От колко години на предната седалка?

  • 13 573
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 776
Не съм сигурна, че темата е за тук, но дано някой ми отговори, преди модераторите да я махнат. Налага ни се да пътуваме и понеже аз и бебето ще се возим отзад в колата, ме интересува по правилника за движение по пътищата дали дъщеря ми, която е на 10 години може да се вози отпред newsm78?

# 1
  • Мнения: 1 554
имам някакви спомени,че  на 10 може Peace разрови се в нета Peace

# 2
  • Мнения: 46 437
Ако е със седалката, която е за деца под 12 г. и нямате въздушна възглавница или е изключена - може.

От друга страна - бебето най-вероятно ще спи по време на пътуването, няма проблем да се возят двете деца сами отзад.

# 3
  • Мнения: 2 587
Ако е със седалката, която е за деца под 12 г. и нямате въздушна възглавница или е изключена - може.



 Peace

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 127
А какъв е проблема тримата да сте отзад. newsm78

# 5
  • Мнения: 9 776
А какъв е проблема тримата да сте отзад. newsm78
Ами защото отзад бебето спи в коша на количката и остава място колкото да седне още един човек. Не сме използвали още кошницата за кола, защото бебето стои като сгънато вътре Sad. Най-вероятно ще ги оставя двамата отзад, а аз ще седна отпред.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 127
А какъв е проблема тримата да сте отзад. newsm78
Ами защото отзад бебето спи в коша на количката и остава място колкото да седне още един човек. Не сме използвали още кошницата за кола, защото бебето стои като сгънато вътре Sad. Най-вероятно ще ги оставя двамата отзад, а аз ще седна отпред.
Според мен това е по-добрия вариант, въпреки, че столчетата за кола ги дават за новородено. И аз се притеснявах, че синът ми е много свит в тях и за това слагох от долу възглавничка.

# 7
  • Мнения: 502
аз знам че ако е кошница за новородено задължително се монтира на задните седялки, но столчетата за кола могат да се монтират и на предната седалка. то и в единия въпрос на листовките отговора е ако има монтирана на предната седялка столче може да пътува дете .

# 8
  • Мнения: 9 776
 Днес го пробвах да стои в кошницата и изкара известно време преди да почне да мрънка, което ме навежда на мисълта, че се е чувствал добре /старателно подложен отдолу с няколко ката пелени/, но за по-дълго пътуване - направо незнам. Да, дават ги за новородени, но не ми се струват много подходящи все пак.

# 9
  • Мнения: 46 437
... Не сме използвали още кошницата за кола, защото бебето стои като сгънато вътре Sad ...

Кошниците са конструрани за новородени. Консултирала съм се с ортопед, когато моето се роди. Може да ти изглежда, че е сгънато, но в/у гръбчето няма напрежение, само крачетата са вирнати.

Возенето във всичко друго е опасно за детето ти.

... слагох от долу възглавничка.

Сагането на допълнителни неща, които не са към столчето също ги водят опасни.

elidivka, кошниците също може на предните.

# 10
  • Мнения: 1 763
Моето дете също не искаше да стои в кошница за кола, шезлонг, кенгуру и т.н., когато съм пробвала да го слагам вкъщи. Но в колата винаги се вози в кошница и му харесва. Мрънка само, когато  спре колата. Обаче дори и с кошница, няма да е удобно на задната седалка трима човека, въпреки че това зависи и от колата. Пелени и други подложки не се слагат на кошницата, намаляват сигурността по време на пътуване.
Когато аз бях дете, можеше от 9 години на предната седалка, сега не знам дали пак е така.

# 11
  • Мнения: 9 776
Ами ок тогава. Ще използвам кошницата, но за голямото ми дете така и не разбрах - може или не може на предната седалка?

# 12
  • Мнения: 2 587
А какъв е проблема тримата да сте отзад. newsm78

Проблема е и че според новият правилник е забранено освен ако колата не е по документи с три места отзад.

# 13
  • Мнения: 46 437
Ами ок тогава. Ще използвам кошницата, но за голямото ми дете така и не разбрах - може или не може на предната седалка?

Е аз ти казх вече как е според закона Rolling Eyes може, ако:

... е със седалката, която е за деца под 12 г. и нямате въздушна възглавница или е изключена ...

Става дума за същата седалка, с която се вози и отзад, от този тип:

# 14
  • Мнения: 9 776
Никол, нямам такава седалка. Значи не може отпред. Благодаря на всички за мненията.

Общи условия

Активация на акаунт