Смятяте ли че предпочитания стил музика говори за характера на човек?

  • 5 981
  • 142
  •   1
Отговори
  • Мнения: 83
Ще ми се да разбера мнението ви по въпроса. Аз лично съм на мнение, че в повечето случаи вида на любимата музиката говори много за хората и за тяхната култура, мироглед и т.н. Не може да си фен на чалгата и всичко свързано с нея и да си душевно богат човек.Поне аз така си мисля.Естествено има и изключения.Имам познати, които слушат тази музика и са готини, ама са страшно малко.
Иначе феновете на рока, метъла, електронната музика и т.н. са много по-готини и интелигентни хора.Това е моето наблюдение, не искам да обидя никого винаги има изключения.

# 1
  • Мнения: 2 388
Отговарям - зависи от много неща. Крайни мнения и слагане на "рамки" не ми допадат.
Предчувствам, че темата ще се превърне в "за" и "против" чалгата.

# 2
  • София
  • Мнения: 228
Отговарям - зависи от много неща. Крайни мнения и слагане на "рамки" не ми допадат.
Предчувствам, че темата ще се превърне в "за" и "против" чалгата.

На същото мнение съм.

# 3
  • Мнения: 5 940
Да, музиката е състояние на духа.

# 4
  • Мнения: 183
И сред чалгаджиите и сред останалите фенове на различен тип музика, съм срещала и познавам много готини хора, и не до там такива.
Относително е.

# 5
  • Мнения: 93
Аз лично слушам метъл и рок. Не съм крайно против чалгата и другите жанрове. Когато съм в компания с приятели, които слушат чалга, се веселя с тях и не ми пука кой какво ще каже. Но не бих си пуснала вкъщи чалга сама и да куфея  Crazy Пускам си само здрави метъл и рок парчета, които тресат прозорците и ми е супер отпускащо  Peace

# 6
  • Мнения: X
Моите наблюдения са, че един емоционално и интетектулано богат човек трудно си слага граници и казва: "Сега ще слушам това и това, защото знам че това го слушат всички "готини и интелигентни хора"- примерно, ще го карам само на джазче или на оперка, или най-много рочец.... и ще си наложа да оглушея за всичко останало, пък било то също красиво по своему. Ще затворя сърцето си за ориенталските ритми да речем или за балканските, защото е просташко и признак на елементарна култура да се кефиш на такава музика." , а трудно може да каже и нещо такова:"Защо ми е да се обогатявам с други стилове, освен поп-фолк, ще си гледам телевизия "Планета" по цял ден, хем на български пеят, хем цици показват, еех живот. Има ли още смотани метали на земята, направо не знам...и те го обърнаха на чалга. Всичко е чалга. Да живее Азис! "
Музикалният стил, който избираш в дадена степен показва що за човек си, но едва ли е причина за пороците ти и едва ли ще те спаси от тях.

# 7
  • Мнения: 122
Музиката е част от изкуството. И като такава, разбира се, че е все пак някакъв белег за естетиката на хората, за техните потребности...
... но това съвсем не означава, че стиловите предпочитания могат да накарат някой да обича по-истински, да се радва по-истински или да е по-сензитивен към нюансите в живота...
Въпреки това, бих се радвал да се познавам с Моцарт, Бон Джоуви, Маркус Милър, Стинг, Тина Търнър, Фреди Меркюри и други от този отбор, вместо с Кондьо, Радо Шишарката или Пепа-синята прашка...  Whistling

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 19:25 от Нали Мъжете Не Плачат

# 8
  • Мнения: 83
В никакъв случай не искам да се превръща в тема против чалгата, изобщо в тема против каквото и да е. Съгласна съм, че е тъпо да се слагат рамки.
Аз самата слушам всякаква музика без чалга не поради някаква друга причина, просто не харесвам този стил. Иначе има много хора, които си мислят че като слушат класика, опера или джаз са много хай, за разлика от другите които слушат метъл да речем. Това е тъпо.
Пуснах темата, защото исках да разбера повече мнения, а не да отричам даден вид музика.

# 9
  • Мнения: X
Ако говорим за темперамент, тогава стилът музика може да е показателен. Нали мъжете...и аз бих се радвала да познавам Моцарт, за жалост той не е сред живите и няма как да му размахаме кирливите гащи, които със сигурност и той е имал- слава Богу, че слушайки "Малка нощна музика" се сещам единствено за неговата гениалност и неговата нежна романтична душа.
Радо Шишарката и Пепа прашката нямат нужния талант да пишат опери и симфонии, но пък аз доспускам, че ако ги познавах лично, може би щеше да се окаже,че не са толкова кофти хора, колкото е кофти музиката им.

# 10
  • Мнения: 38
аз не съм привърженичка на определен стил музика,но мога да кажа,че предпочитам ретро Simple Smile но това едва ли издава,че съм...старомодна  Rolling Eyes
иначе както някой каза-музиката е ссътояние на духа и сега както ми е сдухано и слушам едни откачени песни  Rolling Eyes

# 11
  • Мнения: 2 388
buttinsky, днес те чета с особено удоволствие.  bouquet

# 12
  • Мнения: 1 479
Предпочитаният стил музика ми говори не за характера, а за манталитета на човека.

# 13
  • Мнения: 24
Не мисля, че е така!...Да не мислиш, че по цял ден като слушам Стравински и Прокофиев и съм много готин човек, а?! Всички около мен, особено подчинените ми, биха свидетелствали относно това какво кофти и злобно копеле съм, а пък странно, но не слушам чалга.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 271
nefertari, следващият път, когато те загложди някой въпрос, пусни търсачката, а не нова тема! Тази  е дъвкана, предъвквана, та чак олигавена и оплюта от дъвкане.

Общи условия

Активация на акаунт