Отговори
  • Мнения: 124
Привет! Имам много странен проблем. От почти месец ми се пълни само едната гърда. Синът ми е на 8 месеца, захранен преди месец и кърмен напоследък само нощем и рано сътрин! За съжаление в дясната гърда нямам мляко отдавна и за това суче от лявата. Реших да го отбия, което за сега минава леко, но гърдата ми се препълва и кратинката е ужасяваща като ме погледне човек отстрани (а аз ходя на работа - едногърдеста мома Sad ) ДжиПи-то ми изписа окситоцин(3-дневен курс инжекции) и след като изчетох сума ти инфо, така и не разбрах защо ми го бият. Пия чай от салвия, но за сега ефект никакъв с намалянето на кърмата. С хапчета не искам да пробвам, защото с моето кръвно 90/60 съвсем ще се изгубя някъде.
С моите редки кърмения досега да беше спряла сама, но имам си инат кърма- не спира!!!Левичарка при това hahaha hahaha
Какво да правя, нямам идея....

# 1
  • Мнения: 2 829
Роси, щом ти се препълва гърдата това означава че количеството на млякото постепенно намалява. Т.е. когато има препълване тялото ти получава сигнал че няма търсене, че млякото не е нужно и постепенно количеството намалява. Асиметрията е неприятна, но временна. Помисли дали да не слагаш някакъв пълнеж в сутиена от едната страна временно. Освен чая от салвия можеш да си слагаш и зелеви листа в сутиена (разточен лист от селе се изрязва, така че да няма в/у ареолата и се сменя като увехне или на 2-3 часа), можеш да пиеш и лецитин (хранителна добавка, която помага да се предотвратят запушванията) и да НЕ цедиш от гърдата, освен по съвсем малко (до облекчение) когато започне да те боли. Би трябвало за седмица-две да се оправят нещата.

# 2
  • Мнения: 124
Благодаря ти yanast Hug но вече 2 седмици съм почти така. Все си мислих че ще приключи от самосебе си, но не... Довечера почвам листата от зеле, в това ми е надеждата Praynig

# 3
  • Мнения: 2 829
А ти цедиш ли нещо от гърдата? Боли ли те? Имаш ли бучки? По колко пъти на ден сучеше детето преди да спреш кърменето?
Наистина 2 седмици е доста време, може би е добре да потърсиш съвет от някоя от майките-консултантки по кърмене.
Погледни и тази статия:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=83674.0
Както и останалите в раздел "отбиване" на библиотеката.
Успех!

# 4
  • Мнения: 124
Цедя само при нужда и напрегнатост - не повече от 20 гр, само за да облекча. Но гърдата си остава пълна, без да ме боли силно. Бучки нямам. Когато се пренапрегне, пак изцеждам - на ден това се случва по 2-3 пъти максимум. Но си стои голяма. Ще си купя и хомеопатичните и дано и те помогнат. Малко обаче съм скептична, защото в салвията има съставката на мента, а хомеопатичните отричат ментата в комбинация с гранулките.
Много ти благодаря за линка Hug

# 5
Може да пробваш с хомеопатия - ricinus communis 15 ch. По 5 гранулки 3 пъти на ден. Задължително трябва да е 15ch, защото другите разреждания действат обратно.

Общи условия

Активация на акаунт