Търся рецепта на торта с бишкоти...

  • 6 068
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 275
Търся рецепта на торта с бишкоти  италиански. Купих си такива от хит без да имам и най малка идея за какво са ми Thinking Сещам се сега за тирамису , но други подобни  имали ?
Ясно е, че ще трябва сиропче ...след това  и кремче...ако може да се получи нещо върховно вкусно.

# 1
  • Мнения: 27 524
чичко Гугъл знае много по въпроса  Wink

1
2
3
4
5
6
7
8
9
...

# 2
# 3
  • Мнения: 5 183
Тирамису е първото, което ми дойде на ум и на мен, но не е подходящо за деца.
Иначе, аз го обожаваммммммммммммммммм!

# 4
  • Мнения: 27 524
Тирамису не е подходящо за деца.

Защо?  Thinking

# 5
  • София
  • Мнения: 140

Предполагам заради кафето и алкохола Thinking

# 6
  • Мнения: 27 524
Предполагам заради кафето и алкохола Thinking

Е, за деца става - и двете са в минимално количество и няма проблем  Peace
Като пият кола и ядат шоколад - то е същото  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 275
 hahaha   Видях същата тема като моята , моля за извинение.
  thenmaster  , Блонди   благодаря много за съдействието . За сега преписах ръчно в тетрадка  два листа с кремове за бишкотена торта, остава да си избера един и разбира се да я направя.

Последна редакция: вт, 21 окт 2008, 09:13 от linna

# 8
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Ето ти една изпитана многократно рецепта, която обожаваме: правиш крем от 4 жълтъка, 1 чаша пудра захар и 1 пакетче меко масло. Сгъстяваш на огъня 3-4 супени лъжици брашно с 0.5 л прясно мляко. Когато изстине прибави масления крем лъжица по лъжица. Половината от него оцвети с 2 с.л. какао. Потапяш бишкотите в мляко и ги подреждаш в съд, например тавичка - ред бишкоти, ред крем жълт и кафяв. Завършваш с крем и украсяваш с ядки по желание. Аз го правя само с голямо количество настърган шоколад. Слагаш в хладилника ЗАДЪЛЖИТЕЛНО за 1 ден или 1 нощ. Става страхотен!

Последна редакция: чт, 23 окт 2008, 12:30 от Доналд Тръмп

# 9
  • Мнения: 110
Тази рецепта с масления крем изглеждя страхотно, и аз ще пробвам.

# 10
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
Уверявам те, че е невероятна. Пропуснах да кажа, че сгъстеното мляко трябва да е студено, за да не се разтопи маслото, когато ги съединяваш. И бишкотите само се топват в прясното мляко иначе се напояват прекалено и стават на попара. Съдът задължително да е със стени, защото кремът не е от най-гъстите и малко потича. Аз го правя с български бишкоти, от големите, и съдът ми поема два реда по 7 парчета. Ако го правиш в кръгла чиния на празните места слагаш парчена счупени на 2 бишкоти. И поръсваш много настърган шоколад, аз слагам аеро, 2 броя, предварително престояли в камерата на хладилника.  chef  chef  chef

# 11
  • Мнения: 2 708
А аз предполагам заради суровите яйца Peace

А тази торта, на Доналд Тръмп е много подобна на тази, която мама правеше едно време, но добавяше и крокан (тя така му вика) което е карамел с орехи, натрошени в блендер примерно или хаванче (едно време нямахме блендер и  мама там го счукваше). Не слагаше какао, а крема беше смесен от брашнения и маслен крем + карамеля и коняк, ром или от сорта. Peace

# 12
  • на брега на морето
  • Мнения: 6 236
С крокана става по-богат на вкус. Изобщо всеки може да си направи варианти към крема. А какаото понеже е в повече (? с.л. са доста за толкова малко количество крем) дава леко горчив вкус и е като контра на сладкия жълт крем. Опитай с какао, аз слагам 1 с..л. и съчетанието на двата крема е.......ох, окапах се. Много те моля да ми кажеш рецептата за крокана, защото много го обичам, но не знам как се прави. newsm53 newsm53 newsm53

# 13
  • Мнения: 2 708
Извинявам се за забавения отговор.

По мамината рецепта е 250 гр захар с 2 с. л. вода и няколко капки лимон. И на котлона до кефлибар, или по тъмно, според вкуса и може да се изспипе в тава намазана с мазнина леко или върху пекарска хартия, може да се сложат изпечени ядки (или сурови) и върху тях да се изсипе карамела и после в блендера или хаванче.

Ако някой го прави по друг начин - да казва, аз този си знам Peace

Общи условия

Активация на акаунт