моля спешно за съвет-как да се избегне дохранването?

  • 396
  • 3
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 190
Здравейте, искам да помоля опитните в кърменето майки за съвет. Става дума не за мен ( моята дъщеря поотрасна вече), а за сестра ми, с която в момента живеем заедно. Племенникът ми в момента е на 31 дни- до вчера беше изцяло кърмен на поискване. Роди се 3 900 кг, спадна до 3700 и на 14.10. на първата консултация стана ясно. че е наддал повече от добре-5 кг е в момента. Но от вчера сестра ми, която е една паникьосана млада майка твърди, че кърмата и намаляла драстично-бебето наистина дава признаци като че ли е постоянно е гладно, с помпата изцежда съвсем малко- тоест е твърдо убедена, че детето гладува и е решена (по съвет и на педиатъра) да го дохранва с адаптирано мляко. Аз, четейки във форума, съм на мнение ,че не бива да избързва, но тя не се вслушва в мнението ми, тъй като аз почти не кърмих дъщеря си и явно моите съвети (базирани изцяло на информацията от форума) нямат необходимата тежест. Така, че разчитам на вас да помогнете с инфиормация относно предполагаемата причина за намаляване на кърмата, а също и със съвети. Само да добавя, че сестра ми е истински и абсолютно убедена, че иска да кърми възможно най-дълго.
Предварително ви благодаря!

Последна редакция: чт, 16 окт 2008, 17:20 от MaryG

# 1
  • Мнения: 2 132
Напиши колко пишкани и наакани памперса има детето? Иначе наддаването си е екстра. От гърдата ли се храни или сестра ти се цеди? На поискване ли са?
 Това колко изкарва с помпата не е това, което би изцокало детето. Аз преди няколко дни реших да сложа кърма в една каша и се пробвах да изцедя... със 100 зора успях да изцедя към 10гр за 10-тина минути и ми омръзна Grinning
По принцип след 1-вият месец гърдите поомекват. Не са вече такива твърди както преди. Освен това детето може да реве и за друго - например колики. Доколкото знам децата не различават коликите и глада и за това искат постоянно да сучат.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Дай на сестра ти да прочете информацията за скоковете в растежа Wink
Малко след като бебето стане на един месец е най-силно изразения период на бърз растеж - детето се лепва за гърдата и изглежда умиращо от глад, суче през час денонощно, неспокойно е и даже на гърдата се сърди. Гърдите пък от постоянното сукане са съвсем меки, спират да текат и майките изпадат в диво притеснение че край, млякото е свършило Mr. Green Шашкането в този момент е абсолютно нормално и го има даже когато човек знае предварително какво се случва. Затова - нека да си гледа само памперсите на бебето като показател за това дали яде добре. Ако си пишка и ака както обикновено, значи всичко е ок, независимо как се държи детето и как си усеща гърдите Grinning
Нещото, което сигурно ще я успокои най-много е, че този период рядко трае повече от 4-5 дена - съвсем скоро всичко ще е наред, ако просто диша дълбоко и кърми всеки път като писне детето, дори да е през час.

# 3
  • Sofia
  • Мнения: 190
Благодаря ви, Хедра и ДжениБ! Относно напишканите памперси-движат се между 8 и 10 на денонощие, ака по 5-6 пъти на ден, така, че по този показател няма проблем според мен. Още веднъж, много ви благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт