фризолак или милумил

  • 5 585
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 49
Здравей те мамчета,ние сме на 10 дена и пием фризолак но май нещо от него не можем да ходим по голяма нужда ходим по2-3 пъти на ден казаха ми че той запичал и да сменя раната с мил мил има ли проблем за малката според вас нашта лекарка ни каза да си го пием фризолака но според мен само се мъчиме

Последна редакция: пт, 17 окт 2008, 07:40 от Vivi

# 1
  • Мнения: 27 524
Фризолак запича повечето деца, да. Не е особено хубаво мляко. Под мил мил вероятно имаш предвид Милумил? Милумил е сгъстено и ароматизирано мляко. Без нужда няма смисъл да го даваш такова. Вземи или Аптамил (пак на същата фирма като Милумил е) или розов Хип, или Лактана Био. Хубави са и не запичат, особено последните две, по последни впечатления от мамите тук  Peace

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Ако ще сменяш млякото, бих те посъветвала да избереш някое с пробиотици-Лактана Био, розов ХИПП или Селиа Дивелъп.

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Синът ми се запичаше от Фризолака-смених го с Аптамил и всичко беше О.К

# 4
  • BG
  • Мнения: 1 900
Дъщеря ми беше на Фризолак до годината(голямата),а сега малката на Нан.

# 5
  • Мнения: 224
И аз бих ти препоръчла Аптамил.

# 6
  • Мнения: 90
За да не се запича бебенцето,препоръчвам или Лактана Био или розов Хипп,те съдържат пробиотици и бифидус бактерии,полезни за перисталтиката.Моята бебка е на розов Хипп от раждането си и никога не е имала запек.

# 7
  • Мнения: 344
Започнахме с НАН , но повръщаше и по съвет на педиатъра го сменихме с Фризовом и смесваме с фризолак , защото последното запича.Сега сме си добре.По - добре се консултирай преди да смениш храната.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 588
И аз бих ти препоръчла Аптамил.
Peace

# 9
  • Мнения: 30 968
Смени Фризолака с розов Хип или Лактана Био.

# 10
  • Мнения: 27 524
За да не се запича бебенцето,препоръчвам или Лактана Био или розов Хипп,те съдържат пробиотици и бифидус бактерии,полезни за перисталтиката.

Азпък съм против прекаленото обогатяване на млеката с тези бактерии и -биотици. Защото организмът привиква с тях и забавя нормалното функциониране на червата, както при децата, така и при възрастните. Няма нужда принципно от прекаленото вървене срещу нормалните физиологични процеси  Peace

# 11
  • Мнения: 4 447
Не бих ти препоръчала Фризолака. Веднъж бях взимала от него
и повече не повторих. Продуктите на Милупа ти препоръчвам с две ръце! Peace
Или Аптамил (пак е на Милупа) от него не се е запичал никога  Hug

# 12
  • Мнения: 1 512
Здравей те мамчета,ние сме на 10 дена и пием фризолак но май нещо от него не можем да ходим по голяма нужда ходим по2-3 пъти на ден казаха ми че той запичал и да сменя раната с мил мил има ли проблем за малката според вас нашта лекарка ни каза да си го пием фризолака но според мен само се мъчиме


Абе мамче за какво запичане говориш като ходите по голяма нужда по 2-3 пъти на ден. newsm78. Ами смени млякото с някое друго и утре ще ти кажат,че и то запича и какво ще сменяш мляко след мляко ли? И защо си мислиш,че твоето бебе се мъчи след като се изхожда по 2-3 пъти дневно? Аз ли не съм нещо правилно прочела или ти не си го написала правилно?

# 13
  • Мнения: 15 379
Синът ми се запичаше от Фризолака-смених го с Аптамил и всичко беше О.К
Peace

# 14
  • Мнения: 108
Блонди, Милумила не е ли добро мляко? Аз без да съм информирана много започнах да му го давам на моя син. Първо беше на фризолак, после заради разтройство ми казаха да давам лечебна Хумана, той свикна с приятния сладък бананов вкус и не искаше фризото и така минах на Милумил - уж било мляко за капризни вкусове. Моето зверче с голям зор пие мляко, само когато се унася да спи след обяд и вечер, през нощта му давам пак докато спи. Дай му само суха храна и го остави.Много обича крайчето на хляба, така без нищо  Joy
С кое мляко да заменя милумил? Трябва ли да питам педиатърката или вече сме големи?

Общи условия

Активация на акаунт