Колко време след раждане..............

  • 1 131
  • 8
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 534
Колко време след раждане се прибира матката?Кога мога да започна да правя упражнения за стягане на корема(коремни преси,лицеви опори) без да си навредя.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 402
На мен ми разрешиха да започвам с коремните преси около 40 ден след раждането ... само дето още не съм ги почнала  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 10 758
Зависи как си родила.Дали нормално или секцио.
Аз бях секцио и доктора ми каза, че след 2-рия месец мога да правя коремни преси.

# 3
  • Севлиево
  • Мнения: 1 666
Ако си родила със секцио зависи до каква степен си се възстановила. Аз лично след 1 месец се чувствах в отлична форма. Имам предвид, че нямах болки и всичко беше ОК. За да се чувстваш по-спокойна, след втория месец можеш да започнеш с упражненията.

# 4
  • Мнения: 1 313
аз родих нормално и лекарите ми казаха че след 40я ден мога да започвам с коремните и др.упражнения, но по спокойно и бавно. Със силовите може след 6и месец.

# 5
  • Мнения: 8 505
Леки упражнения и бягане-когато спрат да те болят шевовете-при всеки е индивидуално.По-тежки-след 3.месец,но задължително с постепенно увеличаване на натоварването.

# 6
  • Мнения: 603
Мисля, че е добре да минат поне два месеца. Дай си малко почивка, в началото всеки има нужда от време да се възстанови, а след това мисли за коремчето.

# 7
  • Мнения: 1 800
И на мен ми разрешиха след 40-ия ден, но все си намирах да правя каквото и да е друго, само не и коремни преси. Embarassed

# 8

Общи условия

Активация на акаунт