Бременна с миомни възли

  • 11 232
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 641
 Здравейте мамчета,случи ми се нещо ужасяващо и искам да поговоря с вас за него.В 20г съм,преди няколко дни коремът ми започна да се стяга и да ме боли,предположих,че са контракции и мъжът ми ме заведе на доктор,оказа се,че водя напрегнат начин на живот и сега почивам повече,надупчиха ми дупето с инжекции и седях 4часа на системи.Но има друго което е по плашещо от това,докато ме преглеждаше доктора ми намери три миомни възли от външната страна на матката,каза,че не били опасни,но на мен това мира не ми дава,защото не съм достатъчно информирана и се чувствам като болна.Пия и магнезий,но толкова ми беше зле,че даже не разбрах защо ми го изписаха.Пишете ми,споделете с мен ще повлият ли на бебето тези възли и трябва ли да раждам секцио?Въобще ако някоя мама се е сблъсквала с това да пише,че сърцето ми ще се пръсне. newsm45 moresmile

# 1
  • Мнения: 668
Докторът правилно ти е казал да не се притесняваш.Аз бях с един,но родих секцио по други причини.Важното е,че доторът ти знае и ще ги гледа през цялата бременност.Почивай си повече и не се притеснявай.Леко бременеене  bouquet

# 2
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Имам позната, която имаше няколко миомни възела. Водеха я рискова бременност, но само я наблюдаваха по - често. Вече си има живо и здраво детенце. До колкото знам, трябва да почиваш повече , да не ходиш на много дълги разстояния , а повече да си лежиш. Мисля, че лекаря ти те е посъветвал правилно. Леко бременеене и не се притеснявай, че така вредиш на бебчо  Hug

# 3
  • Мнения: 46 434
Ще се учудиш колко жени са с миома, доста често се среща и не е толкова страшно, всичко зависи от разположението й. Щом при теб е от външната страна, значи не е страшно Simple Smile

Аз бях с 3, едната доста голяма - 7 см., но всичко мина без никакви проблеми, ако не ми бяха казали, че имам, никога не бих предположила Grinning лекарите не са ми поставяли никакви ограничения, различни от тези на другите бременни.

Миомата не е предпоставка за секцио Peace

Погледни и тук, скоро друга бъдеща майка пусна същата тема.

Лека бременност  bouquet

# 4
  • Мнения: 1 668
Имах миомен възел. И моят беше от външната страна. 4 см. Родих секцио, но не заради него, а защото така исках. лекарят ми използва операцията обаче и го изряза.  Не се притеснявай

# 5
  • Мнения: 183
И аз имах миомен възел на предна стена на матката и го видяха чак в деветия месец. Магнезий също пиех в последните месеци, той беше доколкото си спомням, за да нямам контракции, тъй като аз ги получих още в петия месец. На мен ми се налагаше да родя секцио заради двурога матка и след като извадиха бебето, докторите изрязаха и миомния възел. Не се притеснявай, другите мами са те посъветвали да бъдеш спокойна и да си почиваш повече, това те съветвам и аз.  Hug

# 6
  • Мнения: 45
Здравей и от мен!

На мен също ми откриха миомен възел в 9ти месец предишната бременност, но щом е от външната страна, не е опасно за бременността.

С нарастването на матката и възелчетата ще нарастват, но след раждането ще спаднат. Просто ще ги следиш редовно да не нарастват както става в повечето случаи.
Магнезия се пие за предотвратяване на контракциите, няма връзка с миомите.

Почивай си повече и само хубави мисли - това ще ти помогне най-добре. Не се притеснявай, всичко ще е наред  Hug

# 7
  • BG
  • Мнения: 1 900
Докторът правилно ти е казал да не се притесняваш.Аз бях с един,но родих секцио по други причини.Важното е,че доторът ти знае и ще ги гледа през цялата бременност.Почивай си повече и не се притеснявай.Леко бременеене  bouquet
Peace

# 8
  • Мнения: 46 434
... С нарастването на матката и възелчетата ще нарастват ...

Не е задължително, моят големият намаля от 7 см. (през 4 месец) до 5 см. (през 9-ти), от тогава за 4 г. не е мърдал наникъде  Praynig

# 9
  • Мнения: 641
Благодаря Ви, че ме успокоявате.Най-големия възел ми е около 5,5см,а другите два са 3и4см., не знам колко ще пораснат до 9м,но сега като си пипна корема и ги усещам и ми е много неприятно.Не съм свикнала да лежа и ми е много трудно,обичам по цял ден да съм на вън и обичам дългите разходки.Чувствам се депресирана и завързана с въже за леглото и дивана в хола.Днес излязох за 1час и корема ми натежа веднага,това до 9месец ли ще продължава? И напишете ми Моля Ви напълнява ли се от магнезия? smile3511
 
preggo

# 10
  • Мнения: 66
Изкарах си съвсем спокойна бременност без никакви проблеми и изобщо не предполагах, че имам миомни възли. Родих със секцио поради други причини и едва тогава докторът ги е видял и ги е изрязал. В противен случай кой знай кога щях да разбера че ги имам. Така че спокойно. Не мисля, че ще са ти някакъв проблем по време на бременността.

# 11
  • от Луната
  • Мнения: 1 750
Не от магнезия не се напълнява. Всяка жена качва различно, аз пиех магнезий и качих 15 кг, една позната е качила около 50 кг, а сега бебето и е на 8 месеца и е по - слаба отколкото преди да забременее. Това за килограмите изобщо не трябва да те притеснява. Всичко си е до натура. Единственото за, което трябва да мислиш в момента е ти да си добре, а заедно с теб и бебето Hug

Общи условия

Активация на акаунт