Не е акал 2 дни!

  • 1 277
  • 21
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Още от раждането Алекс пълнеше памперсите по 3-4 пъти на денонощие,но вече е на 2 седмици,на установен режим на хранене-на 3 часа,от 24 до 6-почивка;а не е акал 2 денонощия.Педиатърът беше в понеделник и предупреди,че новородените правят "фалшив запек",който трае точно 2 дни.При вас случвало ли се е,защото вече се притеснявам и смятам да се обадя пак на лекарката?

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Не се притеснявай. Не виждам колко е голямо детето, но бебетата понякога усвояват цялото количество храна и просто няма какво да изходят.
Пипни коремчето - ако е меко и не е подуто, няма от какво да се притесняваш. И моля те не му пъхай никакви неща в дупето - термометри, мушката и прочие неща, които не би сложила в твоето!  Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 388
Не се притеснявай, на нас рекордът ни е 4 дни. Ако детето не дава вид, че това го мъчи, не е проблем. Пие ли чайче от копър - помага, но моята дъщеря много не го понася. Можеш да пробваш с масажче на коремчето. Това с термометъра и на мен ми се вижда много крайно.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 196
Не се притеснявай. Не виждам колко е голямо детето, но бебетата понякога усвояват цялото количество храна и просто няма какво да изходят.
Пипни коремчето - ако е меко и не е подуто, няма от какво да се притесняваш. И моля те не му пъхай никакви неща в дупето - термометри, мушката и прочие неща, които не би сложила в твоето!  Wink
На 2 седмици е,весело, лакомо,сънливо и коремчето не е подуто.

# 4
  • Някъде там на юг...
  • Мнения: 1 233
Ако е само на кърма няма за какво да се притесняваш. Можеш лекичко да масажираш коремчето  Peace

# 5
  • Мнения: 428
Точно на 2 седмици беба направи същото, 48 часа не беше акала. Пробвай с масаж на коремчето и леко присвиване на крачетата все едно кара колело. Ако го кърмиш можеш да хапнеш сливи или круши - също дава резултат Wink

# 6
  • София
  • Мнения: 12 550
Калоян не беше акал 7 дена! После си навакса! Така че спокойно!  Wink

# 7
  • Варна
  • Мнения: 256
Моето бебе почти месец акаше през 3 дни в огромни количества веднъж се забави 5 дни и тогава по съвет на педито и давах сиропче лакталоза Сега си е установила режим по веднъж на ден

# 8
  • Мнения: 798
Моето веднъж не беше акало 6 дни, но тъй като знам, че кърмените бебета усвояват по-пълноценно всичко - не се притесних. На седмия всичко беше ок Peace
Е, аз междувременно хапнах малко повече овесени ядки и плодове - за да му помогна.

# 9
  • Мнения: 4 335
Преди да захраня сина си,винаги акаше през ден или през два.Този период започна,като стана на 15 дена до захранването.Сега ака по два пьти на ден,а понякога и три.

# 10
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Точно на 2 седмици беба направи същото, 48 часа не беше акала. Пробвай с масаж на коремчето и леко присвиване на крачетата все едно кара колело. Ако го кърмиш можеш да хапнеш сливи или круши - също дава резултат Wink
Peace. Термометъра само в много краен случай, защото малките гадинки бързо свикват и после не искат да се помъчат сами, а чакат на готово Mr. Green. Може да пробваш с парче сапунче. Аз като дете бях със страхотен запек и това помагаше  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 1 372
според мен масажче на коремчето и лека гимнастика с присвиване на краченцата ще помогнат. Чела съм че при кърмените деца е възможно, тъй като освояват цялата кърма и просто няма какво да изхвърлят като изпражнения. Също когато ходих на курсове за бременни там акушерката спомена, че критерии за това дали е добре детето са 5-6 мръсни пелени /като не е задължително да е акало, а е достатъчно да са напикани/. И все пак направи консултация с педиатъра, ако не друго поне ти самата няма да се притесняваш.

# 12
  • София
  • Мнения: 17 591
Не се притеснявай. Не виждам колко е голямо детето, но бебетата понякога усвояват цялото количество храна и просто няма какво да изходят.
Пипни коремчето - ако е меко и не е подуто, няма от какво да се притесняваш. И моля те не му пъхай никакви неща в дупето - термометри, мушката и прочие неща, които не би сложила в твоето!  Wink

Или сапуни, четки за зъби... и други идиотщини.
И не му давай дуфалак за захранване.
Ако е проблем, ще реве - ама мноого.
Ако и утре не си е свършило работата, потърси педиатър да го препипа.

# 13
  • Мнения: 1 427
 welcome to the club !  Grinning
Надникни в нашта юлска тема. Повечето ни бебета акат на 3-4 дни. На моята рекорда е 5. Ако не е подут корема и пръцка,няма какво да се шашкаш Peace

# 14
  • Мнения: 2 334
Не се притеснявай. Не виждам колко е голямо детето, но бебетата понякога усвояват цялото количество храна и просто няма какво да изходят.
Пипни коремчето - ако е меко и не е подуто, няма от какво да се притесняваш. И моля те не му пъхай никакви неща в дупето - термометри, мушката и прочие неща, които не би сложила в твоето!  Wink
На 2 седмици е,весело, лакомо,сънливо и коремчето не е подуто.

Не се притеснявай нормално е особено ако е на кърма.Една мама с която излизаме кърми бебето си и то ака на 3-4 дни и педито и е казало че няма проблем Peace

Общи условия

Активация на акаунт