Как разтваряте Аптамил Комфорт 1 ?

  • 6 858
  • 12
  •   1
Отговори
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Пробвах всякак, както е по указание да се разтваря при 60 градуса на водата, пробвах и с по-хладка вода, но все ми остават някакви неразтворени гранулки по стените на шишето. Затова ако някой е открил начин за пълно разтваряне на млякото, моля да ми разкрие тайната. Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 66
Да, наистина много трудно се разтваря, аз си скъсвах ръката от друсане на бутилката и наистина все оставаше мъничко неразтворено, но това е - здраво разклащане на шишето!

# 2
  • Мнения: 27 524
Сипваш водата (аз на стайна или на 30° в началото), след това сипваш бързо сухата смес, затваряш добре и веднага друсаш нагоре-надолу шишето. Разбива се идеално, но става пяна и трябва да изчакаш да се слегне, да не усили коликите и оригването.

# 3
  • Мнения: 3 993
Аз съм давала както Аптамил Комфорт, така и Аптамил Имунофортис - предимно него. Разликата в приготвянето на двете млека е в температурата на водата. Имунофортис се разтваря в хладка вода, а Комфорт - в много гореща. И аз като теб установих,че Комфорт е трудно за разтваряне. Пробвай с колкото може по-гореща вода и много яко друсане веднага и бързо. Комфорт-а е гъстичко мляко, предполагам затова се разтваря по-трудно. Успех!  Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 3 751
Ама то по принцип си стои на гранулки.Самото то си е такова,не че не е разтворено.

# 5
  • Мнения: 94
Аз четох, че това, което остава си е нещо от млякото, в смисъл колкото и добре да е разтворено все си го има.. Laughing

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 328
Млякото не трябва да е горещо иначе става на гранули, температурата да е умерена.
Аз преварявам в шишенцето необходимото количество вода и докато дойде време да го храня се охлажда напълно, само я стоплям и добавям млякото.Така няма нито една гранулка. Wink

# 7
  • Мнения: 1 080
И на нас така ни ставаше комфорт - а.
Голямо клатене падаше.
Май че отзад пишеше да се прави с 60 градуса,а ма не съм сигурна!!!

# 8
  • Мнения: 109
И аз да се оплача, макар че малко се отклонявам от темата.  Храня малкия бебок с Аптамил Комфорт от самото начало и никога не е имал проблем с акането. Но, от 2 седмици насам не може да ходи нормално, дори и 1 път на ден - трябва да прибягвам към термометър и др. Не мога да си обясня защо?! Чудя се какво да предприема. Има ли някой в подобна ситуация? И как разреши проблема?! 

# 9
  • София
  • Мнения: 1 890
    Хм аз пък имах същия проблем с Хип - не иска и не иска да се разтваря напълно, че и гранулките запушват биберона, ужас !  ooooh! Вече на косъм да го сменям, открих решението за мен - сипвам водата, млякото и разбивам с мини миксерчето за фрапе за 2 секунди - става идеалнооо !  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 58
Разклащам докато се хомогенизира, но тези гранулки винаги си ги има по стените, независимо колко гореща вода слагаш. Правя кисел с Аптамил Комфорт 2, завира на котлона, но пак ги има гранулките по лъжичката.  Peace

# 11
  • Мнения: 3 993
И аз да се оплача, макар че малко се отклонявам от темата.  Храня малкия бебок с Аптамил Комфорт от самото начало и никога не е имал проблем с акането. Но, от 2 седмици насам не може да ходи нормално, дори и 1 път на ден - трябва да прибягвам към термометър и др. Не мога да си обясня защо?! Чудя се какво да предприема. Има ли някой в подобна ситуация? И как разреши проблема?! 
Не е от млякото. И ние бяхме в такава ситуация, когато дъщеря ми беше на 2-3 месеца. Аз й давах Дуфалак по съвет на педиатърката ни и с него се изакваше редовно. Иначе пробвахме друго мляко (Фризовом) и чай против запек (Блевит Л) и нямаше ефект от тях. Сама надрасна проблема в един прекрасен ден без помощни средства. Просто изведнъж започна да си ака редовно. Имам близка, чието дете е на Аптамил Комфорт от раждането си и също имаше проблеми с акането към 2-3 месец. И той го надрасна, не са му сменяли млякото. Имай търпение и при вас ще стане така!  Peace

# 12
  • Мнения: 109
Благодаря ти за успокоението, Little wingels, много ме зарадва твоето послание! В момента бебчо е на 2,5 месеца, може би това е някакъв "запичащ" период. Ще поизчакам, дано всичко се нормализира!

Общи условия

Активация на акаунт