Какво бих могла да си "пожелая" от България?

  • 9 145
  • 37
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 634
Излиза така, че баба ми ще ни идва на гости (на майка ми де, но нали и аз съм тук та смятам, че и при нас ще дойде за няколко дни) през август.

Преди 2 години, когато си бяхме в България, обикаляхме из магазините за деца и бебешки принадлежности и много си харесах това онова (легълце, количка, тем подобни огромни дори и за нашата кола неща). Та сега се замислих, доста сериозно, за какво точно бих искала от там. В смисъл, какво баба ми да ни донесе. Не трябва да е много обемисто и да е леко, иначе тя не може да се пребори с него в самолета.

Ако някой има идеи за нещо полезно, хубаво и не чак толкова огромно, моля казвайте, че главата ми е изпразнена.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Мисля че тук нямя нищо по-различно.Напротив,като гледам чуждите сайтове,в чужбина има много по-хубави неща.Разбира се,има ги и тук но са много скъпи.По-добре си поръчай нещо за теб,за кухнятя ти,като гюведжета,или нещо подобно,българско и традиционно.Виждам че българите това си поръчват за чужбина.

# 2
  • Мнения: 3 634
Знаеш ли, на мене пък ми се стори, че в БГ е по- евтино отколкото тука...  Например AVENT бибероновите шишета тука са по 7,5 е. за шише а доколкото си спомням в сайта на Бг-МАММА имаше стартов комплект с две големи и две малки шишета на AVENT за 45 лева...

# 3
  • Мнения: 1 289
Наистина шишетата са на много добра цена, стерилизаторите и подгревателите за шишета и бурканчета също. Например видях подгревател на Mia /немски са/ за 35-40 лева. Стерилизаторите варират в зависимост от това дали са електрически или за микровълнова печка. На последните цените са от 18 до 40 лева в зависимост от марката. Има вече и страхотни бебешки дрешки, но на вас като че ли ви е малко рано за това. На моя бебчо подариха костюмче - къси панталонки и блузка на една пловдивска фирма bg.baby. По нищо не отстъпват на GAP например или на Carter's.

# 4
  • Мнения: 3 634
Аз за бебешки дрехи още не смея да мисля, пък и когато му дойде времето не мисля, че ще ми трябват кой знае колко... освен ако дойде девойче (дано дано дано дано дано дано дано дано). От господинчото са ми останали много квалитетни и почти не носени дрехи, пък и държавата ме предоставя с малко новички (като благодарност за още един нов гражданин). Та с дрехите сме горе долу добре... но пък с другите неща... Бих искала ново креватче от тез изгъзените дето ги видях из бебешките магазини с цени около 100- 200 лева... дантели и що ли още не, ама как се транспортира такова нещо? Пък и де ще го сложа... хахаха... за това не бях мислила...

# 5
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
ами най-добре да си направиш поръчка от електронния магазин на Мамма с каквото ти хареса

на

http://www.shop.danet.bg

и доставката да направят на адреса на баба ти.

Така хем ще видиш какво поръчваш, хем ти ще си си го избрала, и баба ти ще го донесе.

# 6
  • Мнения: 1 289
Амбицирана леля, неосъществена майка на момиче, е затрупала щерката с маркови дрехи от USA. Радослава вече има повече дрехи от мен и баща и взети заедно. Зълва ми има 20-годишен син и сега много се радва на племенницата, но аз вече мога да отворя магазин за момичешки дрешки. Бебчо в неделя ще стане на 3 месеца, а има дрехи до 2-годишна възраст. Ужас.

# 7
  • Мнения: 3 634
Хихихи  Grinning

Нашата баба (майка ми) ни носи на брат ми и на съседчето им дрехите да ги доизносваме ние... Имаме дрехи до 8 годишна възраст, а още не сме навършили дори 4. Скоро няма да имам място де да ги сложа...

А Liorena, добро предложение. Ще трябва да говоря с баба и да видя тя какво мисли по въпроса... Естествено, първо ще трябва да й кажа, че ще си има още едно правнуче де...  Stuck Out Tongue

# 8
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Мама от Финландия

А Liorena, добро предложение. Ще трябва да говоря с баба и да видя тя какво мисли по въпроса... Естествено, първо ще трябва да й кажа, че ще си има още едно правнуче де...  Stuck Out Tongue



ами хайде де, казвай на баба, че ще става отново прабаба и готово, тя ще е много, много радостна. Grinning  Grinning

# 9
  • Мнения: 3 634
Е не още. Да мине първото тримесичие, пък тогава вече ще й кажа. Тя горката е една такава голяма суматоха (и пенсионерка акушерка), че не й трябва малко за да започне да откача...  (май на нея съм се метнала)

# 10
  • София
  • Мнения: 6 522
От свекъва ми, която е  Испания и от една приятелка ва НЗ зная, че там са много скъпи бебешките чаршафчета и комплекти за спане изобщо - а и бг хасе не е лошо напоследък  Laughing

# 11
  • Мнения: 2 051
Мамо Фин, преди да помъкнеш нещо голямо през границите провери как стоят нещата с митата, че аз съм брала ядове по митниците (вярно не с детски стоки). За дребните артикули не вярвам бабата да има проблем с износа.

# 12
  • Мнения: 1 497
Зависи за какво става дума. Не вярвам за такива неща да и направят проблеми. Даже съм сигурна, че няма. Проблем е ако пренасяш цигари и алкохол повече от лимита и то само аке те хванат!!! На глас съм се смяла на наша сънародничка, която се била помъкнала с дисагите с череши и домати!!!!!

# 13
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 473
Цитат на: Теодора
Зависи за какво става дума. Не вярвам за такива неща да и направят проблеми. Даже съм сигурна, че няма. Проблем е ако пренасяш цигари и алкохол повече от лимита и то само аке те хванат!!! На глас съм се смяла на наша сънародничка, която се била помъкнала с дисагите с череши и домати!!!!!


 Joy  Joy  Joy
Да, в този дух защо пък да не си поискаш като подаръче кори за баница Laughing  Laughing  Laughing

# 14
  • Мнения: 1 289
За БГ-хасето е вярно. Пуснали са невероятни бебешки и детски спални комплекти и олекотени завивки. Цената им е много изгодна - на комплект олекотено юрганче, възглавничка, калъфка и чаршафче е 10-12 евро. Не са тежки, само са малко по-обемни, но с мерак могат да се поберат в куфара. На мене ми подариха такова - десена е невероятен. Не повярвах, че е българско, докато не видях етикета Sign Exclamation
Не се смейте на корите за баница. Преди години свекърва ми носеше на племенника в USA боза и само тя си знаеше как. Smile

Общи условия

Активация на акаунт