Тест за бременност

  • 256 519
  • 795
  •   1
Отговори
Здравейте момичета,
Изчетох толкова много за тестовете за бременност. Повечето от вас твърдят, че няма смисъл да се прави тест преди закъснение на менструацията, но и много пишат че са разбрали за бременността си още преди това и то точно със тест за бременност.
Този месец е втория в който правим бебе. Трябва да ми дойде на 26 ти. Още миналата седмица усещах разни признаци, но като спрях да се втелявам вече никакви такива не усещам :Lil: От два дена съм много раздразнителна  и май е от нетърпение, така че след като вчера прочетох как една от вас е установила че е бременна 5 дни преди датата, взех че си купих тест днес и беше отрицателен Sad.
Разбирам че е още много рано, но нямам търпение  Sad. Кажете ми, колко от вас са установили че са бременни преди датата на менструацията и нормално ли е да съм бременна, а теста сега да е отрицателен?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Последният въпрос не го разбрах newsm78
Но ще отговоря така - възможно е да си забременяла и на този етап е съвсем нормално тестът да е отрицателен, даже бих се учудила ако беше положителен Mr. Green
По груби сметки, след като очакваш М след 1 седмица, ако е имало оплождане тия дни трябва да е имплантацията и след това ЧХГ започва да се покачва, т.е. абсолютно безсмислено е тестването на този етап.
Кръвен тест за бременност се прави най-рано 11 дни след овулация; уринен - 14 дни.
Милион пъти сме се обяснявали тук защо не се избързва с тестовете Tired
Успех и дано след седмица резултатът е такъв, какъвто желаеш Peace

# 2
Мерси за изчерпателния отговор!
Тази припряност както се сещаш е от желание да забременея  Simple Smile. Много се надявам след седмица да видя положителен резултат!

# 3
  • Мнения: 2 660
При мен се установи бременност 6 дни преди датата на цикъла. И аз като теб бях много нетърпелива и тествах. Видя се съвсе ясна втора чертичка.

# 4
  • Мнения: 379
Мисля,че е изключително рядко отчитането преди датата на М....изчакай малко още няколко дни са само...мисли си за други неща макар,че е трудно...Успех!!! newsm10

# 5
Ако усешаш разни признаци, няма нужда да чакаш датата на цикъла. Аз поне не дочаках датата и моят беше положителен.
Беше ми лошо. спеше ми се непрекъснато и можех да заспя права. Гадеше ми се от кафето, без което преди не можех...Проявяваха ми се много непривични за мен неща поради което се усъмних че съм бременна

# 6
  • Мнения: 143
Ако мислим логично, нормално е при някои жени тестовете да отчитат бременност и по-рано, защото ако овулацията ти е на 10-и ден примерно, то тогава тестът може и да отчете между 22-24 ден, ако зиготата е вече имплантирана и съответно организмът увеличава производството на ЧХГ от по-рано. Но ако овулацията е на 17-18 ден то няма как ранен тест да засече бременност, тъй като е невъзможно да настъпи преди 28-30 ден. Такава е моята логика.
Успех!   bouquet

# 7
  • Мнения: 456
След 3-4 дена мисля че можеш да си направиш пак тест, който евентуално би засякъл ЧХГ. И на мен не ми се вярваше че е възможен положителен тест преди закъснението, но факт е че два дена преди датата на очакваната менструация видях двете чертички, макар че втората беше малко по-бледа от първата. Успех и дано резултатът да е такъв какъвто искаш!

# 8
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Ако мислим логично, нормално е при някои жени тестовете да отчитат бременност и по-рано, защото ако овулацията ти е на 10-и ден примерно, то тогава тестът може и да отчете между 22-24 ден, ако зиготата е вече имплантирана и съответно организмът увеличава производството на ЧХГ от по-рано. Но ако овулацията е на 17-18 ден то няма как ранен тест да засече бременност, тъй като е невъзможно да настъпи преди 28-30 ден. Такава е моята логика.
Успех!   bouquet
Ако овулацията ти е на 10-ти ден, то ти си чакаш цикъла на 24-ти ден, т.е. не е толкова рано за тест. Ранна или късна овулация /когато я засичаш/няма отношение към тестовете, защото тя винаги е 14-16 дни преди следващата М, а тук говорим за тест 7 дни преди закъснение; т.е. момичето знае кога му е била овулацията и знае кога да си чака М.
Милион пъти сме се обяснявали и беше ми излязла пяна на устата Twisted Evil, но пак ще си го кажа за девойките, които смело препоръчват тестове едва ли не от 15 мин.след секс Rolling Eyes - Положителен тест за бременност на толкова ранен етап изобщо не означава, че бременността ще се развие. В много случаи има оплождане, но ембрионът е некачествен и се изхвърля с М. Правенето на тестове преди закъснение единствено ви натоварва психически и финансово Mr. Green Ако е отрицателен, а сте бременни още една седмица ще страдате, че и този път не сте успели. Ако е положителен и М си дойде на датата предполагам е излишно да казвам какво ще е усещането Tired

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 11:38 от Goldie

# 9
  • ЕН
  • Мнения: 543
Ако мислим логично, нормално е при някои жени тестовете да отчитат бременност и по-рано, защото ако овулацията ти е на 10-и ден примерно, то тогава тестът може и да отчете между 22-24 ден, ако зиготата е вече имплантирана и съответно организмът увеличава производството на ЧХГ от по-рано. Но ако овулацията е на 17-18 ден то няма как ранен тест да засече бременност, тъй като е невъзможно да настъпи преди 28-30 ден. Такава е моята логика.
Успех!   bouquet
Ако овулацията ти е на 10-ти ден, то ти си чакаш цикъла на 24-ти ден, т.е. не е толкова рано за тест. Ранна или късна овулация /когато я засичаш/няма отношение към тестовете, защото тя винаги е 14-16 дни преди следващата М, а тук говорим за тест 7 дни преди закъснение; т.е. момичето знае кога му е била овулацията и знае кога да си чака М.
Милион пъти сме се обяснявали и беше ми излязла пяна на устата Twisted Evil, но пак ще си го кажа за девойките, които смело препоръчват тестове едва ли не от 15 мин.след секс Rolling Eyes - Положителен тест за бременност на толкова ранен етап изобщо не означава, че бременността ще се развие. В много случаи има оплождане, но ембрионът е некачествен и се изхвърля с М. Правенето на тестове преди закъснение единствено ви натоварва психически и финансово Mr. Green Ако е отрицателен, а сте бременни още една седмица ще страдате, че и този път не сте успели. Ако е положителен и М си дойде на датата предполагам е излишно да казвам какво ще е усещането Tired

боже колко правилно си го казала  Peace Peace Peace

# 10
  • Мнения: 1 699
Goldie   smile3501

# 11
  • BG
  • Мнения: 1 900
Мисля,че е изключително рядко отчитането преди датата на М....изчакай малко още няколко дни са само...мисли си за други неща макар,че е трудно...Успех!!! newsm10
Peace

# 12
  • Мнения: 1 544
Изчакай да минат поне 2-3 дни след датата на М.Излишно е да се тормозиш преди това.Стискам палци,но по-добре изчакай наистина Peace

# 13
В на4алото на март разбрах 4е сма бременна. Осте не ми закасняваше но биах станала много 4увствителна и колежката ми каза да си направия тест, веднага показа 2 4ерти4ки. За съжаление радоста ми беше кратка, в на4алото на април загубих бебето - в 8 г.с. ми казаха 4е няма сърде4на дейност и ми го маханаха. Из4акасме с мъжа ми 6 месеца и през ноември по4нахме опитите. От 2 седмици много ми се гади, станала сам пак раздразнителна, много ме болят зърната на гърдите и яичниците. Обикновенно преди цикъл нямям такива симптоми. Днес си направи сутринта тест - "шуър 4ек", но се оказа отрицателен. Закъснява ми само 1-2 дни, но съм обезкуражена, защото парвиа път ми показа вярно още веднага и нямма поводи да мисля 4е теста е невярен. Много трудно преживях аборта, това ми бесе права бременност, и сега се притеснявам 4е мисля само за това, следя най-малките симптоми и се 4удя дали ве4е не си въобразявам. Незнам дали и вие имате такъв пробле - само за това да мисля, дори кагато правихме бебето с мъжа ми. Опитах се да се да не мисля за това - запо4нах да шия гоблени, купих си пияно и по4нах уроци, но не помага, легна ли си нощем само за това си мисля. Дайте ми някякъв съвет как да се справя  Cry Cry Cry

# 14
  • Мнения: 1
Здравейте!нова съм във форума,така  че се извинявам предварително ако пиша не където трябва!искам да ви питам според вас дали имам проблем.с приятеля ми правим опити за бебе от 4 месеца,но все нищо не става!

Общи условия

Активация на акаунт