Зъболекар от Токуда препоръча някаква обвивка на зъби.

  • 2 820
  • 7
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 415
Здравейте, дано да съм уцелил къде да пусна, въпреки, че се съмнявам. Моля, преместете я ако не е на правилното място.
Та ето какво: казаха ми че на детето е добре задните 4 постоянни зъба да се облеят с някакъв полимер ли, какво ли, който след това се запича и става като обвивка на зъба и предпазва от кариеси....та въпроса ми е дали някой е правил тая процеудура, удачна ли е, колко време държи, цени? Благодаря.

# 1
става въпрос за силанизация на фисури,прави се с 2 вида материал-фотополимер или гласйономер,понастоящем се счита че гласйономерът е по-подходящ.действително предпазва от кариес,колко тряино ще бъде зависи от типа храна-ако детето се храни с по-твърди храни(което е и по-добре) ще се изтърква по-бързо.обикновено се подновява на 1,5-2 години до 16  години.

# 2
  • Мнения: 106
големия ни син вече има някои добре поникнали постоянни зъби и му направихме тази процедура. доволна съм, дори мога да препоръчам и зъболекар. взе ни по 15 лева на зъб - 60 общо

# 3
  • София
  • Мнения: 1 415
големия ни син вече има някои добре поникнали постоянни зъби и му направихме тази процедура. доволна съм, дори мога да препоръчам и зъболекар. взе ни по 15 лева на зъб - 60 общо

Щерката е на 6.....обаче нещо малкичко ми се вижда да изкара, то е относително де, но си мислех че поне 3-4 г. ще изкара с това нещо. В Токуда искат 12 лв.на зъб дори имаме записан час но все пак рекох да попитам.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 415
става въпрос за силанизация на фисури,прави се с 2 вида материал-фотополимер или гласйономер,понастоящем се счита че гласйономерът е по-подходящ.действително предпазва от кариес,колко тряино ще бъде зависи от типа храна-ако детето се храни с по-твърди храни(което е и по-добре) ще се изтърква по-бързо.обикновено се подновява на 1,5-2 години до 16  години.

Това не го разбрах защо да е по-добре с твърдите храни?

# 5
  • Мнения: 157
Процедурата как протича? Понася ли се лесно от детето?

# 6
  • София
  • Мнения: 1 415
Процедурата как протича? Понася ли се лесно от детето?

Еми не бъзикат доколкото разбрах с машинката, а с някаква четка може би почистват зъба, абсолютно безболезнено е, дори докторката беше казала на щерката, че ако я заболи ще и купи 1 кашон шоколад, обаче май ще се наложи аз да купувам  Wink ....процедурата за 4 зъба е около половин час.

# 7
  • Мнения: 171
 Shockedтова са силанти и по мое професионално мнение го направи...отделя се флор локално Hug

Общи условия

Активация на акаунт