Може ли да се дава млечна каша всеки ден??

  • 6 523
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 94
Здравейте мами, въпроса ми вече го видяхте:)Моята педиатърка каза да заместя следобедното хранене с млечно-плодова каша, но вчера чух, че било "изключено" да се дава всеки ден- трябвало най-малко през ден, причината не можаха точно да ми обяснят..Моля ако някоя от вас има мнение по въпроса да кажа:)благодаря

# 1
  • Мнения: 209
здравей, аз на моя син му давах каша през ден. стараех се малко от малко да е разнообразна - да не е с все едни и същи плодове. в дните в които не му давах каша му правех пюрета от плодове или купувах плодовите пюрета на Хип. също и к. мляко с бисквити. не обърнах внимание колко е голямо твоето човече, но можеш да му правиш и грис или кускус. аз добавях и пасиран плод вътре и ставаше приятно на вкус.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 833
По принцип има остаряло мнение, че не е добре да се дава всеки ден каша, защото децата напълнявали от нея. Но от опит мога да кажа, че това не е вярно (може би преди, когато са давали брашнени каши е било вярно, но не и със сегашните каши). По едно време давах на сина си 2 пъти на ден каша - сутрин и следобяд и си върви съвсем в рамките (11,5 м - 8 700 кг.). Още повече кашата по принцип се смесва и  с плодове, така че не се дава цяла порция.

# 3
  • Мнения: 1 512
От 1 месец давам веднъж дневно каша и не мисля,че бебчо е дебела - в момента е 7300 кг.Има майки който давам кисело мляко с бисквити  и ако се замислиш от това също се пълнее.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Аз понеже захраних първо с каша, после въведох зеленчуковите пюрета и чак след тях плодовите, всеки ден давах каша за следобедно хранене.Като въведохме плодовете пюрета започнах да давам 2-3 пъти седмично кашата за да разнообразявам.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 185
Аз знам, че каша се дава през ден, защото имала помпащ ефект (бебето наддава повече). Друго обяснение не съм срещала, давам през ден млечна каша и се старая да е разнообразна!

# 6
  • Мнения: 1 896
Може да даваш каша всеки ден-не мисля, че е проблем.
Съветът да е през ден вероятно са ти го дали, заради остарялото схващане, че от кашите се пълнее прекомерно или за да разнообразяваш менюто на бебето.От лентичката ти обаче видях, че твоето е все още малко за въвеждането надруги нови храни, така че засега заменянето на следобедното мляко с каша според мен е достатъчно.

# 7
  • Мнения: 9 973
каша давах всеки ден на 9м.-тогава я прояде

# 8
  • Мнения: 194
Аз давам на сина си всеки ден такава каша и не виждам да е станал дебел.Обаче и аз съм на мнение,че още е рано да му даваш друга храна освен мляко ама ти си знаеш PeaceСамо внимавай да не вземеш каша с глутен Naughty

# 9
  • Мнения: 94
Аз също не исках да захранвам рано, но го направих по препоръка на педиатъра, тъй като бебето ми пие мляко с #Crazy голям зор и съответно не наддава достатъчно

# 10
  • Мнения: 94
И между другото, Ladydark мислиш ли, че знаеш повече от педъатъра, от каква точно храна има нужда бебето ми. Защото аз смятам, че не е възможно. Хайде който иска да отговори на въпроса ми да го направи, а ревностните привърженички на късното захранване да си спестят съветите..

# 11
  • Мнения: 194
-..Моля ако някоя от вас има мнение по въпроса да кажа:)благодаря


1)искаш мнение по въпроса,а се сърдиш като ти го дадат newsm78
2)не си обяснила,че се наложило да захраниш детето си по-рано
3)не съм казала,че разбирам повече от педиатърката ти

# 12
  • Мнения: 94
мнение по въпроса: дали може да се дава млечна каша всеки ден... а не до колко е добре изобщо да се дава...но както и да е. да спрем до тук. Мразя такива задочни спорове

# 13
  • Мнения: 194
Мразя такива задочни спорове

 Peace Peace Peace

и както вече казах мисля,че не е проблем да даваш всеки ден такав каша-мое мнение Peace

# 14
  • Мнения: 559
Аз захраних малката на 6м, млечна каша започнах да и давам след годинката. Обаче от тогава до сега / сега е на 3г и месец /  близо 2г яде почти всеки ден иска да яде каша за закуска / харесва само тези на Хип/ . Едвам успявам да и вкарам нещо друго  Rolling Eyes Според мен не и оказва никакво отрицателно влияние.  Теглото и от година стои на 13.900, само на височина расте.  Бях пуснала и тук тема дали не е вредно нещо, все пак е голяма вече, но повечето мнения бяха, че щом се храни с друга храна / а тя си хапва всичко / може да си я яде до когато поиска. Peace Успех и здраво бебче  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт