Спасете -спасете деца е възсрасни!!!!!!!!!!!

  • 1 076
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
Накратко майка съм на син с генитично заболяване и съпруга на мъж с остра мелойдна левкимия .Заболяването на сина ми до този момент не се лекува в цял свят до този момент и итова ще стане От 4 месеца съм в хематологично отделение със съпруга си -повярвайте ми на най-големия си враг не пожелавам да стъпи в такова отделение .Изпратихме много хора и най-вече младите момчета си отиват а възрасните приливат им химията и нищо им няма .Единственото лечение е трансплантацията на костен мозък -за  донора  няма никаквма опасност за живота му за 2-3 дни организма въстановява взетата кръв  обикновено е венозна кръв .Детската хемоталогия е още по-трагична заминават си деца ........без донори !В цял свят левкимията се лекува само ние Българите мрем защото нямаме достатъчно донори в световната банка и оттам неможем да изкаме толкова колкото са ни нужни .Може и вопще да не се наложи да станем донори което е много рядко съвместимо но може и да спасим някой живот
Ако някой знае или се изликувал от левкимия моляви пишете ми .
Страшно е да знаеш единствените ти близки на този свят са обречени и неможеш да направиш нищо !!!
















страшно е

# 1
  • Мнения: 2 926
Наистина е страшно  smile3518
Много съжалявам.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 511
Много тъжно! Praynig

# 3
  • Мнения: 3 621
Теди, от сърце ти пожелавам да намерите донор за съпруга ти Hug

# 4
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
Съжалявам ...
Погледни в тези теми и задай въпросите си там - ще те упътят адекватно .
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=253290.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=284142.0

# 5
  • Мнения: 215
благодаря ви момичета несъм си отказала ще се боря със зъби и нокти за живота и на двамата ми !!!!!!!!!!!!!!!!!!

# 6
  • Мнения: 700
Някъде бях чула, че ще могат да се изолират стволови клетки от венозна кръв. Това ли е всъщност? Даваш кръв от вената и, ако си подходящ, можеш да помогнеш на някой болен, което е много рядко, тъй като е малко вероятно гените ти да съвпаднат с тези на болния. Това ли е в общи линии най-просто обяснено? Защо тогава не се информират хората, защо не се създават такива организации? Чудно е наистина - толкова е просто - кръв от вената. Вярвам, че много хора ще се отзоват, само че липсва достатъчно информация. Аз наскоро разбрах за това, тъй като наскоро се заговорихме с една позната. Смятам, че могат да се създадат такива банки за донори, но пак както винаги в България нищо не е както в другите страни.

# 7
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Теди, искрено се надявам да се оправите със съпруга ти!  Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт