Не усещам бебето вече втори ден!

  • 24 170
  • 147
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 131
Обръщам се за съвет към всички майки,които по време на бременността си са спирали да усещат бебето си за повече от ден.Става въпрос за липса на каквото и да е движение.Цял ден и цяла нощ не го усетих,на сутринта отидохме при АГ-то.На видеозона се видя,че има нормална сърдечна дейност.След обяд ме извикаха за запис на тоновете и да видят дали бебето страда по някакъв начин вътре.Тоновете пак бяха добри,но отново нямаше никакви движения.А контракции си имам постоянно от 4 месец,само че сега са по болезнени.Изписаха ми витамин С и нофилин(знам,че го използват астматиците,а аз нямам подобни оплаквания).АГ-то ми каза,ако цяла вечер не го усетя утре пак да отида за запис на тонове,ако и в петък пак е така сме щели да предприемем други мерки(но не уточни какви)Много ми е притеснено Cry
Въпросът ми е случвало ли се е на някоя от вас подобно нещо и как се стекоха обстоятелствата?

# 1
  • Мнения: 1 259
Стискам палци! Опитай се да се успокоиш и починеш...  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

# 2
  • София
  • Мнения: 1 524
Аз така като теб, но някъде в 27-ма седмица. Търчах във Варна при Давидков, все пак нали уж е добър в ФМ. Дадох си като поп 80лв, но пък се успокоих.
Стискам палци да нямаш причини да се притесняваш и да взема малката госпожица да почне да ти тегли шутове често.

# 3
  • Мнения: 3 034
случвало ми се е в деветия месец, когато бебето нямаше толкова място вече и за всеки случай му слушаха тоновете всяка седмица. оказа се, че то си мърда, просто аз не го усещах вече толкова осезателно, но моята плацента беше предна. иначе в началото на бременността, докъм шестия месец, изобщо не бях сигурна кога го усещам, но на записите се виждаше, че си мърда.

# 4
  • Мнения: 1 131
Стискам палци! Опитай се да се успокоиш и починеш...  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover


Благодаря за подкрепата.Опитвам се да се успокоя,но не успявам.Преди като си легна вечер я усещах,а сега...постоянно я чакам с нетърпение да се мръдне поне лекичко,но уви...Поне съм спокойна от факта,че има добра сърдечна честота,но ако си я усещам както преди ще съм истински щастлива.

# 5
  • Мнения: 4 555
Аз имах такива периоди. За пръв път се случи в 6-ти месец. Не помръдна в продължение на 4 дни. После мисля след два месеца пак се случи, но бяха 1-2 дни само. След известно време пак имаше такива 1-2 дни. Мъчех се всячески да я разбутам и да я накарам да помръдне и понякога успявах да усетя някакво съвсем вяло движение, но в крайна сметна не се връщаше към нормалната активност в рамките на тези 1-2 дни. После пак си започваше нормално. Не разбрах на какво се дължи.

Стискам палци при теб всичко да е наред. Успокой се и не го мисли.

# 6
  • Мнения: 257
Стискам палци! Опитай се да се успокоиш и починеш...  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover
Peace

# 7
  • Мнения: 5 026
Отиди пак на лекар,за да се успокоиш.Пиши пак!  Peace

# 8
  • Мнения: 12
Не се притеснявай, нормално е, на беба й става все по-тясно и по-тясно. Щом има тонове, всичко е наред. На мен също ми се случи да не помръдва 2 дена - това в деветия месец, уплашила се бях доста. Не се знае каква е точно причината. Не се стресирай излишно, сигурна съм, че пак ще я усетиш!

# 9
  • Мнения: 363
Стискам палци! Опитай се да се успокоиш и починеш...  Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover Flowers Four Leaf Clover

 newsm17 надявам се всичко да е наред!

ако това ще те успокои, отиди и при друг лекар!
и задължително пиши пак!

# 10
  • Мнения: 3 621
Щом записа на тоновете е ОК няма от какво да се притесняваш. Ако се наложи ще ти правят запис всеки ден не се притеснявай
Иначе сигурно си пробвала изпитаните средства за активиране на бебето - шоколад, кола, сладолед
Пожелавам ти леко раждане и после да ни се похвалиш

# 11
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Не се притеснявай-нормално е към края на бременността бебчето да се движи по-малко...няма толкова място да буйнства Wink
Ако искаш все пак направи пак запис на тоновете Peace

# 12
  • Мнения: 1 919
 Hug успокой се щом на записа на тонове всичко е било наред. А ти да не си случайно с предна плацента newsm78 ако е така и това е фактор да не усещаш толкова.
При мен също се получаваше подобни ситуаци и аз търчах на Доки, на видеозона си мърдаше бебето, но аз не усещах.А и вече му е теснично на бебето, нормално е да не е толкова активно. Аз от 8 месец почти не усещах бебето, но зависи и в каква поза е, при мен беше седалищно до хоризонтално ли как се води т.е излегнато по гръб като в шелзонг Rolling Eyes+предна плацента Доки ми обясняваше, че нормално да не усещам бебето се било наместило да му е удобно Whistling ама и аз все се притеснявах.

Желая ти леко раждане и 1 сладка и послушна принцеска на финала! Hug Всичко ще е наред!

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
На мен не ми се е случвало, но щом тоновете са добри, сигурно няма нищо страшно.
Пожелавам ти всичко с бебо да е наред и скоро да го гушкаш и да му се радваш  Hug

# 14
  • Мнения: 1 763
Случвало ми се е, някъде в 7-8 месец не го бях усетила нито веднъж за три дена. На видеозона се оказа, че се е обърнало с краката на долу, а по принцип в такава поза се усещало по-малко.

Общи условия

Активация на акаунт