Кърмещи майки, давате ли АМ само за последно хранене?

  • 1 595
  • 34
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Чух, че много кърмещи майки давали АМ на децата си само за последното хранене(например в 22 часа), за да спи детето малко по-дълго за през нощта. АМ се усвоявало по-бавно от организма. Вие давахте ли? От кой месец започнахте? Има ли ефект? Моето бебе е само на 1 месец и може би е рано още.

Последна редакция: нд, 19 окт 2008, 19:13 от mama79

# 1
  • Мнения: 46 429
Така освен да си прецакаш кърменето друго няма да постигнеш.
Моето дете беше на адапттирано, но това не му пречеше да си яде нощем, не се връзвай, кърми си Peace

# 2
  • Мнения: 518
Да! И аз съм на това мнение! Аз я кърмех само първия месец, за съжаление, и винаги ставаше за нощно похапване. Сега вече отдавна сме на АМ, но продължава да яде нощем.

# 3
  • Мнения: 748
не давам! някой те е заблудил.  Naughty
ако искаш да кърмиш по-дълго не слушай подобни "компетентни" съвети! Peace

# 4
  • Мнения: 16
Малката е на 6 месеца и още я кърмя. Никога не съм давала  АМ вечер и въпреки това си спи по цяла нощ. Нощното кърмене при нас отпадна още на края на първия месец и така я кърмех в 21ч. и в 6ч. Не давай АМ!  Peace

# 5
  • Мнения: 3 695
Само на кърма беше и за вечерното хранене, и за през нощта.  Peace

# 6
  • Мнения: 4 555
Това е мит. А и може да си прецакаш кърменето много бързо, ако премахнеш нощното.

# 7
  • Мнения: 178
Само на кърма беше и за вечерното хранене, и за през нощта.  Peace
Ние сме така.

# 8
  • Мнения: 3 869
С АМ само ще развалиш чревната флора на кърменето бебе - излишно е.
Но ако искаш да спиш малко повече, може последното хранене да го правиш със шише с изцедена кърма (въпреки, че не аз лично за нищо на света не заменям нощните хранения в леглото с бебето  Heart Eyes). От шишето децата ядат пъвече заради по-лесното сукане и така ще има "гориво" за по-дълго време нощем. Но кърменето не е само хранене. Бебето може да иска да суче често нощем и по-други причини.

# 9
  • Мнения: 307
Не,не съм давала досега.Мони е на 8 месеца и половина и си спи по цяла вечер откакво е навършила един месец.Не се събужда нито да похапва,нито да пие вода.Вечер суче към 20,30-21 часа и после чак на сутринта в 7 часа. PeaceТака че АМ не е гаранция че ще спи по цяла вечер.

# 10
  • София
  • Мнения: 717
Не,не съм давала досега.Мони е на 8 месеца и половина и си спи по цяла вечер откакво е навършила един месец.Не се събужда нито да похапва,нито да пие вода.Вечер суче към 20,30-21 часа и после чак на сутринта в 7 часа. PeaceТака че АМ не е гаранция че ще спи по цяла вечер.

 Peace

ПС: Мамо Ави, целувки на Мони с пончото  Wink Heart Eyes Hug

# 11
  • Мнения: 3 703
Не, не давам АМ, само кърма! Naughty

# 12
  • Мнения: 4 784
Темата не е ли по - подходяща за кърмаческия?
Докато кърмех, не съм дохранвала.

# 13
  • Мнения: 585
не  категорично особено още на 1 месец , ако се събужда да суче вечер кърми , това е важно за да произвеждаш достатъчно кърма през деня , ако дохранваш едно ще му вкараш в стомаха храна която е потенциален алерген , ще му замърсиш чревната флора , а и изкуствено ще си намалиш количеството кърма което произвеждаш за бебето

# 14
  • София
  • Мнения: 2 296
Не съм давала.Единственото АМ,което са пили моите деца е това от родилния дом,което са им давали
там.Кърмила съм ги на поискване.Калоян е на 1г.и 5м. и още суче през нощта или сутрин за събуждане.
За бебе на 1м. просто не виждам причина да се дохранва,за да спи през нощта,странно ми е даже...

Общи условия

Активация на акаунт