С какво да започна захранването-с плодово или зеленчуково пюре?

  • 7 965
  • 54
  •   1
Отговори
  • Мнения: 174
Мили мамчета,
Мисля в края на 5-ти месец да започна полека лека да захранвам бебка.Първо бях решила да е със зел.пюре, но педиатъра ме посъветва да започна с плодово-круша, ябълка.Първите пет дни /на обяд/ започвам с 1 , съотв.2 на следващия ден, и т.н  и на 6-ти ден 1:1 мляко и пюре заедно.Вие как процедирахте? Колко време се дава едно и също пюре и кога се увеличава количеството?Благодаря

# 1
  • Мнения: 781
Захраних със зеленчуково пюре след като навърши 5 месеца, но с какво ще захраниш е въпрос на личен избор (да не създавам дразги сега).
Погледни в библиотеката има доста материал по въпроса.
Започнах с една лъжичка после две, три, половин бурканче и после цяло. В началото давах само еднокомпонентни пюрета и в последствие прибавях новия зеленчук.
И всъщност с течение на времето ще видиш, че не може с всяко нещо да се започва с една, две лъжички Mr. Green, има по-силни алергени с които се внимава и неща с които може да караш през просото дет се вика Mr. Green
Ще се радвам да ти бъдем полезни с инфо а избора си е твой Peace

Последна редакция: сб, 18 окт 2008, 14:26 от Сенди

# 2
  • Мнения: 4 335
Започнах сьс зеленчуково пюре-морков,след това картоф.Успях да заместя хранене едва преди 10-ина дни.

# 3
  • Варна
  • Мнения: 1 522
По принцип няма голямо значение с какво ще започнеш. Проблемът при плодовото  пюре е че има сладък вкус и евентуално бебето ти ще откаже последващото зеленчуково, което няма да му се стори толкова вкусно. От друга страна именно сладкия вкус, който е познат и предпочитан заради млякото би помогнал по-лесно да се свикне с новата храна.

Дъщеря си захраних с плодово пюре, нямала съм проблеми след това. Новата храна се въвежда до обяд за да се проследи по-лесно за евентуална алергична реакция. Някъде за 5-7 дни би трябвало да се въведе. След това, ако разбира се всичко е наред маже да се пристъпи към следващия вид плодово/зеленчуково пюре.

# 4
  • Мнения: 3 993
Толкова много материали за четене за захранването има във форума, че никога няма да успея да ги прочета всичките! Има много теми за захранването и в този, и в кърмаческия форум. Изключително полезни са и са ми били всичките, особено подробните разяснения и информацията, поднесена от Косе Босе. Тук всеки ще ти сподели какво той е направил, но решенията за твоето дете взимаш ти. Има "за" и "против" и за плодовото пюре, и за зеленчуковото пюре, и за кашата. Затова прочети материалите, за да вземеш решение по-лесно. Всичко трябва да се съобрази с индивидуалността на твоето дете. А и щом педиатъра те е посъветвал нещо, сигурно има мотивация за това.  Peace
Аз започнах със зеленчукови пюрета на обяд. Приемат се много добре. Вече 2 седмици ги ядем с кеф и сме стигнали до половин бурканче (60 гр) като количество. Един и същи зеленчук аз давам 3 поредни дни. След като въведох основните зеленчуци, сега давам комбинации от тях като наблягам на това, което най-много е харесала.   

# 5
  • Мнения: 27 524
И двете са ок. Аз съм за плодовото  Peace
Започваш с две лъжички, на другия ден с 4 и аз лично след това продължавах с колкото иска  Simple Smile АМ не съм слагала в пюретата, освен в редки случаи.

# 6
  • Мнения: 4 433
Започнах с плодово пюре:2 лъжички първо,на другия ден половин и така десетина дни по половин бурканче,след това по цяло.
Не съм дохранвала с мляко давах пюрето преди да е много огладнял,докато започна по цяло бурканче да изяжда и заместих едно хранене.

# 7
  • Мнения: 105
Аз захраних със зеленчуково, или по-точно със сварен картоф, разбъркан с малко кърма - на бебка й хареса.  Peace После морковче, тиква и така постепенно.....сега папкаме вече всичко.

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
Започваш с две лъжички, на другия ден с 4 и аз лично след това продължавах с колкото иска  Simple Smile АМ не съм слагала в пюретата, освен в редки случаи.
Аз съм за зеленчуковото. Peace

# 9
  • София
  • Мнения: 15 216
Млечно-зеленчуково.  Peace

# 10
  • Мнения: 1 512
Започнах с плодово пюре,но сега проблема е в това че не ще зеленчукови пюрета.При всяко бебе всичко е индивидуално.

# 11
  • Мнения: 15 379
Започнах с плодово пюре - Ябълки за бебе на Хипп. Зеленчуковите пюрета ги включих малко по-късно, но винаги задължително с АМ вътре.

# 12
  • Мнения: 2 334
Започнах захранването на 4 месеца с плодово пюре на Хипп от круши  Peace

# 13
  • Мнения: 493
Започнах захранването към 4-ти месец с плодово пюре-1 ден 2-3 лъжички,2 ден-5-6 лъжички и т.н.След месец включих зеленчуковото пюре и нямах никакви проблеми,синът ми си яде всичките с голям апетит.

# 14

Общи условия

Активация на акаунт