"Барабонки" и писъци

  • 4 629
  • 9
  •   1
Отговори
  • В събота
  • Мнения: 201
Направо в чудо се видяхме!!! Преди 2 седмици започнах да захранвам, но в четвъртък такъв рев с писъци беше, никога не бях виждала такова нещо. Извикахме една педиатърка в нас по спешност и тя каза, че коремчето е доста твърдичко. А "барабонките" бяха почнали два дена преди това (твърди, но пък и по три-четири пъти на ден). Ака и плаче, милата. Та лекарката започна да прави топли бани, масажи, термометъра също влезе в действие, но без успех. Дадохме и лактулоза и еспумизан. Чак след около час се поотпусна, пръцна и заспа. От тогава спрях да давам пюрета, само на кърма сме, но акането на "барабонки" продължава, а тази вечер пак имаше писъци до изтощение. Мъжът ми я гушна, увита в две одеала, докато се облека (мислехме да ходим в Бърза помощ) и тя заспа хлипайки. Някой да се е сблъсквал с подобно нещо?

# 1
  • Мнения: 90
Tikvichka и аз от две седмици захранвам, но акото ни е нормално като че ли, само дето пръцкането е по-силно и ни мъчи   Rolling Eyes Ти с какво захрани?
Дано й мине бързо на мъничката!  Hug

# 2
  • Мнения: 94
Милата Ния. По принцип може да е реакция от въвеждането на нови храни. Али така реагира като въведох морков. Мисля, че добре си направила като сте минали на кърма. Можеш ти да хапваш повече тиква, киви, овесени ядки и всякакви разхлабващи храни. Също да правите редовно масажче на коремчето, да я слагаш да лежи по гръб и да я свиваш крачетата към коремчето. И дано скоро да спрат "барабонките".

# 3
  • Мнения: 585
не знам дали даваш вода, ако не започни да даваш при нас това имаше добър ефект върху перисталтиката  , не го ограничавай на изпито количество . А на колко време акате

# 4
  • В събота
  • Мнения: 201
Захранвах постепенно, за двете седмици въведох картоф, морков, тиква и тиквичка. Количеството не е превишавало 50 г накрая. В четвъртък по изключение се опитах да въведа круша, за да помогне уж, но тя изяде само една лъжичка. Вода не иска да пие, давам постоянно, но изпива не повече от 10-20 г и то не винаги. Иначе се кърмим на 2 часа, след пюрето задължително си иска. Тя отдавна си ака на 3-4-5 дена веднъж, но без това да причинява дискомфорт. Но последните дни от захранването започна да се изхожда всеки ден по 3-4 пъти, твърди изпражнения с големината на шоколадов бонбон (извинете за сравнението). Също така има и промяна в настроението, стана раздразнителна, мрънка почти постоянно, проплаква като ака, събужда се с плач, а и сега тези писъци вечер.

# 5
  • Мнения: 585
явно ще се захранвате по- нататък , дъщеря ми я захраних на 6 месеца без проблеми , но сина ми е с проблемен стомах , в крайна сметка лекарското определение е недостатъчно ензими за обработване на храната и вероятно и алергична реакция , опитвах захранване от 6ти месец  и реагираше зле на всеки опит /започваше да ака слуз 15 мин след опитване на твърда храна и така през 20 мин все ака слуз  , силни колики и газове / едва на 10 месеца вече беше готов да поема твърди храни без проблеми и то не всички , сега на 1год и 3 седмици сме захранени с всичко, но има храни които избягвам все още не му понасят

Последна редакция: пн, 20 окт 2008, 19:37 от кейт888

# 6
  • Мнения: 6 713
Откакто се захранваме сме така - ака с мъки Sad и едно барабончесто такова. Но ако дадем плодово пюре рано сутрин ака нормално! Peace Друг е въпросът, че много трудно ги папка тия плодови пюренца Crazy

# 7
  • Мнения: 2 132
Може би си дала много храни за кратък период. За две седмици 5 различни храни ми се вижда много за начало на захранване. newsm78
Ние от 20дни сме само на оризова каша.
Давайте няколко дни само на кърма докато се оправи мъничето Peace

# 8
  • Мнения: 166
Ние 1 седмица се захранвахме с домашен картоф с много кърма. Резултатът беше много газове и подуто коремче. После въведохме морков -  резултат - барбонки.
След крушата (но 4-5 дни по 5-6 лъжички) положението се оправи.

# 9
  • Мнения: 9 481
Храните които даваш са запичащи-дай разхлабващи Peace
Другия вариант е ТИ да приемаш такива-круши, сок капи круша /при мен даваше чудесни резултати/, сок кайсия и т.н.

Общи условия

Активация на акаунт