв?те

  • 18 307
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 694
Здравейте, много ви моля някой ако знае апарат  добра марка за мерене на кръвна захар ,от къде мога да го купя и на каква цена.Някой да е чувал за Ултра марка апарати? newsm78Предварително ви благодаря.

# 1
  • Мнения: 478
vesi2, предполагам още няма диагноза и затова не ви предоставят по здравна каса безплатно "глюкомер", мойте наблюдения за цени са следните: апарат achtung производител тайван TaiDoc Tеchnology Corporation вносител "К и Б Интернешанал Еоод" софия бул. Цариградско шосе 113 - апарата и тест лентите към него са най-добра цена и много лесно се закупуват от верига магазини METRO, в Метро цена на комплект(апарат+10 ленти+10 ланцети за убождане+писалка за ибождане)=около 80лв, цена на допълнителна опаковка тест ленти(25+25 бр)=33лв, ланцети за убождане(100бр)=11лв. Понякога ги пускат на промоция с по-ниски цени.
Аз не съм диабетик, дядо ми е. Неговият апарат друг производител закупен от здравна каса, останала съм с впечатление че апарата здравната каса го купува на 150-170лв...?!?! когато му се свършат лентите безплатно предоставени за неговият апарат той купува в аптека 25 ленти за 50 лв ?!?!
А се меря с acthung дето ти казах супер в пъти по-добра цена отколкото тези дето касата ги осигурява, за разлика в качество аз съм скептична че има разлика, важно е да се ползва правилно и да се следи срока на годност.
Achtung продуктите се продават и в малки магазинчета и аптеки, където са безбожно по-скъпи отколкото в МЕТРО.

# 2
  • Мнения: 478
към апарата има една служебна лента с код(на achtung кода е винаги 1410) който определя модела на лентите, тя се слага когато за първи път ползваш дадена опаковка ленти, изкушавали сме се да опитаме на дядо ми лентите като сложим неговия код дали ще стане на нашия апарат...още не сме го пробвали, според мен ще се окажат съвметими, размера е един и същ.

# 3
  • Мнения: 478
дядо ми си е развалил химикалката за убождане, аз питах в едно магазинче само убождачка да ми продадат..те освен че без малко да ме напсуват ми предложиха услугата за 50 лв...не се съгласих, нагли хиени.

# 4
  • Мнения: 694
Благодаря ти Н, този апарат е за баща ми ,чух за някакъв американски апарат Ултра мисля се казаваше ?

# 5
  • Мнения: 2 197
Мога да ти гарантирам, че няма разлика в качеството между различните апарати. Първия ми апарат беше на Джонсън, немски (One Touch). Използвах го 5 години. После ми дадоха корейски (IME) и не намирам никаква разлика като се изключи, че на корейския можеш спокойно и да не сменяш кода на всяка нова опаковка (нищо, че пише така). Иначе лентите са на еднаква цена - около 50 лева са 50 бр. Докато си взимам лекарствата в най-добре заредената аптека за диабетици (на Позитано) ги разглеждам глюкомерите и тест лентите. Има едни много сладки малки апаратчета, които са на смешна цена под 50 лева.

# 6
  • Мнения: 694
Ами значи , тези апарати не са толкова важни по скоро лентичките нали?Аз не съм от Сф но ще потърся  в аптеките.

Общи условия

Активация на акаунт