Майчинство за бащата...

  • 448
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
Здравейте!
Ситуацията в къщи е следната: съпругът ми наскоро (преди 2 месеца) си смени работата и в момента е със стажантска заплата. Аз пък съм по майчинство но все още не са изтекли 9 месеца в които ми дават процент от заплатата. В момента се оправяме криво ляво с парите, но декември когато мина само на 220 лв. положението ще стане много лошо. Замисляме се за вариант аз да се върна на работа (тъй като ще вземам доста повече пари) а той да излезе в майчинство. Та въпроса ми е има ли проблем когато е в изпитателен срок (6 месеца) да поеме той майчинството, могат ли да прекратят договора му поради тази причина?

# 1
  • Мнения: 145
Отговарям ти като работодател - зави си каво е писано в договора. Ако е на изпитателен срок то това би означавало, че тий има право само на законовата отпуска която му се полага през този период.Специално с този закон за бащите по майчинство не съм запозната, поради причината че при мен работят само жени. Но имах ситуация която беше - служителка постъпва при мен на работа/крие че е бременна/, след извесно време това се разбира. Тя самата спира да идва на работа въпреки моите писма до нея, спира да изпълнява слъжебните си задължения, сменя си тел. номер който имам единственно за контакт с нея, в последствие се налага да я издиря и лично да отида до жилището и за да и връча писмото. Въпреки това тя не се явява. Следва дисциплинарно уволнение.

Общи условия

Активация на акаунт