Относно антибиотиците

  • 953
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9 427
Здравейте Д-р Гърчев имам въпос към вас,защото съм адски притеснена.Бременна съм в 6-я месец.Когато бях в 5-я ходих на гости на моят мъж в Словения,но получих болки в бъбреците,температура и треска.Изписаха ми да пия Амоксиклав.Пих го 6 дни.Мина ми за извесно време и когато се прибрах в България получих отново същите болки,с температура и треска.Вкараха ме в болницата и направо на инжекции Цефазолин 4 дни,след което ми изписаха да пия още един антибиотик-Панцеф 5 дни.И като свърши той да започна около 2 месеца Неоренал.Притеснението ми е за това,че станаха много антибиотиците за 1 месец.Могат ле те по някакъв начин да повлияят на бебенцето?Ще ви бъда много благодарна,ако отговорите на писмото ми,защото ноистина имам нужда от 2-ро мнение.Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 136
Проведеното при Вас лечение е било съобразено със състоянието Ви. Лекарите са преценили,че са необходими тези медикаменти. Тези препарати могат да се използват при бременни. А се ползват и при малки деца. Мисля ,че  нелекуваната инфекция  ,би била по-опасна за плода.

# 2
  • Мнения: 9 427
Благодаря Ви!Наистина много ме успокоихте! 

Общи условия

Активация на акаунт