Коремче с пъпчици

  • 884
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 641
HELP,по красивото ми 5месечно коремче с се появили малки червени пъпчици.Кажете Вие имахте ли и със какво ги махнахте?Мажа се с витамин А,но него ми го дадоха против стрии,а против тези ужасни малки сърбящи гадинки какво...да мажа? Embarassed Embarassed Embarassed  Срам ме е,че пиша това,но се надявам да получа някакви рецепти.  Weary newsm10

# 1
  • Мнения: 617
Ти знаеш ли, че като започнат да се появяват стриите май точно първо бяха като малки пъпчици.И сърбят ужасно.Ти за всеки случай не ги чеши, щото като ги чешеш и стават по-дълбоки.

# 2
  • Мнения: 27 524
Да, това са начални стрии. В никакъв случай не ги чеши. Мажи се не с масла и олио, а с хидратиращи лосиони. Така или иначе появата на стриите си е до кожа; мазилата помагат толкова, колкото капките за колики.  Crazy
Лека бременност, това е важното  Hug

# 3
  • Мнения: 493
Аз имам стрий на корема от бременността - никога не ми са се появявали първо пъпчици ....... , направо чертички
И при мен имаше сърбеж , но не и пъпки - масажирай кожата добре с олио(за стрий) , разтягай и разпъвай кожата докато масажираш - абе яко масаж

# 4
  • Мнения: 641
 smile3514
Здравейте мамчета пак съм аз авторката с пъпките,възможно ли е да са шарка?
 Blush
Освен по корема имам и по кръста.
 smile3511
На доктор съм чак в петък,а до тогава ще се побъркам ако не разбера какво става.Ако сте имали такива проблеми пишете моля.
Възможно ли е да са от магнезия който пия,защото ми предписаха ударна доза от по 6 хапчета на ден?
 Sick
Или да е от витамин А с който се мажа против стрии?
Или може би от храна?
 newsm78
Не съм яла нещо опасно,внимавам много.
 smile3515
Сърбят ужасно и съм притеснена да не навредят на бебка,а до петък има още ден и половина.
Надявам се да ми помогнете.Благодаря Ви предварително  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 068
от витамин А е  Peace
и недей да се мажеш с него, вреден е за бебето
аз лекувах стрии с него
Появяват се пъпки кожата много сърби и започва да се лющи
веднага вземи нещо за овлажняване и се намажи
защо реши да се мажеш с него  newsm78

ето я и темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=257079

# 6
  • Мнения: 641
Ами и аз не знам защо,решех,че от него няма да ми се появят гадните стрии и затова се мажа,но вече спирам.А как точно вреди на бебето? Embarassed

# 7
  • Мнения: 2 068
Високите количества на витамин А по време на бременност може да предизвикат спонтанен аборт, аномалии в развитието на плода и вродени дефекти на новороденото. Не се препоръчва бременни жени или жени, които имат намерение да забременяват да взимат витамин А като добавка към храната или други препарати, съдържащи витамин А без препоръката на лекар.

но ти не се шашкай толкова все пак само си се мазала   bouquet
пий витамини и яж риба и грозде

Общи условия

Активация на акаунт