трептене

  • 21 658
  • 16
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 195
От два дни до носа ми някакво нервче ми трепти и направо ме побърква. Искам да попитам дали на някой му се е случвало и как му е минало.  bouquet

# 1
  • Мнения: 4 335
Случвало ми се е,мина от само себе си за два-три дни.Не сьм се консултирала с лекар Embarassed

# 2
  • Мнения: 498
Преди време ми трепетеше нервче под окото.Продължи доста дълго,в началото го усещах и ме дразнеше,след това спрях да го усещам,но като се погледнех в огледалото-пак си трепетеше.Отдадоха го на стрес.Пих невробекс/витамини от групата Б/  дълго време и отшумя. Peace

# 3
  • BG
  • Мнения: 1 900
И аз с окото имах такъв проблем,но мина от само себе си.

# 4
  • Мнения: 1 080
Май от само себе си минава...    Thinking Thinking Thinking

# 5
  • Мнения: 656
Случвало ми се е -и на бузата,а съвсем на скоро около веждата.Не му обръщам внимание и след 5-6 дни минава.

# 6
  • Мнения: 349
На мен пък от 3-4 месеца ми играе нервче на едното око, и колкото и да не съм суеверна започвам да се плаша.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Благодаря сърдечно на всички за отговорите  bouquet

# 8
  • Мнения: 209
Преди време ми трепетеше нервче под окото.Продължи доста дълго,в началото го усещах и ме дразнеше,след това спрях да го усещам,но като се погледнех в огледалото-пак си трепетеше.Отдадоха го на стрес...

не съм ползвала никакви медикаменти - опитах се да се успокоя и мина от самосебе си

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
На мен ми се е случвало да ми трепти окото...минава от самосебе си

# 10
  • Мнения: 4 784
На носа не ми се е случвало. Само на окото, но си мина без да вземам мерки.

# 11
  • Мнения: 4 370
На мен от месец ми трепти дясната половина на горната устна. Все си мисля че ще мине от самосебе си, но не минава. Честичко ми напомня за себе си това нервче. Ако се усмихна и спира да трепти. Трябва ли да го оставям да си трепти или да му преча, за да мине по бързо?

Ето и малко инфо за тези трептения, но не знам как да го накарам да изчезне:

Тремор е медицински термин за треперене и други бързи, в известна степен ритмични, неволеви свивания и отпускания на група мускули. Треморът е най-честото от всички неволеви движения и може да порази торса, ръцете, краката, главата, лицето, гласните струни. У някои хора треморът е симптом за друго неврологично заболяване, но иначе може да се наблюдава и при иначе здрави хора.

Треморите могат да се проявят във всяка възраст, но са най-характерни за средната и старческата възраст. Поравно поразяват жените и мъжете, могат да се проявяват на непрекъснато или пристъпи.

Треморът може да е нормално физиологично състояние или израз на патология. Патологичният тремор се разделя на две големи групи: статичен тремор (при покой) и акционен тремор (при движение).

физиологичен тремор - нормален тремор, срещащ се при здрави хора. Нискочестотен, трудно забележим. Това е вида, за който се дискутира в темата, затова само него посочвам.

Мисля че причтинителя за тремора в нашия случай е само недоспиване, липса на витамини и минерали (витамин B1, магнезий), твърде много стрес. Предполагам, че ако се изключат тези фактори всичко ще е наред, но как да се получи това!?


Последна редакция: пт, 05 юни 2009, 13:37 от А н и

# 12
  • Мнения: 998
Случвало се е едното ми око така да трепти известен период от време.
Незнам честно казано на какво се вължи ,мина ми от само себе си.

# 13
  • Мнения: 1 187
При мен - от нерви. Като спрат да ме тресат и трептенето спира. Laughing

# 14
  • Мнения: 1 961
Май на всеки се е случвало поне по веднъж. На мен понякога ми трепти долния клепач на окото. Минава от самосебе си. Но ако е по-продължително, неуробекса би трябвало да помогне  Thinking

Общи условия

Активация на акаунт