Защо заченатите ин витро се раждат със секцио?

  • 10 842
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 579
Въпросът ми е просто от любопитство.Вече на няколко места прочетох,че е така,но не е обяснено защо.Къде е връзката?И какво ще стане ако(хипотетично)на жена,заченала ин витро не й се направи секцио?Бебето все някога ще реши да си излезе...

# 1
  • Мнения: 4 111
Сигурно всяка майка, заченала инвитро може да отговори, аз също съм се чудила и съм си мислила, нали имплантират 3 ембриона, обикновено се "захващат" 2 и раждането на толкова дългочаквани близнаци се предпочита да се родят секцио, за да няма усложнения и да няма опасност за нито едно от децата. Когато бебето е едно обаче не знам. Може би за да контролират нещата? Доста лаишки го обясних, но това си мисля, сигурно греша.

# 2
  • Мнения: 1 554
нямам идея,дано някоя ин витро мама се включи Crazy

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 993
Всъщност повечето бременности след ин витро са едноплодни.  Wink Мисля, че около 25% от тях са многоплодни.

При многоплодна бременност раждането задължително е с цезарово сечение за да се намалят до минимум усложненията и риска за бебетата. При едноплодна бременност раждането не е задължително да е със секцио, има жени, които си раждат нормално.
Като цяло схващането е, че понеже бременността е рискова и дълго чакана, се избира метод на раждане, който е с минимален риск за бебето. Някои от жените пък са с операции и други интервенции зад гърба си, което също налага цезарово сечение.

# 4
  • София
  • Мнения: 6 360
оххххххххх..... стана ми смешно Simple Smile представих си бебето инвитро как напъва изотвътре да излезе, ама не може - щото е инвитро...  Laughing

изобщо не е задължително бременност, зачената от инвитро, да завърши с раждане секцио.

може би знаете, че секцио се практикува при рискови бременности, защото е много по-безопасно за плода. бременностите след инвитро се приемат за рискови в този смисъл, че са постигнати трудно, при семейства със стерилитет, процедурата е много скъпа и никой не би искал да рискува по никакъв начин един такъв плод. на това акушер-гинеколозите му казват "ценен плод".

# 5
  • Мнения: X
А такаааа, ха сега да обясним как така секциото е по-безопасно при рискови бременности и по-опасно при нормални такива  Thinking
Щото напоследък се вадят едни статистики, като чаршафи.....та се замислих.

# 6
  • BG
  • Мнения: 1 900
И на мен ми е интересно.

# 7
  • Мнения: 1 951
Това със секциото след инвитро май го има само в България  newsm78 На мен тук никой дума не ми каzа zа секцио...

# 8
  • Мнения: 2 478
може би знаете, че секцио се практикува при рискови бременности, защото е много по-безопасно за плода. бременностите след инвитро се приемат за рискови в този смисъл, че са постигнати трудно, при семейства със стерилитет, процедурата е много скъпа и никой не би искал да рискува по никакъв начин един такъв плод. на това акушер-гинеколозите му казват "ценен плод".

Много точно казано Hug

# 9
  • София
  • Мнения: 2 227
А такаааа, ха сега да обясним как така секциото е по-безопасно при рискови бременности и по-опасно при нормални такива  Thinking
Щото напоследък се вадят едни статистики, като чаршафи.....та се замислих.
И на мен ми стана интересно.

# 10
  • Мнения: 2 122
не само заченатите инвитро, по принцип се препоръчва бебетата, заченати след лечение на стерилитет да се раждат секцио, въпрос на личен избор, ако няма конкретни медицински доказателства, че секциото е по-безопасния от двата начин майката може да роди и нормално  Peace на мен също ми предложиха да раждам секцио, заради ценния плод, който нося, но аз реших да родя нормално

# 11
  • София
  • Мнения: 5 745
А такаааа, ха сега да обясним как така секциото е по-безопасно при рискови бременности и по-опасно при нормални такива  Thinking
Щото напоследък се вадят едни статистики, като чаршафи.....та се замислих.
И на мен ми стана интересно.
Laughing и на мен така

# 12
  • София
  • Мнения: 717
Чувала съм, че в "другите" страни раждат нормално. Thinking

# 13
  • Мнения: 27 524
А такаааа, ха сега да обясним как така секциото е по-безопасно при рискови бременности и по-опасно при нормални такива  Thinking
Щото напоследък се вадят едни статистики, като чаршафи.....та се замислих.

По-безопасно не е равно на по-добро.  Simple Smile Имам предвид, че е факт, че нормалното раждане е по-добро за бебето, и за майката, от физиологична гледна точка като процес. Но има рискове - увита пъпна връв, спад на контракциите, заклещване в родовия канал, губене на тонове... В 99 процента нещата се овладяват и се реагира навреме. Просто с рисковите, дългочакани и проблемни бременности искат да са максимално застраховани. Така че чаршафите са си верни  Wink Въпрос на личен избор е на майката как да роди след такава интервенция, но не е правило  Peace

# 14
  • София
  • Мнения: 6 360
да, Блонди го е написала много добре. и да допълня, че все пак няма такова нещо като задължително "инвитро = секцио". всичко е въпрос на преценка.

Общи условия

Активация на акаунт