За захранването при 3 мес бебе

  • 2 477
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 97
Имам въпрос- на почти 3 мес сме, от 2 седмици пием сок от ябълка, може ли към 4 или 5 мес да започна със зел.пюре или трябва след като е почнато толкова рано със сок да продължа напред?

# 1
  • Мнения: 1 572
според мен спирай сока веднага и попитай този който те е накарал да го даваш какво точно е полезното в него , че и от 2 седмици , само не казвай че ти цедиш сока и то от сурови ябълки , за захранване е още рано , поне на 4.5 мес

# 2
  • Мнения: 97
Нали не си правиш майтап с мене? Наистина го цедя. А това, че започнах рано по съвет на джипито- наистина сгреших.

# 3
  • Мнения: 1 572
не не си правя майтап естествено
всички съвременни теории застъпват мнението до 6м поне да се дават термично обработени плодове и зеленчуци , а за сокчета никой не споменава дори на тази възраст
не се е случило нищо страшно ,просто го спри според мен , а на джипито си и кажи да си ъпдейтва от време на време "познанията"

# 4
  • Мнения: 2 334
Направо оставам много изумена  как може педиатрите все още да карат майките да захранват толкова рано и то със сок  Shocked Кое му е полезното на сока не мога да разбера.Захранването трябва да е най рано 4-и  месец според мен и то с пюрета а не със сокове  Peace

# 5
  • България
  • Мнения: 457
Направо оставам много изумена  как може педиатрите все още да карат майките да захранват толкова рано и то със сок  Shocked Кое му е полезното на сока не мога да разбера.Захранването трябва да е най рано 4-и  месец според мен и то с пюрета а не със сокове  Peace
И аз съм на това мнение Peace

# 6
  • Мнения: 2 131
Нали не си правиш майтап с мене? Наистина го цедя. А това, че започнах рано по съвет на джипито- наистина сгреших.
Ми то едва ли е проблем, при положение, че осъзнаваш грешката, да спреш със сока. Макар че, може би, някои биха казали, че след като, така или иначе, си започнала и няма някаква реакция, не е проблем да продължиш.
Според мен, захрани най-рано към петия месец и то със зеленчуково пюре. Алекс за пръв път пи сок някъде около годинката.

# 7
  • Мнения: 22 343
Спри сока най-добре и изчакай със захранването до 5-6месец.
Сок дадох на дъщеря ми на година. Преди това е пила по една глътка инцидентно.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 18 386
ivona 79 ,нашите педиатри не се интересуват от новите неща.Но ни сме млади майчета и трябва да четем и да се интересуваме.

По-добре изчакай със захранването /сокчета и пюрета/ до 5 навършени месеца.До тогава само на млекце.Във форума има много информоция по въпроса.

# 9
  • София
  • Мнения: 3 099
На 3 месеца и през ум не ми минаваше да го захранвам. Въпреки неъпдейтнатата педка! Сок дадох - и то бебешките на Хипп! - на 1 година и 7 месеца, когато тръгна на детско заведение (там е с по-големи деца) и гледаше, че те пият сок...

Спирай сока и издевателствата върху бебешкото стомахче... Нищо фатално не се е случило, но можеш да се спреш, поне...

# 10
  • Мнения: 493
Синът ми като навърши 2 1/2 месеца,педи то ми каза да започна да му изстисквам по 20 мл на ден сок от морков или ябълка.Дадох му,но му се върнаха много силни колики и ги спрях.А след 3 1/2 месеца започнах захранването с плодово пюре,след месец зеленчуково и т.н.Соковете на Хипп отново ги започнахме към 5-ти месец,оттогава си ги пие с удоволствие.

Аз лично не съжалявам от ранното захранване.Всяка майка сама си решава кога да го започне. Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 66
Аз започнах по съвет на педиатърката в края на 3-ти месец с плодови пюренца на Хип, еднокомпонентни, после след 2 седмици започнах със зеленчуковите. Давай много внимателно, по 2-3 лъжички, да не покаже бебето алергия. Чак в 5-тия месец замених обедното хранене със зел.пюре. А за сока, мамите по-горе са прави - прочети вредите от него, порови се малко по темата...сок значително по-късно...

# 12
  • Мнения: 3 034
рано е за захранване, а тея сокчета от какъв зор се дават не мога да разбера  Rolling Eyes захранване след 4.5 месеца и то ако се налага. най-добре на 6 месеца. при това според мен най-доброто захранване е с оризова каша, а не с пюрета. тя е много фина, щади стомахчето и е обогатена с полезни за бебето вещества. няма за къде да бързаш, ще му дадеш и пюрета по-нататък.

# 13
  • BG
  • Мнения: 1 900
Смятам,че е рано за захранване.

# 14
  • Мнения: 165
Аз също смятам,че е рано за захранване.На 5 месеца започнах със захранването,а сок от пресни плодове(ябълка) и то домашни започнах да давам преди около месец...Сега вече давам нарязана на парченца ябълка,но все пак сме със 8 зъба... Laughing

Общи условия

Активация на акаунт